شهرهای مهم بین مسیر: نمک آبرود و تنکابن

روز اول

ساعت ۷:۳۰ صبح از چالوس به سمت تله‌ کابین نمک آبرود حرکت می‌کنیم. فاصله چالوس تا این مجموعه تفریحی، ۱۷/۵ کیلومتر است و طی کردن این مسیر تقریبا ۲۷ دقیقه طول می‌کشد.

تله‌کابین نمک آبرود

تله کابین نمک آبرود

  • نمک آبرود ، آشنایی با مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران

اگر می‌خواهید طبیعتی بکر و تفریحات سالم، جذاب و هیجان‌انگیز را در کنار هم تجربه کنید؛ این مجموعه تفریحی را که می‌تواند حتی یک روز کامل هم شما را سرگرم کند، از دست ندهید.این مجموعه تفریحی بی نظیر یکی از بهترین پارک‌های جنگلی با تنوع گیاهی غنی از جمله توسکا، افرا و ملج و حتی شمشادهایی با عمر ۷۰۰ سال را از خود جای داده است.

تله کابین نمک آبرود

یکی از تفریحات جذاب این مجموعه تفریحی، تله‌کابین آن است که یکی از بهترین و ایمن‌ترین خطوط تله‌کابین کشور بوده و تاکنون هیچ سانحه‌ای در آن اتفاق نیفتاده و حتی در صورت قطع برق، یک ژتراتور و یک موتور برق وارد مدار می‌شود تا عملیات تخلیه خط با ایمنی کامل انجام شود.

تله کابین نمک آبرود

قطعا تماشای منظره وسیع جنگل و دریا از ارتفاع زیاد، خاطره‌ای فراموش نشدنی برای شما رقم خواهد زد. مجموعه نمک آبرود دارای دو خط تله‌کابین است که مسافران را به بالای دو کوه مرتفع دیوحمام و مدوین انتقال می‌دهند.

تله کابین نمک آبرود

در بالای این دو قله، امکانات رفاهی و پذیرایی لازم ایجاد شده و مسافران می‌توانند نهایت لذت را از سفر خود ببرند. دمای این دو قله نسبت به دمای خود شهرک به طور متوسط ۱۰ درجه کمتر است؛ بنابراین در تابستان می‌توانید هوای دل‌پذیرتری را در آنجا تجربه کنید. ساعات کاری تله‌کابین ۸ الی ۱۹ است و هزینه استفاده از آن برای عموم مردم ۲۵ هزار تومان است.

تله کابین نمک آبرود

اگر سوار تله‌کابین شدید، پیشنهاد می‌کنیم از حیوانات تاکسیدرمی شده که در بالای ایستگاه و در یک آلاچیق به نمایش گذاشته شده است، نیز دیدن کنید.

حیوانات تاکسیدرمی شده