girl

بعضیا به صورت دونسته و ندونسته در حق خودشون ظلم میکنن و این موضوع باعث میشه زندگی با کامشون تلخ باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ اینجا لیستی از ۳۰ کاری رو عنوان می کنیم که هیچوقت نباید در حق خودتون انجام بدین.

۱. با آدم های نادرست نشست و برخاست نکنین. زندگی کوتاه تر از اون هستش که بخواین وقتتون رو با کسائی بگذرونین که خوشبختی رو از شما می گیرند. اگه کسی بخواد که در زندگی اش باشین، واسه شما جا باز می کنه. نباید واسه پیدا کردن جایی در زندگی کسی بجنگین. هیچوقت واسه بودن با کسی که ارزش شما رو ندیده می گیرد اصرار نکنین. و یادتون باشه، اونایی که در زمان خوشی کنار شما می مانند مهم نیستن، مهم کسائی هسند که در ناخوشی ها و مشکلات زندگی کنارتون هستن. اونا دوستان واقعی شما هستن.

۲. از مشکلاتتون فرار نکنین. باید با مشکلاتتون روبه رو شید. البته این کار ساده نخواد بود. هیچکی در دنیا نیس که بتونه همه کارا رو بی مشکل انجام بده. هیچکدام از ما قادر نیستیم که همیشه در حال حل کردن مشکل باشیم. درواقع، ما جوری ساخته شده ایم که ناراحت، ناامید و شکست خورده شیم. چون این معنی واقعی زندگی کردنه – روبه رو شدن با مشکلات، درس گرفتن از اونا، سازگاری و حل اونا کم کم.

۳. به خودتون دروغ نگید. به هرکی دیگری در دنیا می تونید دروغ بگید به جز خودتون. زندگی ما وقتی بهتر می شه که از فرصت ها استفاده کنیم و سخت ترین و اولین فرصتی که می تونیم ازش استفاده کنیم اینه که با خودمون روراست باشیم.

۴. نیازای خودتون رو مخفی نکنین. دردناک ترین مسئله اینه که وقتی شدیداً درگیر دوست داشتن کسی هستین، خودتون رو از یاد ببرین و یادتون بره که شمام فردی خاص هستین. بله، باید به بقیه کمک کنین اما به خودتون هم همینطور. اگه قرار باشه که وقتی بیاد که به خودتون برسین و چیزایی که به اون علاقه دارین رو دنبال کنین، اون زمان همین حالاست.

۵. تلاش نکنین کسی باشین که نیستین. یکی از بزرگترین رقابت های زندگی اینه که در دنیایی که تلاش می کنه شما رو مثل بقیه کنه، خودتون باشین. همیشه کسائی هستن که از شما قشنگ تر، باهوش تر، جوون تر، و … باشن اما این افراد هیچوقت شما نیستن. خودتون رو تغییر ندین تا آدمها دوستتون داشته باشن. خودتون باشین و مطمئن باشین اونایی که باید، دوستتون دارن.

۶. درگیر گذشته نشید. اگه بخواین دوباره و دوباره فصل قبلی کتاب زندگی تون رو بخونین، هیچوقت نمی تونی فصل جدید زندگیتون رو شروع کنین.

۷. از اشتباه کردن نترسین. اینکه کاری انجام بدین اما اشتباه کنین ده مرتبه بهتر از اینه که هیچ کاری انجام ندین. هر پیروزی پشت سر خود مجموعه ای از شکست ها داشته و هر شکستی پلی به سمت موفقیته.

۸. خودتون رو بخاطر اشتباهات گذشته تون سرزنش نکنین. ممکنه فرد نادرستی رو در گذشته دوست داشته اید و بخاطر مسائل نادرستی گریه کرده اید اما هر اتفاق بدی هم که بیفته، یه چیز مسلمه: اینکه اشتباهات به ما کمک می کنن فرد یا چیزایی رو پیدا کنیم که برامون مناسب هستن. هممون اشتباه می کنیم، دچار مشکل می شیم و خیلی وقت ها افسوس گذشته رو می خوریم. اما باید بدونین که شما اشتباهاتتان نیستین، مشکلاتتون هم نیستین و الان اینجایید و قدرت این رو دارین که بتونین روز و آینده تون رو اونطور که می خواهید بسازین. هر اتفاق کوچیکی که قبلاً در زندگی تون افتاده شما رو واسه این لحظه آماده می کرده.

۹. تلاش نکنین خوشبختی رو بخرین. خیلی از چیزایی که آرزو داریم داشته باشیم گران هستن. اما چیزایی که واقعاً ما رو خوشحال و راضی می کنن به طور کاملً رایگان ان: مثل عشق، خنده و تلاش در جهت علایقمان.

۱۰. تلاش نکنین واسه خوشبختی تون به بقیه تکیه کنین. اگه با کسی که درونتونه خوشبخت و خوشحال نباشین، با هیچ رابطه بادوامی هم خوشحال و راضی نیستین. باید اول ثبات زندگی خودتون رو بسازین تا بعد بتونین اون رو با کسی قسمت کنین.

۱۱. وقت تلف نکنین. زیاد فکر نکنین چون اینکار فقط مشکل تراشی می کنه. موقعیت ها رو آزمایش کنین و تصمیمات قاطع بگیرین. هیچوقت نمی تونید چیزی که جربزه رویارویی با اون رو ندارین تغییر بدید. پیشرفت نیازمند خطر کردنه.

۱۲. فکر نکنین آماده نیستین. هیچکی هیچوقت وقتی فرصتی پیش میاد، ۱۰۰% آماده نیس. چون بیشتر موقعیت های عالی زندگی ما رو مجبور می کنه که بالاتر از محدوده امنمان قدم ورداریم و این یعنی احساس راحتی نداریم.

۱۳. به دلایل نادرست درگیر هیچ ارتباطی نشید. روابط باید هوشمندانه انتخاب شن. تنها بودن خیلی بهتر از اینه که با فردی نادرست باشین. هیچ احتیاجی به عجله کردن نیس. اگه قرار باشه اتفاقی بیفته، می افتد، اونم در زمان درست خود، با فردی مناسب شما و به بهترین دلایل. وقتی عاشق شید که آمادگی اون رو داشته باشین نه وقتی که تنها هستین.

۱۴. بخاطر اینکه روابط قبلی تون موفقیت آمیز نبوده ان، روابط جدید رو رد نکنین. در زندگی می فهمید که ملاقات شما با هر فردی دلیلی داره. بعضی از اونا آزمایشتان می کنن، بعضی از شما سوءاستفاده می کنن و بعضی به شما درس میدن. اما از همه اینا مهم تر، بعضی از اونا بهترین اتفاق ها رو براتون به ارمغان می بیارن.

۱۵. تلاش نکنین با همه رقابت کنین. نگران کارایی که بقیه از شما بهتر انجام میدن نباشین. تلاش کنین هر روز رکورد خودتون رو بالا ببرین. موفقیت مقابله ایه بین خودتون و خودتون.

۱۶. به بقیه حسادت نکنین. حسادت هنر شمردن نعمت های بقیه به جای نعمت های خودتونه. از خودتون سوال کنین: “من چه چیزایی دارم که بقیه حسرت اون رو می خورند؟”

۱۷. دست از شکایت کردن و دلسوزی واسه خودتون بردازید. مشکلات زندگی به دلیلی پیش می آیند: واسه عوض کردن راه شما به سمتی که باید برید. ممکنه همون موقع دلیل یه اتفاق رو نفهمید و ممکنه براتون خیلی سخت باشه اما اگه به گذشته و اتفاقات بد دیگری که براتون افتاده بود نگاه کنین، می بینید که بیشتر اونا شما رو به سمت فضا، فرد، تفکر و موقعیت بهتر جهت داده ان. پس لبخند بزنین! بذارین همه بدونن که امروز خیلی قوی تر از دیروز هستین.

۱۸. کینه توزی نکنین. زندگیتون رو با نفرت پیش نبرین چون آخر کار خودتون رو خیلی بیشتر از کسائی که از اونا نفرت دارین، اذیت می کنین. بخشش این نیس که بگید، “کاری که در حق من کردی اشکالی نداره.” بخشش گفتن اینه: “من اجازه نمی دهم کاری که در حقم کردی خوشبختی منو واسه همیشه نابود کنه”. بخشش بهترین راهکاره. کینه ها رو دور بریزین، به دنبال آرامش باشین و خودتون رو آزاد کنین. و یادتون باشه، بخشش فقط واسه بقیه نیس، واسه خودتون هم هست. اگه لازم بود، خودتون رو هم ببخشین و تلاش کنین دفعه بعد بهتر رفتار کنین.

۱۹. نذارین بقیه شما رو تا سطح خودشون پایین بکشن. واسه راحتی کسائیکه نمی خوان خودشون رو بالا بکشن، استانداردهایتان رو پایین نیارین.

۲۰. وقتتون رو واسه توضیح دادن خودتون واسه بقیه تلف نکنین. دوستانتون به اون احتیاجی ندارن و دشمنانتون هم حرف های شما رو باور نمی کنن. همون کاری رو بکنین که ته دلتون می گوید درسته.

۲۱. هیچوقت بدون معطلی انداختن کاری رو پشت سر هم انجام ندین. وقت نفس کشیدن دقیقاً همون وقتیه که وقتی واسه اون ندارین. اگه همیشه پشت سر هم به کارتون ادامه بدید، همیشه چیزای برابری به دست میارید. بعضی وقتا لازمه از کارتون دست بکشین تا همه چیز رو روشن تر ببینین.

۲۲. زیبایی لحظات کوچیک رو حتما در نظر داشته باشین. از چیزای کوچیک لذت ببرین چون یه روز به عقب نگاه می کنین و می فهمید که چیزای بزرگی بوده ان. بهترین قسمت زندگی تون همون لحظات کوچیک و بی نام و نشانیه که به کسی که براتون مهمه لبخند می زنید.

۲۳. تلاش نکنین همه چیز ایدآل و بی مشکل باشه. دنیای واقعی به ایدآل گراها جایزه نمی دهد، به کسائی جایزه می دهد که کار انجام میدن.

۲۴. آسون ترین راه رو دنبال نکنین. زندگی سخته، مخصوصاً وقتی واسه به دست آوردن چیز باارزشی برنامه ریزی می کنین. راه آسون رو انتخاب نکنین. کاری غیرعادی انجام بدین.

۲۵. اگه همه چیز بر وفق مرادتون نیس، خودنمایی نکنین که اینطوره. هیچ اشکالی نداره که بعضی وقتا خرد شید. لازم نیس همیشه وانمود کنین که قوی هستین و احتیاجی هم نیس که همیشگی ثابت کنین که همه چیز خوب پیش می رود. نگران اینکه بقیه چه فکر می کنن هم نباشین. اگه لازمه گریه کنین. هر چی زودتر این کار رو بکنین، زودتر میتونین دوباره لبخند بزنین.

۲۶. بقیه رو بخاطر مشکلاتتون مقصر نکنین. اینکه چقدر بتونین به آرزوهاتون دست پیدا کنین به این بستگی داره که چقدر مسئولیت زندگی تون رو قبول می کنین. وقتی بقیه رو بخاطر اتفاقاتی که براتون می افتد مقصر بدونین یعنی از مسئولیت شونِه خالی می کنین و به بقیه قدرت نفوذ به اون بخش از زندگی تون رو می بدید.

۲۷. لازم نیس واسه همه، همه کس باشین. اینکار شدنی نیس و فقط خسته تون می کنه. اما لبخند زدن به بقیه می تونه دنیا رو عوض کنه. شاید نه کل دنیا رو، ولی دنیای اون آدمها رو مطمئناً تغییر میده.

۲۸. زیاد نگران نباشین. نگرانی مشکلات آینده رو حل نمیکنه، فقط لذت های امروز رو هم از شما می گیره. یه راه اینکه بفهمین چیزی ارزش نگران بودن رو داره یا نه اینه که از خودتون سوال کنین، “این مسئله تو یه سال آینده مهمن؟ در سه سال آینده چیجوری؟ در پنج سال چه؟” اگه اینطور نبود، پس ارزش نگران بودن رو نداره.

۲۹. روی چیزی که نمی خواهید اتفاق بیفته متمرکز نشید. روی چیزایی متمرکز شید که می خواهید اتفاق بیفته. تفکر مثبت از لازمه های هر موفقیته. اگه هر روز صبح با این فکر بیدار شید که اتفاقی فوق العاده در زندگی تون می افته، و به اون توجه دقیق کنین، می بینید که حق با شما بوده.

۳۰. قدرناشناس نباشین. زندگی تون خوب باشه یا بد، هر روز شکرگزار بخاطر اون از خواب بیدار شید. مطمئن باشین کسی در جایی دیگه از جهان وضعیتی بسیار بدتر از شما داره. بجای اینکه به چیزایی که ندارین فکر کنین، تلاش کنین به چیزایی فکر کنین که دارین و بقیه افسوس اون رو می خورند.

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

خوشبختی مردمون