موزه مردم شناسی بروجن

سوغات شهر

گیوه‌های ملکی سوغات معروف بروجن است. رویه این گیوه‌ها از کرباس اصل و کفه آن‌ها از استخوان حیوانات و چوب ساخته شده است. این گیوه‌ها در تابستان پا را خنک و در زمستان گرم نگه می‌دارند. قدمت تولید این گیوه‌ها به یکصد سال می‌رسد و در بازارهای جهانی نیز ارایه‌ می‌شوند. پولکی، نبات، کشک و قارا و گلیم و قالی و گز بلداجی را می‌توان از سوغات مهم شهر دانست.
گیوه ملکی بروجن

جاذبه‌های گردشگری

بروجن دارای مکان‌‌های گردشگری بسیاری است. گردشگاه چشمه سیاسرد از مهم‌ترین جاذبه‌های بروجن است که ثبت ملی شده است. چشمه سیاسرد در ۵ کیلومتری آن قرار گرفته و دارای آب و هوای خنک و درختان بسیار زیبا است. این مکان برای تفرج و استراحت ساکنان شهر بروجن و سایر گردشگران بخصوص در روزهای تعطیل، در نظر گرفته شده و امکانات رفاهی و اقامتی دارد.
سیاسرد بروجن
تالاب گندمان که تقریبا حدود ۱۰۰۰ هکتار است، زیبایی فوق‌العاده‌ای دارد و دارای پوشش گیاهی گونه‌های نم‌پسند و حاشیه‌ای است که از جمله آن‌ها می‌توان به درختان بید، زنبق، نخل مرداب و عدسک آبی اشاره کرد.
تالاب گندمان
تالاب چغاخور با مساحت ۲۳۰۰هکتار در دامنه ارتفاعات نزدیک بلداجی است. این تالاب در مسیر جاده شهرکرد-خوزستان قرار گرفته و از شهرکرد ۶۵ کیلومتر فاصله دارد. از دیدنی‌های این تالاب پرواز پرندگان مهاجر و بومی آن منطقه است که تصویری زیبا و رویایی را به نمایش می‌گذارد.
تالاب چغاخور
شهرستان بروجن دارای چشمه‌های بسیار زیاد و متعددی است که نام بردن از همه آن‌ها در این فرصت اندک ناشدنی است؛ تنها به نام یکی از این چشمه‌ها بسنده می‌کنیم. چشمه «آب سفید» از مهم‌ترین چشمه‌های شهر است که اهمیت بسیار زیادی دارد و دارای املاح معدنی بسیاری است. آب این چشمه یکی از سالم‌ترین آب‌های جهان است.
از دیگر جاذبه‌های شهر بروجن می توان به موزه مردم‌شناسی شهر اشاره کرد. پل مصلی از دیگر آثار معروف دوره قاجار بروجن است.
پل مصلی بروجن
شهر، مکان‌های آموزشی و دانشگاه  دارد. از اقامتگاه‌های زیبا و معروف و مدرن شهر می‌توان به هتل بام بروجن اشاره کرد که به تازگی ساخته شده و از امکانات رفاهی بسیاری برخوردار است.
هتل بام بروجن
با سفر به بروجن و بازدید از این شهر بویژه در بهار، می‌توانید جاذبه‌های دیدنی و طبیعی این شهر را ببینید و لذت ببرید.
برپایی “موزه توالت دهلی نو” به بهانه روز جهانی توالت
در سال ۱۹۹۲ به منظور جلب توجه مردم هند به اهمیت سرویس بهداشتی، موزه‌داران فرانسوی با برپا کردن موزه‌ای از توالت‌ پادشاهان فرانسوی در دهلی؛ سعی کردند خانواده‌های هندی را متقاعد کنند که «توالت» را در محل زندگی خود قرار دهند.