وی افزود که ماه مارس مراسم افتتاح این نمایشگاه برپا می شود. این نمایشگاه بیانگر تمدنی است که یکی از ویژگی‌های آن خشک بودن این سرزمین است. این تمدن از جایی متولد شده که یک طرف آن خشکسالی و طرف دیگرش آب است. این نمایشگاه مفهومی است و هنوز برای آن نامی انتخاب نشده ولی مفهوم آن «آب و صحرا» خواهد بود.
کارگرد درباره کیفیت برگزاری این نمایشگاه هم گفت که کلیات آن در حال نهایی شدن است و حدود ۱۰۰ اثر تاریخی که شامل آثار تمدن‌های حاشیه کویر خواهد بود به نمایش گذاشته می‌شود.
برپایی پردیس فرهنگی قرآنی در جماران
سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه‌ی جماران از برپایی  پردیس فرهنگی، قرآنی در محله جماران خبر داد.

به مناسبت پاسداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پردیس فرهنگی، قرآنی در محله جماران برپا می‌شود.  سعید کارگران معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه جماران با اشاره به این نکته افزود:

امسال برنامه های پاسداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با توجه به همزمانی آن با ایام نورانی ماه مبارک رمضان ،در سه محور فضای عمومی شهر تهران، حرم امام خمینی (ره)، جماران و شهر ری اجرا می‌شود که منطقه یک با توجه به اهمیت و نقش تاریخی محله جماران نسبت به طراحی و برپایی پردیس فرهنگی قرآنی در مسیرهای منتهی به حسینیه جماران اقدام خواهد کرد.

پردیس فرهنگی جماران از ۱۲ الی ۱۵ خرداد ماه با هدف ارائه مفاهیم ارزشمند اسلام ، خدمات فرهنگی و محصولات قرآنی به زائرین در مسیر میهمانان و زائران بیت امام (ره) برپا می‌شود.
وی در ادامه گفت:

این پردیس فرهنگی با نمایشگاه عکس مفهومی با توجه به عنوان پردیس،نمایشگاه کتاب و زندگینامه امام (ره)، شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافع حرم، نمایشگاه فیلم مستند، عکس یادگاری، پاسخگویی به شبهات، تسنیم، سلامت، خدمات اجتماعی، خدمات پشتیبانی شامل رادیو امام، توزیع محصولات فرهنگی و… برپا خواهد شد.

برپایی کارگاه باستان شناسی در ایستگاه مترو اصفهان با کشف آثار تاریخی که در ایستگاه قطارشهری  چهارراه تختی اصفهان، صورت گرفت،  فریدون الهیاری مدیر اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، روز سه شنبه از  برپایی کارگاه باستان شناسی در این محل خبر داد.

الهیاری با بیان اینکه بیش از ۷۰درصد سفال های تاریخی مکشوفه در این محل سالم است، افزود:

کارگاه باستان شناسی بمنظور شناسائی کامل محل توسط باستان شناسان میراث فرهنگی در ایستگاه قطارشهری واقع در چهار راه تختی اصفهان برپا می شود. این کارگاه حداقل در ۲۴ متر مربع فضای اطراف محل کشف آثار تاریخی بدست آمده در ایستگاه قطارشهری واقع در چهار راه تختی اصفهان برپا می شود.