انواع مواد مخدر، مصرف کنندگان

Different direction concept with thoughtful businesswoman next to chalkboard with arrows sketch

این معجون در بین کسانی که آن را مصرف کرده اند به معجون فریب نیز معروف است . (wikipedia, 2013)
بر خلاف آنچه بسیاری از مطبوعات مدعی آن هستند که ماده مخدر معجون بیرجندی دارای ترکیبات THC است به نظر می رسد معجون زابلی(بیرجندی ) فقط دارای کمی تریاک و یا ترکیبات مشابه با تریاک است البته طبق ادعای مسئولین در خراسان در آزمایش این معجون ترکیبات مشابه باTHC که در حشیش و ماری جوانا است یافت شده است اما مصرف کنندگان معجون فریب صحبتی از توهم نمی کنند البته به احتمال زیاد انواع مختلفی از این معجون  ساخته شده است که گروهی که فقط تریاک دارد برای شادی و لذت و گروهی که شامل ترکیبات حشیش است برای تجاوز به زنان و یا گول زدن آنها بکار می رود . (tabnak, 1391)
گفتار سیزدهم :
جدید ترین انواع مواد مخدر و روانگردان :
جدید ترین نوع مواد مخدر و روانگردان که در ایران به تازگی به بازار مواد مخدر عرضه شده اند عبارت اند از:
DMT :
این ماده باعث تولید هورمون مرگ و تولد می شود. در بدن انسان هورمونی به نام DMT وجود دارد که در طول عمر فقط دوبار ترشح می شود؛ یک بار هنگام تولد و یک بار هنگام مرگ. با مصرف ماده DMT نیز فرد وارد حالت خلسه می شود و برای حدود ۳ تا ۵ دقیقه دیگر متوجه هیچ چیز از اطراف خود نمی شود. خیلی کم پیش می آید فردی برای ۱۰ دقیقه در این حالت باقی بماند. عمده شیوه مصرف این ماده استنشاقی از طریق بینی است. این ماده یکی از توهم زاهای طبیعی است که در جنگل های گرمسیری استرالیا و آمریکای جنوبی از صمغ یک درخت خاص گرفته می شود. در گذشته بومی ها به خصوص در آمازون نوشیدنی این ماده را تهیه می کردند و برای ارتباط با ارواح و مراسم مذهبی شان آن را می نوشیدند. نشئگی این ماده حداکثر ۱۰ دقیقه است و حدوداً یک گرم از آن برای ۳۰ نفر کافی است. (جودکی, 1392, ص. 17; چیت گران, 1392, ص. 16)
دی متیل تریپتامین( DMT )
قارچ جادویی (magic mushroom) :
یکی دیگر از موادی است که فازی شبیه به اسید دارد. ماده اولیه پرورش این قارچ سمی از انگلیس وارد می شود. این ماده خاصیت روانگردان بسیار شدیدی دارد و اگر زیاد مصرف شود ضربان قلب و تنفس را کاهش می دهد و به صفر می رساند. این ماده به صورت کشیدنی، مخلوط شده با توتون، دم کردنی، خشک شده در سالاد و… مصرف می شود. عملکرد LSD و قارچ خیلی به هم شباهت دارند. (جودکی, 1392, ص. 17; چیت گران, 1392, ص. 16)
( قارچ جادویی )
NDMA :
قرص NDMA نوعی ماده محرک شبیه به قرص اکس است. این ماده توهمات آسیب رسان شدید همراه با ترس ایجاد می کند. (جودکی, 1392, ص. 17; چیت گران, 1392, ص. 16)
سالویا :
اخیراً در شمال کشور کاشت گیاهی به نام سالویا شایع شده است. سالویا گیاهی است که گل می دهد و در زبان فارسی به آن «مریم چمنی»، «مریم گلی»، «مریم باکره» نیز گفته می شود. این گیاه یک ماده روانگردان طبیعی بسیار قوی دارد و از آن در داروی بیهوشی استفاده می شود. البته مریم چمنی ماده جدیدی محسوب نمی شود و در قدیم طب سنتی از آن استفاده می کرد (جودکی, 1392, ص. 17; چیت گران, 1392, ص. 16)
(سالویا معروف به مریم گلی )
گفتار چهاردهم :
سایر داروها :
آسپرین، اپتالیدن، بلرگال، والیوم، لومینال، سکونال، آمیتال، فنو باربیتال، اگزاسپام، دیازپام، لورازپام و…