امارات متحده عربی، جاذبه های گردشگری

Leadership concept. blue paper ship with flag lead among white. One leader ship leads other ships.

برترین موزه های سال ۹۵ معرفی شدند

در آخرین روز از هفته‌ی میراث فرهنگی، آئین انتخاب موزه‌‌های برتر سال ۹۵ برگزار و برترین موزه‌ها در ۱۲ شاخه معرفی شدند. 

چهارشنبه، ۳ خرداد در آئین انتخاب و معرفی موزه‌های برتر سال ۹۵، در ۴ گروه موزه‌های خصوصی، موزه‌های دولتی بزرگ، متوسط و کوچک و ۱۲ محور تخصصی شامل آموزش، پژوهش، بازدید از موزه، تلاش برای بقا، توسعه‌ی مدیریت، خلاقیت و نوآوری، کودکان و نوجوانان، اعمال استانداردهای فنی و توسعه‌ی فیزیکی، گردآوری،  حفاظت و نگهداری و شعار روز جهانی معرفی شدند.

در بخش موزه‌های دولتی بزرگ؛ موزه علوم و فناوری با شاخصه‌های پژوهش، توسعه مدیریت، کودک و نوجوان، آموزش، بازدید، خلاقیت و نوآوری، کاخ نیاوران با شاخصه حفاظت و نگهداری، کاخ گلستان با شاخصه استاندارد و توسعه فیزیکی، دو موزه روستای گیلان و باغ موزه دفاع مقدس با شاخصه گردآوری، موزه ملی ایران با شاخصه به عنوان موزه‌ی برتر شناخته شدند. اما در بخش تلاش برای بقا در گروه موزه‌های دولتی از هیچ موزه‌ای تقدیر نشد.

برترین موزه های ۹۵

دربخش موزه دولتی متوسط؛ موزه‌ی علوم زمین مشهد با شاخصه پژوهش و شعار روز جهانی موزه، موزه شورای اسلامی با شاخصه نگهداری حفاظت و معرفی، موزه چهل‌ستون اصفهان با شاخصه استاندارد توسعه فیزیکی، بازدید و تلاش برای بقا، موزه ماسوله گیلان با شاخصه توسعه، مدیریت و آموزش، موزه انزلی با شاخصه کودکان و نوجوان و گردآوری و موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد با شاخصه خلاقیت، موزه پوشاک سلطنتی سعدآباد به عنوان موزه‌ی برتر سال ۹۵ انتخاب شدند.

در بخش موزه‌ی دولتی کوچک؛ موزه عصارخانه شاهی با شاخصه پژوهش، موزه نی‌ریز فارس با شاخصه استاندارد و توسعه فیزیکی، موزه علوم اردبیل با شاخصه توسعه مدیریت و شعار روز جهانی؛ موزه اکبریه بیرجند با شاخصه نگهداری و حفاظت، موزه پارس تخت‌جمشید با شاخصه بازدید، موزه برزک با شاخصه معرفی و موزه خلیج فارس با شاخصه‌های آموزش، خلاقیت، نوآوری و کودک و نوجوان به عنوان موزه‌های برتر انتخاب شدند. 

در بخش موزه‌ی خصوصی، موزه‌ی عروسک‌های ملل به عنوان موزه خصوصی با برتری در ۶ شاخصه، موزه‌ی بومیان کیش به عنوان موزه خصوصی با شاخصه‌های استاندارد، توسعه فیزیکی و شعار روز جهانی موزه؛ موزه صلح تهران به عنوان موزه خصوصی با شاخصه توسعه و مدیریت؛ موزه شاهین شهر اصفهان به عنوان موزه خصوصی با شاخصه بازدید؛ موزه کلوک نطنز به عنوان موزه خصوصی با شاخصه تلاش برای بقا؛ سراموزه دکتر رهگشا در بادرود به عنوان موزه خصوصی با شاخصه معرفی معرفی شدند.

در ادامه‌ی این مراسم، از مجید بلوچ به دلیل جمع‌آوری آثار گرافیک و تعامل با شهرداری تهران با هدف راه‌اندازی موزه‌ی گرافیک تهران تقدیر به عمل آمد.

برترین موزه های ۹۵

از نادر داودی که یک فعال رسانه‌ای به عنوان نقاش طرح دفاع مقدس است، تقدیر شد و از پرده نقاشی جنگ‌های ایران به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر رونمایی کردند.

برترین مکان های گردشگری، اسپانیا

اسپانیا یکی از زیباترین کشورهای جهان که هرساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند. با کجارو همراه باشید تا برترین مکان‌ها و جاذبه‌های گردشگری آن را بشناسیم.

مقاله‌های مرتبط:

 • دیدنی های بارسلونا، شهر به جا مانده از تاریخ اسپانیا (قسمت دوم)
 • غذاهای محلی بارسلونا؛ از سرسئولا تا اسکالیویدا

اسپانیا کشور شگفت‌انگیزی برای گردشگری است. این کشور پوشیده از مناظر بکر طبیعی، دشت‌های سرسبز و کوه‌های باشکوه است. اسپانیا کشوری با قدمت تاریخی است که فرهنگ غنی و جذابی دارد. غذاهای آن بسیار دلپذیر هستند و جاذبه‌های فراوانی دارد. اگر تاریخ و فرهنگ در گردشگری برای شما معیار اصلی است، در این مقاله ۱۰ تا از برترین جاذبه‌های این کشور را معرفی می‌کنیم تا با فرهنگ و طبیعت این کشور بیشتر آشنا شوید.

الحمرا

کاخ الحمرا مشرف به شهر گرانادا است که شاعران مورویی از آن به عنوان مروارید در زمرد یاد می‌کنند. دلیل این نامگذاری رنگ کاخ و قرارگیری آن در میان انبوه جنگل سرسبز و تنه‌های قهوه‌ای درختان است. این بنا یکی از برجسته‌ترین معماری‌های موروها در جهان است. موزاییک‌ها، چشمه‌های سنگ مرمر، باغ‌های سرسبز از ویژگی‌های اصلی این کاخ است.

الحمرا

پس از بازسای این کاخ توسط مسیحیان از آن به عنوان دادگاه سلطنتی پادشاه فردینالد و ملکه کریستیان استفاده شد و در همین مکان بود که کریستف کلمب دستور سلطنتی برای سفر به جهان را دریافت کرد. برای بازدید، از قبل بلیط رزرو کنید و حتما یک روز کامل را به گردش در آن اختصاص دهید.

بیشتر بخوانید:

 • کاخ الحمرا شاهکار هنر پس از اسلام در اسپانیا

الحمرا

پیست اسکی کوهستان سیرانوادا

در نزدیکی شهر گرانادا در کوهستان سیرانوادا، مرتفع‌ترین پیست اسکی اروپایی قرار گرفته است. ارتفاع آن بیش از ۳۴۷۸ متر نسبت به سطح دریا می‌باشد.

پیست اسکی کوهستان سیرانوادا

این پیست مسیر اسکی به طول ۱۰۵ کیلومتر دارد و از اوایل آذرماه تا اوایل اردیبهشت ماه فصل برف و اسکی این مکان خواهد بود.

پیست اسکی کوهستان سیرانوادا

آتشفشان تیدو

کوه تیدو در جزایر قناری با مناظر شگفت‌انگیز و بی‌نظیر، یکی از محبوب‌ترین مناطق گردشگری در تعطیلات در اسپانیا است. ارتفاع این کوه ۳۷۱۸ متر از سطح دریا می‌باشد که مرتفع‌ترین نقطه در اسپانیا است. این کوه از آتشفشان‌های فعال در جهان به‌شمار می‌رود که آخرین فعالیت آن در سال ۱۲۸۸ رخ داده است.

آتشفشان تیدو

اطراف این آتشفشان پارک ملی تیدو قرار دارد که به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است. آسمان صاف و پاک، این منطقه را جز محبوب‌ترین مناطق برای فعالیت‌های نجومی تبدیل کرده است و اولین رصدخانه بین‌المللی در این منطقه در سال ۱۳۴۳ تاسیس شده است.

آتشفشان تیدو

بیابان تابرناس

بیابان تابرناس در آلمریا، تنها بیابان اروپا است. از نظر وضعیت آب و هوایی از خشک‌ترین مناطق اروپا می‌باشد. از این بیابان در بسیاری از پروژه‌های فیلم‌های هالیوودی فیلمبرداری شده است، پروژه‌هایی چون غرب وحشی آمریکا، وسترن.

بیابان تابرناس

در این بیابان شهرک سینمایی کوچک هالیوودی با طراحی وسترن قرار دارد که در سال ۱۳۴۴ برای فیلم چند دلار بیشتر ساخته شد. فیلم خوب، بد و زشت نیز در همین مکان فیلمبرداری شده است که این شهرک را به یکی از جاذبه‌های گردشگری تبدیل کرده است. همچنان از این شهرک برای فیلمبرداری استفاده می‌شود و اخیرا قسمت جدید سریال دکتر هو در آن فیلمبرداری شده است.

بیابان تابرناس

اسنک‌های پینچو، سان‌سباستین

شهر سن‌سباستین در شمال باسک برای سواحل منحصر‌به‌فرد و ورزش‌های آبی‌اش معروف است اما شهرت اصلی آن به اسنک‌های پینچو آن باز می‌گردد.

اسنک های پینچو

این شهر مرکز غذاهای خوشمزه و دلپذیری است که کافه‌های بسیاری را در خود جای داده است. از بهترین تجربه‌های غذایی این کشور، طعم دلپذیر پینچوهای سن‌سباستین است.

اسنک های پینچو

نقاشی گرنیکا اثر پیکاسو

پایتخت اسپانیا، مادرید سراسر از گالری‌های هنری متنوعی است که آثار کلاسیک تا معاصر را شامل می‌شوند. اما اگر فقط به دنبال تماشای یک اثر هنری خارق‌العاده هستید، نقاشی گرنیکا اثر هنرمند معاصر اسپانیایی، پیکاسو به شما پیشنهاد می‌شود.

نقاشی گرنیکا

این اثر بمباران دهکده گرنیکا توسط هواپیماهای آلمانی در خلال جنگ داخلی اسپانیا را نشان می‌دهد. این اثر در موزه ریناسوفیا قرار دارد و امسال ۸۰ سالگی آن را جشن می‌گیرند تا پیام ضد جنگ این اثر را حفظ و منتشر کنند.

نقاشی گرنیکا

کلیسای ساگرادا فامیلیا

شاهکار ناتمام معمار آنتونی گوودی امروزه به یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های گردشگری بارسلونا تبدیل شده است. ساخت این کلیسای کاتولیک در سال ۱۲۶۱ آغاز شده و احتمال می‌رود تا سال ۱۴۰۵ به پایان برسد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

آنتونی گوودی که از معماران برجسته اسپانیایی است ۱۵ سال از آخر عمر خود را صرف طراحی و ساخت این کلیسا کرد. برای بازدید از دیگر آثار او می‌توان به پارس‌گول و لاپدررا سر زد.

کلیسای ساگرادا فامیلیا

کامینو دسانتیاگو

کامینو دسانتیاگو یا جاده سنت‌جیمز یکی از محبوب‌ترین مسیرهای زیارت مسیحیان در قرون وسطی بوده است. امروزه نیز از این مسیر برای پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری استفاده می‌کنند و به سنت قدیم برای زیارت کلیسای جامع سانتیاگو از آن عبور می‌کنند.

کامینو دسانتیاگو

معمولا مسافران از نمادهای صدف در راه استفاده می‌کنند تا مسیر را مشخص نمایند.

کامینو دسانتیاگو

کلیسای جامع والنسیا

کلیسای جامع والنسیا ادعا می‌کند که جام مقدس مسیح که در شام آخر از آن نوشید را نگهداری می‌کند. برای تماشای این جام مقدس باید به این کلیسا سری بزنید.

کلیسای جامع والنسیا

گفته می‌شود که این جام بین قرن چهارم قبل از میلاد و قرن اول میلادی توسط پاپ‌ها استفاده می‌شده است. پاپ جان دوم در سال ۱۳۶۱ و پاپ بندیکت شانزده ام در سال ۱۳۸۵ برای این جام مقدس جشن گرفتند.

کلیسای جامع والنسیا

جزیره ایبیزا

جزیره اسپانیایی ایبیزا که در دریای مدیترانه واقع شده است در جهان به عنوان بهترین مکان برای برگزاری مراسم‌ها و جشن‌ها شناخته می‌شود. در فصل تابستان بهترین جشن‌ها در آن اجرا می‌شود.

جزیره ایبیزا

این جزیره همچنین برای سواحل زیبا و دهکده‌های دیدنی‌اش به یکی از مناطق پرطرفدار گردشگری تبدیل شده است که به ثبت جهانی یونسکو نیز رسیده است.

جزیره ایبیزا

برترین های «مقاصد پربازدید گردشگری»

همان‌طور که تا کنون مشاهده کرده‌اید، در آستانه شب یلدا مقالات مختلفی از سایت را جمع‌بندی کرده و در قالب یک مقاله آن‌ها را مرور کردیم با منتخب مقالات کجارو در کنار شما همراهان همیشگی باشیم. اکنون در آخرین بخش از این مقاله‌ها منتخبی از مقالات «مقاصد پربازدید گردشگری» را مشاهده خواهید کرد.

شب یلدا؛ شب تولد خورشید

در میان مقاله‌های مختلفی که روزانه در کجارو منتشر می‌شوند، بخش مهمی از آن‌ها به «مقاصد پربازدید گردشگری» میان ایرانیان اختصاص داده شده است. در این مقالات تلاش تیم کجارو بر این است تا راهنمای جامعی از هر یک از این مقاصد به شما ارائه کند. مقاصدی مثل دبی، استانبول، آنتالیا، پوکت، پاتایا، بانکوک، باکو، دهلی، بمبئی و قونیه از پر طرفداترین شهرها در بین گردشگران ایرانی هستند و سالانه سهم زیادی از آمار بالای توریست در این مقاصد را ایرانیان تشکیل می‌دهند. تاکنون مقالات راهنمای زیادی برای هر مقصد در کجارو منتشر شده است.

در هر بخش و برای هر شهر، مقالاتی شامل حقایق، راهنمای سفر، برنامه سفر، دیدنی‌های مقصد، مراکز خرید، بهترین رستوران‌ها، معرفی هتل‌ها در سه بخش هتل‌های لوکس، هتل‌های ارزان و بهترین هتل‌ها، فرودگاه‌ها، سوغات، غذاهای محلی، راهنمای خرید، حمل و نقل عمومی، ویزا و اوت لت‌ها نوشته و منتشر شده‌اند.

در ادامه می‌توانید پربازدیدترین مقاله‌ی هر مقصد را مرور کنید. همچنین سایر مقالات هر مقصد فهرست شده‌اند و با کلیک بر روی عنوان‌ها می‌توانید آن مطلب را مطالعه کنید.

دبی | استانبول | آنتالیا | پوکت | پاتایا | بانکوک | باکو | دهلی

۱. دبی: راهنمای سفر به دبی

در طول چند سال، دبی از یک شهر معمولی، به شهری شگفت‌انگیز و یکی از مهم‌ترین‌های دنیا تبدیل شده است که هر کسی دوست دارد یک بار هم که شده از آن بازدید کند. در این مقاله سعی کرده‌ایم با یک مطلب جامع شما را برای لذت بردن از سفر به این شهر راهنمایی کنیم.

دبی

تعداد زیادی از مردم جهان، چه مردم عادی و چه انسان‌های مهم و سرشناس، هرساله برای بازدید از این شهر عازم امارات متحده عربی می‌شوند. با اینکه دبی شهری ساحلی است، اما انقدر جاذبه‌های مصنوعی در آن وجود دارد که شما را چندین روز به خود مشغول خواهند کرد. هرچند شاید این شهر از نظر تاریخی خیلی غنی نباشد، اما در هرصورت تاریخ مخصوص به خود را دارد که می توان در بازدید از خانه‌ی شیخ سعید، خانه‌ی شیخ جوما، موزه‌ها و روستاهای تاریخی به آن پی برد.

بیشتر بخوانید:

 • سوغات دبی چیست؟
 • نکاتی که باید قبل از سفر یا مهاجرت به دبی بدانیم
 • فرودگاه‌های دبی
 • ۱۵ جاذبه‌ گردشگری دبی (قسمت اول)
 • بهترین رستوان‌‌های دبی
 • تماشا کنید: جاذبه‌های گردشگری دبی، امارات متحده عربی
 • چگونه ویزای دبی بگیریم؟
 • راهنمای خرید در دبی
 • ۱۰ هتل ارزان دبی از نگاه مسافران
 • حقایقی جالب در مورد دبی
 • ۱۰ هتل لوکس دبی از نگاه مسافران
 • اوت لت در دبی، جایی برای خریدی ارزان
 • برترین مراکز خرید دبی را بشناسید
 • بهترین هتل های دبی، از برج العرب جمیرا تا آتلانتیس
 • حمل و نقل عمومی در دبی؛ راهنمای گردشگران

 ۲. استانبول: بهترین مراکز خرید استانبول

استانبول برای مراکز خرید فوق‌العاده‌اش شهرت دارد! این شهر نه تنها حالت بازارگونه‌ی خرید را حفظ می‌کند، بلکه خرید را تبدیل به تجربه‌ای تکرار نشدنی می‌کند.

mall_of_istanbul

استانبول علاوه بر همه جذابیت‌هایش، برای مراکز خرید فوق‌العاده‌اش شهرت دارد! استانبول به عنوان جایگاه بازار بزرگ، بزرگترین بازار سرپوشیده‌ی دنیا، نه تنها حالت بازارگونه‌ی خرید را حفظ می‌کند، بلکه خرید را تبدیل به تجربه‌ای تکرار نشدنی می‌کند. در این مقاله ۱۰ مورد از بهترین مراکز خرید استانبول را با فروشگاه‌های تجملاتی، رستوران‌های عالی و مساحت‌های عجیب جمع آوری کرده‌ایم. کیف پول‌تان را برای سفر به ۱۰ مورد از بهترین مراکز خرید استانبول آماده کنید.

بیشتر بخوانید:

 • راهنمای سفر به استانبول، مهم‌ترین شهر ترکیه
 • ۱۰ نمونه از بهترین غذاهای خیابانی استانبول
 • بهترین غذاهای سنتی بازار استانبول
 • حقایقی جالب در مورد استانبول
 • اوت لت های معروف استانبول، خریدهای ارزان
 • راهنمای استفاده از وسایل نقلیه‌ در استانبول
 • تماشا کنید: یک روز در استانبول، ترکیه
 • راهنمای خرید در استانبول
 • برترین هتل های استانبول
 • نکاتی که باید قبل از سفر به استانبول بدانیم
 • تماشا کنید: یک روز در استانبول، ترکیه
 • برترین جاذبه های گردشگری استانبول
 • فرودگاه‌های استانبول

۳. آنتالیا: راهنمای جامع سفر به آنتالیا

کشور ترکیه یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری برای ما ایرانیان محسوب می‌شود. این کشور علاوه بر مکان‌های تاریخی فراوان به واسطه احاطه شدن با آب، آب و هوای خوبی هم دارد. آنتالیا یکی از شهرهای خوش آب و هوای این کشور است که دارای طبیعت چشم نوازی است.

دروازه هادریانوس

امروزه گردشگرانی که به این شهر سفر می‌کنند، می‌توانند براحتی مفهوم واقعی حرف ابن بطوطه را دریابند. آنتالیا یک شهر مهم در بخش شرقی ساحل مدیترانه است. این شهر روی یک زمین حاصلخیز و مسطح واقع شده است و از نظر ارتفاعات پوشیده از برف هم چیزی کم ندارد.

آنهایی که علاقه به تاریخ دارند هم در این شهر مایوس نخواهند شد. غار کارائین که در شمال این شهر واقع شده است آثاری از رومیان، امپراطوری روم شرقی و سلسله‌ی سلجوقیان را در دل خود پنهان کرده است.

امروزه با سفر به آنتالیا شهری مرکب از مدرنیته و سنت را خواهید دید. از بحث زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری هر شهر که بگذریم، موارد مهم دیگری هم هستند که باید برای سفر به آنها توجه کنیم و از آنها بدانیم.

بیشتر بخوانید:

 • ۱۰ هتل لوکس آنتالیا از نگاه گردشگران
 • راهنمای خرید در آنتالیا
 • ۱۰ هتل ارزان آنتالیا از نگاه گردشگران
 • تماشا کنید: یک روز در آنتالیا، ترکیه
 • برترین جاذبه‌های گردشگری آنتالیا
 • بهترین غذاهای آنتالیا
 • دیدنی‌های آنتالیا از دهکده قدیمی تا دروازه هادریان
 • بهترین هتل های آنتالیا؛ از دلفین ایمپریال لارا تا پورتو بلو
 • راهنمای خرید در آنتالیا
 • اوت لت دیپو، محلی برای خرید ارزان در آنتالیا
 • نکاتی که باید پیش از سفر به آنتالیا بدانیم
 • فرودگاه آنتالیا کجاست؟
 • حمل و نقل عمومی در آنتالیا؛ راهنمای گردشگران

۴. پوکت: حقایق جالب در مورد پوکت

پوکت از استان‌های جنوبی کشور تایلند و یکی از مقاصد محبوب گردشگری جهان است. این استان که از یک جزیره تشکیل شده، بزرگترین جزیره‌ی تایلند است. با توجه به علاقه‌ی گردشگران ایرانی برای سفر به تایلند و جزایر زیبای آن، در این مطلب حقایق جالبی را در مورد این جزیره به شما معرفی می‌کنیم.

پوکت

پوکت یکی از جزایر پرطرفدار تایلند با آب‌وهوایی گرمسیری است. یکی از ویژگی‌های خوب این جزیره، پایین بودن هزینه‌ی اقامت و دیگر هزینه‌ها در مقایسه با مناطق دیگر تایلند است. اگر شما هم دوست دارید به این جزیره‌ی زیبا سفر کنید یا اطلاعاتی در مورد آن به دست آورید، این مقاله را حتما بخوانید؛ ما در این مقاله ۱۸ حقیقت جالب آن را با شما در میان می‌گذاریم.

بیشتر بخوانید:

 • راهنمای جامع سفر به پوکت، تایلند
 • ۹ کاری که باید در سفر به پوکت انجام داد؛ تایلند
 • تماشا کنید: جاذبه‌های گردشگری پوکت، تایلند
 • نکاتی که باید پیش از سفر به پوکت بدانیم
 • ۱۰ هتل لوکس پوکت از نگاه گردشگران
 • برترین مراکز خرید پوکت
 • بهترین هتل‌های پوکت؛ بهشتی در تایلند
 • بهترین رستوران های پوکت
 • حمل و نقل عمومی در پوکت، تایلند
 • ۱۰ هتل ارزان پوکت از نگاه گردشگران
 • فرودگاه بین المللی پوکت کجاست؟
 • راهنمای خرید در پوکت
 • اوت لت پوکت، خریدی ارزان

۵. پاتایا: پاتایا کجاست؟

سفر به پاتایا، تجربه‌ای بی‌نظیر از گشت و گذار در سواحلی زیبا را برایتان فراهم می‌کند. این شهر ساحلی دارای جاذبه‌های زیادی از جمله جزیره‌ی مرجانی، باغ‌های زیبا، مراکز فرهنگی مذهبی و موزه‌های دیدنی است که دست کم ارزش یک‌بار بازدید را دارند.

پاتایا شهر ساحلی کوچکی در ساحل شرقی خلیج تایلند است که یکی از پربازدیدترین نقاط این کشور محسوب می‌شود. این شهر نزدیک‌ترین تفرجگاه ساحلی در نزدیکی بانکوک است و همین موضوع، دسترسی به آن را برای اغلب مردم بسیار آسان می‌کند.  بر اساس گفته‌ها تاریخ شکل‌گیری این شهر به‌عنوان یک منطقه‌ی تفریحی مربوط به ۲۹ ژوئن سال ۱۹۵۹ است. زمانی که سربازان خسته از جنگ آمریکایی به این منطقه آمدند و خانه‌هایی را در کنار سواحل بکرپاتایا اجاره کردند شهرت و آوازه‌ی این سواحل فراگیر شد. بالاخره در دهه‌ی اوج صنعت گردشگری و توریستی این سواحل بکر و زیبا تبدیل به محلی برای استراحت و تفریح شد.

بیشتر بخوانید:

 • ۱۰ هتل لوکس پاتایا از نگاه گردشگران
 • راهنمای جامع سفر به پاتایا؛ تایلند
 • برترین جاذبه های گردشگری پاتایا، تایلند
 • فرودگاه بین المللی پاتایا کجاست؟
 • اوت لت پاتایا، خریدی ارزان
 • راهنمای خرید در پاتایا
 • حقایق جالب در مورد پاتایا
 • غذاهای محلی پاتایا، تجربه طعم اصیل تایلندی
 • ۱۰ هتل ارزان پاتایا از نگاه گردشگران
 • بهترین رستوران‌ های پاتایا
 • مراکز خرید پاتایا را بشناسید
 • صنایع دستی و سوغات پاتایا چیست؟
 • راهنمای حمل و نقل عمومی در پاتایا، تایلند
 • بهترین هتل های پاتایا؛ از رویال کلیف تا هتل ایمپریال

۶. بانکوک: ۱۰ هتل لوکس بانکوک از نگاه گردشگران

بانکوک از شهرهای توریستی و مهم تایلند است که گردشگران زیادی از ایران هر ساله این شهر آسیایی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.

هتل اوکورا پرستیژ

شهر بانکوک در تایلند، یکی از مناطق توریستی پر طرفدار است که جاذبه‌های دیدنی فراوانی را برای هر نوع سن و سلیقه‌ای دارد. در این شهر پر طرفدار، هتل‌ها و مراکز اقامتی بسیاری وجود دارد که با امکانات مختلف و هزینه‌های متفاوت، پذیرای گردشگران این شهر هستند. انتخاب نوع هتل با توجه به بودجه و امکانات مورد نیاز، از مهم‌ترین کارها پیش از سفر است.

برای انتخاب هتل مناسب لازم است پیش از هر چیز در مورد امکانات، مسرهای دسترسی و قیمت هتل اطلاعاتی را کسب کنید.

بیشتر بخوانید:

 • ۱۰ جاذبه گردشگری زیبا در بانکوک، پایتخت تایلند
 • راهنمای جامع سفر به بانکوک، تایلند
 • راهنمای خرید در بانکوک
 • تماشا کنید: یک روز در بانکوک، تایلند
 • حقایق جالب در مورد بانکوک
 • اوت لت‌ های بانکوک، بهترین مکان برای خرید ارزان
 • سوغات بانکوک چیست؟
 • معرفی فرودگاه‌ های بانکوک
 • غذاهای بانکوک، از غذاهای محلی تا خوراکی های غربی
 • با بهترین رستوران های بانکوک آشنا شوید
 • ۱۰ هتل ارزان بانکوک از نگاه گردشگران
 • بهترین هتل‌ های بانکوک؛ از رامادا پلازا تا اد لیب
 • راهنمای حمل و نقل عمومی در بانکوک، تایلند

۷. باکو: حقایق جالب در مورد باکو، جمهوری آذربایجان

باکو پایتخت جمهوری آذربایجان است که بزرگترین شهر و بزرگترین بندر این کشور نیز محسوب می‌شود. امروزه باکو به یکی از مقاصد گردشگری، به خصوص برای ایرانی‌ها تبدیل شده است. هموطنان ترک‌زبان هم که آشنایی کامل به زبان آن‌ها دارند (کشور آذربایجان زمانی جزو آذربایجان ایران بود)، علاقه‌ی زیادی به سفر به آذربایجان و باکو دارند.

باکو جمهوری آذربایجان

باکو در سواحل غربی دریای خزر و در شبه‌جزیره‌ی «آب شوران» قرار دارد و یکی از نفت‌خیزترین مناطق جهان است. بسیاری از علاقه‌مندان به موسیقی نیز برای تحصیل به باکو می‌روند. اگر دوست دارید به این شهر سفر کنید، با ما باشید تا ۱۵ حقیقت جالب آن را با شما در میان بگذرایم.

بیشتر بخوانید:

 • تماشا کنید: یک روز در باکو، جمهوری آذربایجان
 • راهنمای جامع سفر به باکو؛ آذربایجان
 • نکاتی که باید پیش از سفر به باکو بدانیم
 • سوغات باکو، یادگارهایی از فرهنگ و هنر آذربایجان
 • فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف باکو، آذربایجان
 • رستوران های باکو، عرضه کننده غذاهای سنتی و مدرن
 • راهنمای حمل و نقل عمومی در باکو، جمهوری آذربایجان
 • بهترین و دیدنی ترین مراکز خرید باکو؛ از متروپارک تا گانجلیگ

۸. دهلی: راهنمای سفر به دهلی نو؛ هند

دهلی یکی از بزرگ‌ترین شهرهای هند است که بخش کوچک‌تری به نام دهلی نو را احاطه کرده است. اغلب مردم در بدو ورود با دیدن عظمت آن ممکن است کمی شوکه شوند. شهری که سنت و مدرنیته به همراه زیبایی‌های بی‌شمار  را با هم ارایه می دهد.

دهلی نو

در مقایسه با بیشتر شهرهای هندوستان به جز بمبئی، دهلی جایی نسبتا گران است. در این شهر می‌توان فرهنگ‌ها، مذاهب و عقاید مختلف زیادی را مشاهده کرد که در ابتدا ممکن است گیج کننده باشد. دهلی پایتخت هند محسوب می‌شود که تراکم جمعیتی زیادی هم دارد.

بیشتر بخوانید:

 • دیدنی های دهلی، شهری پرتکاپو
 • غذاهای محلی دهلی؛ از آلو چات تا مرغ تندوری
 • نکاتی که باید پیش از سفر به دهلی بدانیم
 • حقایق جالب در مورد دهلی
 • مراکز خرید دهلی، نمایشگاهی از برترین برندهای جهان
 • رستوران های دهلی؛ از رستوران‌های گیاهی تا کافه‌های مدرن
 • سوغات دهلی چیست؟
 • حمل و نقل عمومی در دهلی؛ راهنمای گردشگران