آثار تاریخی، استان یزد

Combination of Photography (background image) and 3D illustration (of arrows all with bevelled edges and drop shadows). There is also a grid pattern penetrating all the elements.

تالاب بیشتر به معجزه‌ای می‌ماند در فلات مرکزی ایران، که پایانی برای آن متصور نیست، بلکه آغازی دوباره است و باعث شده رگ حیات، در طبیعت بخیل کویر جاری شود، با قدمتی تاریخی، آن گونه که گفته‌شده، تمدن ابتدا در این پایاب شکل‌ گرفته و بعد در بالا دست رودخانه گسترش‌ یافته است. 

تالاب گاوخونی

تالاب گاوخونی در ۱۶۷ کیلومتری جنوب شرق اصفهان در مجاورت شهر ورزنه قرار گرفته است. از شهر ورزنه که ۲۵ کیلومتر از طریق جاده شوسه به سمت شرق می‌رویم به تالاب می‌رسیم (ادامه این مسیر از کنار تالاب به یزد منتهی می‌شود)، وسعت تالاب ۴۷۰ کیلومترمربع بوده که در حال حاضر ۵۰ کیلومتر مربع آن را آب فرا گرفته است. همچنین می‌توان از سوی استان یزد، به باتلاق سفر کرد، در راه سری به ندوشن و مسجد جامع کهن و آثار تاریخی آن زد و سپس از با توقفی در رباط قلعه خرگوشی به سمت باتلاق رهسپار شد.

تالاب گاوخونی

آخر هفته کجا بریم؟ از روستای کلوان تا پارک ملی گلستان

آخر هفته کجا بریم؟ پیشنهاد سفر برای آخرین هفته زمستانی سفرهایی به آبشار مجن روستای کلوان، پارک ملی گلستان و مازیچال است تا طبیعت در حال تولد را به آغوش بکشیم. با کجارو همراه باشید.

هنوز در فصلی هستیم، که باید کنار آتش گرم خانه و خانواده به سر آید. اما آخرین هفته زمستانی، رنگ و بویی بهاری گرفته است. برای علاقه‌مندان به سفر و گردشگران ماجراجو، آخر هفته‌ها با حکایت دیگری رقم می‌خورد، راه سفر را در پیش می‌گیرند و از زیبایی‌های طبیعت نشاط و انرژی می‌گیرند. 

مقالات مرتبط:

  • آخر هفته کجا بریم؟ از پارک ملی کویر و توچال تا دریاچه نمک خور
  • آخر هفته کجا بریم؟ از روستای لزور و آبشار مجن تا تالاب گندمان و روستای درکش

تعطیلات آخر هفته فرصت مناسبی است تا دست از زندگی پراسترس و رنگ‌پریده شهری بشوییم و به دامان طبیعت بی‌نظیر و رنگارنگ کشورمان رهسپار شویم. در این مقاله با  آبشار مجن روستای کلوان؛ برای سفر یک روزه و منطقه پارک ملی گلستان یا مازیچال برای سفرهای دو روزه آشنا می‌شویم.

سفر یک روزه

صبح زمستانی یک روز تعطیل می‌تواند با تجربه‌ای متفاوت از هیجان و سر زندگی رقم بخورد، کافی است عزم سفر کنید و تا پیش از تاریکی شب، تجربه‌ای متفاوت برای خود رقم بزنید.