استان خراسان شمالی، آبشار مارگون

Group of students engineers working on a computer part

پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان

فرصت استثنایی دیدن بلندترین آبشار فصلی (اوچر) با ارتفاع ۱۱۰ متر در فصل بهار، بیلی کوه یکی از قله‌های زیبای پارک با چشم‌‏اندازی از دیوارهای صخره‌ای قورغون، سلوکلی بزرگ‌ترین تالاب طبیعی در ارتفاع ۱۳۵۸ متری پارک، سلطان هبی، دره‌های آلمه، آق سو، سوار باغی، آلی دالی، آدام چاغران، آدنسد، جمشید آباد، قرنگی جنگل، قزقلعه و آلو باغ، کرکولی، دگرمانلی و خشک، میرزا بایلو، شارلق در این پارک برای شما فراهم شده است.

آبشار آق سو در تمامی فصول سال دارای آب است

آبشار آق سو در تمامی فصول سال دارای آب دائم است و جلوه‌های ویژه‌ای دارد. در بالای آبشار، فضایی غار مانند ایجاد شده و آب درون آن جاری است. آب‌های سطحی و وجود املاح مسبب پیدایش پلکان‌ها است. درخت‌های انجیلی با برگ‌های قرمز به وفور در این منطقه یافت می‌شود.

به اعتقاد بسیاری زیباترین منطقه استان گلستان لوه و آبشار دیدنیش است که به‌صورت پلکانی و چند طبقه در دل طبیعت خودنمایی می‌کند. شنیدن صدای آبشار و تماشای جریانش، تاثیر مثبت بر سلامت روحی و جسمی انسان دارد. برای رسیدن به یقین، تجربه همجواریش را داشته باشید.

پارک ملی گلستان در ۵۵ کیلومتری شرق گنبد و ۱۱۵ کیلومتری غرب بجنورد در مسیر مشهد واقع شده است. حد غربی پارک ملی گلستان از روستای تنگراه در استان گلستان شروع می‌شود و حد شرقی آن در روستای رباط قره‌بیل واقع در استان خراسان شمالی پایان می‌یابد. بنابراین با فراغ بال گردش کنید، پارک انگار انتها ندارد.

آخر هفته کجا بریم؟ از ستاره باران دشت آزو تا شگفتی دریاچه چورت

آخر هفته کجا بریم؟ سفر بهاری در واپسین روزهای فرودین، طبیعت جان گرفته هنگامه سفر به روستای نوا و دشت آزو؛ برای سفر یک روزه و دریاچه چورت و آبشار مارگون برای سفرهای دو روزه است. با کجارو همراه باشید.

آخرین هفته فروردینی هنگامه سفر به رنگ و بوی بهاری طبیعت است. برای دل‌بستگان به سفر و ماجراجویی آخر هفته‌ها همیشه دیگر حکایتی است، راه سفر را در پیش می‌گیرند و از زیبایی‌های طبیعت بهاری نشاط و انرژی می‌گیرند.

مقالات مرتبط:

  • آخر هفته کجا بریم؟ از پارک ملی کویر و توچال تا دریاچه نمک خور
  • آخر هفته کجا بریم؟ از روستای لزور و آبشار مجن تا تالاب گندمان و روستای درکش