می 17, 2021

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد درباره وقف پول و اوراق بهادار از منظر فقه و حقوق موضوعه

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :وقف پول و اوراق بهادار از منظر فقه و حقوق موضوعه 

تکه ای از متن پایان نامه :

به همین دلیل به این رسیدها پول نمایند می‌گفتند. پول از طرفی فقط یک رسیدی از میزان معینی طلا و نقره بود و از طرف دیگر حکم پول را پیدا کرده بود.[1]

پول نماینده زمینه ساز پیدایش پول اعتباری گردید. پول اعتباری پولی می باشد که ارزش ذاتی کالایی ندارد یعنی غیر از بهره گیری شدن در معاملات جنبه‌ی مصرفی دیگری ندارد و مصداق آن اسکناسهای رایج امرزوی می باشد به طور کلی پول کاغذی همان اسکناس تا به امروز دستخوش تحولاتی بوده می باشد که به آن اشاره می‌کنیم.

  • پول نماینده: در آغاز همان طور که اشاره گردید پول کاغذی به صورت رسیدی از طلا و نقره بود که با دادن آن به صراف یا بانکدار به میزان آن طلا و نقره دریافت می‌گردید و اعتماد مردم به این رسید‌ها باعث گردید که در مبادلات مورد کاربرد واقع گردد این همان پول نماینده بود که توضیح آن در بالا آمده می باشد.

 

بند ششم: پول الکترونیکی

پول الکترونیکی پولی می باشد که بر روی قطعه‌ای الکترونیکی مانند تراشه یا حافظه رایانه به صورت الکترونیکی ذخیره شده در حقیقت جانشین الکترونیکی اسکناس و سکه شده می باشد که به عنوان یک وسیله پرداخت در معاملات شناخته می‌گردد.[2] انتقال پول الکترونیکی به صورت مجازی و از طریق وارد کردن رمز و اعداد و ارقام در دستگاه‌های الکترونیکی یا شبکه اینترنت انجام می‌گردد. پول الکترونیکی در واقع یک ارزش اعتباری صرف می باشد. که جنبه‌ی مادی و فیزیکی خود را از دست داده می باشد زیرا که امروزه انسانها به جای اندیشیدن به خود پول به عنوان فلز قیمتی اسکناس یا هر چیز دیگر

[1]قبادی، فرخ،و رییس دانا، پرویز، پول و تورم، نشر پیشبرد، 1368،صفحه 95

[2] پول و بانکداری و نهادهای مالی،  ص 24

وقف پول و اوراق بهادار از منظر فقه و حقوق موضوعه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه