۴ هتل پنج ستاره در کشور افتتاح می‌شوند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اما از افتتاح چهار هتل دیگر طی روزهای آینده در سطح کشور خبر داد و گفت:

با تلاش‌های بخش خصوصی و پیگیری‌های این سازمان، بهره‌برداری از چهار هتل پنج ستاره تا پایان سال جاری در کشور با هدف توسعه بخش گردشگری انجام می‌شود.

سلطانی فر، راه‌اندازی هتل‌های پنج ستاره را یکی از راه‌های جذب گردشگر به‌ ویژه در حوزه گردشگران خارجی دانست و اعلام کرد: ۱۳۰ هتل چهار و پنج ستاره هم‌اکنون در استان‌های مختلف کشور در حال فعالیت و ارائه خدمات هستند که تعداد آن‌ها باید افزایش یابد.
منبع: مهر
برنامه‌ریزی فرودگاه مهرآباد در حوزه سلامت مسافران نوروزی
طی تفاهمنامه همکاری میان اداره‌کل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با رئیس اوژانس تهران و منطقه غرب تهران مقرر شد در حوزه سلامت، خدمات ویژه و مضاعف اورژانسی برای مسافران و مراجعان نوروزی این فرودگاه ارائه شود.

به نقل از روابط‌عمومی فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، در جلسه امضای تفاهمنامه همکاری میان اداره‌کل فرودگاه بین‌المللی مهرآباد با رئیس اوژانس تهران و منطقه غرب تهران، علی رستمی، مدیرکل این فرودگاه، گفت:

تقاضای استفاده از ناوگان حمل‌ونقل هوایی در سال‌های اخیر افزایش یافته است، به نحوی که فرودگاه‌ها به اصلیترین کریدور ورود و خروج مسافران تبدیل شدند.

رستمی افزود:

فرودگاه‌ها یکی از نشانه‌های مهم توسعه کشورها محسوب شده و فعالیت‌های هوانوردی و فرودگاهی در آن‌ها قطعا مستلزم همکاری ارگان‌های متعددی است که از آن جمله می‌توان به نقش مثبت اورژانس و حضور این واحدها در فرودگاه‌ها برای کمک به مسافران هوایی اشاره کرد.

مهرآباد
وی ادامه داد:

پیش از این، تفاهم‌نامه همکاری دوجانبه میان شرکت فرودگاه‌ها و اورژانس در خصوص استقرار و ارائه خدمات حوزه سلامت و پزشکی، اورژانس ۱۱۵ در فرودگاه با داشتن نیروی انسانی، تجهیزات و تسهیلات متناسب؛ آمادگی‌های لازم و واکنش سریع در ارائه خدمات کمک‌های اولیه و نیز دسترسی به بیمارستان‌های مجهز برای رعایت حداکثر سلامت مسافران، خدمه پروازی و کارکنان، منعقد شده بود.

رستمی افزود:

هدف از انعقاد مجدد این تفاهمنامه ارتقاء کیفیت خدمات، سطح ایمنی و استانداردهای فرودگاهی در حوزه سلامت، پوشش خدمات فوریت‌های پزشکی (اورژانس ۱۱۵) برای مسافران نوروزی است.

وی در پایان ضمن تشکر از اورژانس تهران اظهار امیدواری کرد؛ در طول سفرهای نوروزی هیچ مسافری نیاز به استفاده از خدمات اورژانسی نداشته باشد اما به هر حال فرودگاه مهرآباد با تدبیر و دوراندیشی زمینه استفاده از این خدمات را مهیا و برای استقبال از مسافران نوروزی در آمادگی کامل به سر می‌برد.