مسئولیت پذیری به شما در رسیدن به اهدافتون کمک می کنه و دستورالعملای زیر به شما کمک می کنن که از قدرت خود واسه شکست دادن مشکلات استفاده کنین. اجازه ندین شرایطی که در اون قرار دارین به شما بگن که کی هستین و چه کاری باید انجام بدین.

به گزارش مجله اینترنتی به نقل از success؛ کسائی که احساساتشون رو قربونی کمبودها و شرایط می کنن، فکر می کنند که نمی تونن هیچ تغییری در شرایط خود ایجاد کنن، اینطوری اونا در جاده آجری زرد رنگی که رو به طرف به سرزمین عجایب میره قدم می بذارن و امید دارن جادوگری رو پیدا کنن که بتونه تموم مشکلاتی که اونا رو فرا گرفته و در حال غرق کردنشانه حل کنه. پس آسونترین پیشنهاد من به شما اینه که اجازه ندین شرایطی که در اون قرار دارین به شما بگن که کی هستین و چه کاری باید انجام بدین.

یعنی، نباید امیدواری واسه موفق شدن در آینده رو در دستای یه جادوگر ببینین. تکیه بر کسی یا چیزی واسه اینکه شما رو نجات دهد، فقط احساس قربونی شدن رو در شما به وجود می آورد و توانایی شما رو واسه تفکر روشن، خلاقانه و سریع از بین برده و به شکلی قدرت تعقل شما رو ساقط می کنه. عوضش، مسئولیت تغییر شرایط خود رو رو دوش بگیرین، و تلاش کنین چیزای خوب و مثبتی رو تو زندگیتون به وجود بیارید و بتونین به خودتون واسه تغییر شرایط ببالید.

فرقی نمی کنه که به دنبال ایراد تغییرات کلی ای در زندگی خود هستین یا فقط می خواین کمی اون رو تغییر بدید، اینجا ۱۰ دستورالعمل کلیدی که به شما کمک می کنن تا بتونین اقدامات، تصمیمات، موفقیتا و شکستای خود رو قبول کنین و واسه تغییر شرایطتتان از همین امروز کاری کنین ذکر شدن که مطالعه اونا شک نداشته باشین خالی از لطف نخواد بود.

رسیدن به موفقیت

رسیدن به موفقیت و اهداف زندگی

  1. تعریف دیگری از پاسخگویی

تنها اشاره به کلمه پاسخگویی باعث می شه که شما از ترس به خود بلرزید؟ دیدگاه منفی و ناامید کننده ای از جواب گویی در فرهنگ کلمه مشترک تموم آدما هست که روشن کننده حس آزار دهنده ضرورت ارائه گزارش، توضیح یا توجیه و مسئولیت پذیریه و تموم اینا واسه یه فرد نشون دهنده وظایف بی شماریه که باید رو دوش بگیره.

نکته ای که هست اینه که تعهد به خود و اهداف خود نباید سختگیرانه باشه. شما باید مسئولیت پذیری خود رو به عنوان یه هدیه واسه خود در نظر بگیرین و یه دیدگاه داوطلبانه واسه انجام اون داشته باشین تا بتونین به واسطه اون موفقیت رو در آغوش بکشین، و نباید بدون به عنوان چیزی که مجبورین انجامش بدید و یا از انجامش نفرت دارین بدون نگاه کنین.

  1. فکر کنین که زندگی شما وابسته به تفکر خلاقه

وقتی که شما به تفکر خلاق روی میارید و دریچه های ذهن خود رو باز نگاه می دارین، شروع به کشف راه حلایی واسه شکست دادن چالشایی می کنین که در اول ممکنه باور داشته باشین از کنترل شما خارج هستن. پس بهتره به جای این که دست روی دست بذارین و همیشه از روزگار شکایت کنین به فکر ایده یا روش هدف دار جدیدی واسه نجات خود باشین.

هدفی که می خواین با رسیدن به اون خیلی از مشکلاتی رو که پیش رو دارین حل کنین شاید یه سناریوی مرگ و زندگی نیس، اما خیلی از راه حلای خلاقانه وقتی ظاهر می شن که همه چیز رو خوب سبک و سنگین کنین. در حالی که اگه هیچ کاری واسه نجات خود انجام ندین ممکنه زندگی تون رو در خطر بذارین، پس همیشه باید در ذهنتون شادی و موفقیت رو ترسیم کنین.

  1. وقتی که شما نمی تونین شرایط خود رو کنترل کنین، اجازه می دید که شرایط شما رو کنترل کنن

در تاریخ ۲۲ مارس ۲۰۱۲، ارتش دولت مالی، کاخ ریاست جمهوری رو سرنگون کرد، و باعث سرنگون شدن دموکراسی ۲۰ ساله این کشور واقع در آفریقای غربی شد. در این پریشون بازار، گروهکای اسلامی، کنترل دو سوم کشور رو رو دوش گرفتن و انتخابات دموکراتیک آینده رو منحل اعلام کردن. یاهیم سامیک، شهردار شهر کوچیک Ouélessébougou، که چیزی در حدود ۴۰ مایل دورتر از محل هرج و مرج قرار داشت، در این مورد میگه لحظه وقوع کودتا واسه همه و من جمله من یه لحظه بد بود. من به اتاق نشیمنم آمدم و روی صندلی مخصوصم نشستم. همسرم به پیش من اومد و با دست شروع به تکون دادن من کرد. من به اون گفتم هنوز نتونسته ام این موضوع رو باور کنم و به دنبال همدردی هستم. اون وقت تو این طور منو صدا می زنی؟ »اون فقط گفت برو بیرون و کاری بکن. فرقی نمی کنه که روی صندلی نشسته باشین و یا روی تختتون خوابیده باشین. تنها کاری که لازمه و باید انجام بدین اینه که برید بیرون و کاری کنین.

  1. شما باید خواستن یه هدف رو با تلاشی که می کنین نشون بدید

هر چیزی یه قیمت مشخص داره و این قیمت رو انرژی، تلاش، صبر و منابعی که واسه اون هدف خاص مصرف می کنین نشون میده. طبیعیه که چیزای خوب در زندگی بدون پرداخت قیمت و تاوان به دست نخوان اومد: شما می خواین وزن کم کنین، اما نمی خواین غذاهای مورد علاقه تون رو کنار بذارین و یا ورزش کنین. پس هیچوقت به وزن دلخواه خود دست پیدا نمی کنید مگه این که راه و روش خود رو تغییر بدید. شما می خواین در شغل خود ارتقا یابید و به مدارج بالا برسین، اما نمی خواین ساعات بیشتری رو بر سر کار خود صرف کنین و تلاش بیشتری کنین. پس هیچ وقت پیشرفت پیدا نمی کنید مگه در صورت تغییر روش کاریتون. موفقیت وقتی اتفاق می افته که شما به تلاش و تقلا بپردازید و یکی یکی پله های موفقیت رو در هم نوردید.

  1. اجازه ندین که جاذبه شما رو پایین بکشه.

درست مثل سیارات بزرگی که با ایجاد گرانش همه چیز رو به طرف خود میکشن، انگار مشکلات سخت و مشکلات رقابت برانگیز هم دارای جاذبه و گرانشی هستن که شما رو به طرف خود کشیده و مانع از رسیدن شما به موفقیت می شن. این نیرو وقتی بزرگتر و قوی تر می شه که چالشای پیش روتون بزرگتر و سخت تر می گردن. اما نباید نا امید شید

  1. هر گونه رسیدن به موفقیتی به یه ضربه بزرگ نیاز داره

جیم کری (بازیگر معروف هالیوودی) در شرایط بسیار فقیرانه ای بزرگ شد. خونواده اون بعد از اینکه پدرش کار خود رو از دست داد اون قدر فقیر بودن که، تو یه ون زندگی می کردن؛ تو یه برهه از زندگی اش کری مجبور بود شبا در چادر و روی چمن خیس بخوابه. اما اون همیشه به کاری که میخواس در آینده انجام بده و به موفقیتایی که می تونست بدانا در آینده ای دور یا نزدیک برسه باور داشت.

در ادامه داستان زندگی اون باید بگم که، یکی از اولین شبای شروع زندگی حرفه ای کری به عنوان یه بازیگر کمدین ، اون با تویوتای مستهلک خود به سمت هالیوود هیلز رفت و در حالی که به دنبال لس آنجلس می گشت، دسته چک خود رو از داشبورد بیرون کشید و واسه خود یه چک ۱۰ میلیون دلاری نوشت. اون در قسمت توضیحات هم جمله «واسه خدمات بازیگری ارائه شده» رو نوشت و اون رو در کیف پول خود قرار داد.

در اون لحظه، کری عزم خود رو جزم کرد که در اولین فرصت بتونه اون چک رو نقد کنه. در پنج سال آینده، کاراکترهای جور واجور جیم کری ، شهرتی جهانی رو واسه اون به ارمغان آوردن و اون در بالاترین درجه حرفه خود، چکای ۲۰ میلیون دلاری رو واسه بازی در بهترین فیلمای هالیوودی دریافت می کرد و تموم اینا فقط به یه دلیل اتفاق افتاد و اونم این بود که کری به خود ایمان داشت. وقتی که قدرت داخلی خود رو کشف می کنین، می بینین که شما تواناییای منحصر به فردی دارین که با به کار گیری اونا می تونین جهانی بهتر رو واسه خود رقم بزنین.

  1. درخواست بازخورد

مشاوره خواستن و شنیدن انتقادات بقیه از خودتون، باعث پاسخگویی می شه. واسه این کار، باید مربی، دوست، همکار یا بقیه افراد مهم زندگیتون رو راضی کنین که دوست دارین اون چه که واقعا در مورد شما فکر می کنن رو بشنوین. آزمایش کننده باید بدونه که اگه به طور کامل با شما رو راست باشه، شما از اون ناراحت نمی شید و عکس العمل متقابلی رو نشون نمیدید. بازخورد کلید شکست دادن نقاط کور و رسیدن به یافته های بهتره.

  1. از خود سوال کنین من مستاجر هستم یا مالک؟

ما واسه چیزایی که داریم بیشتر از چیزایی که اجاره کردیم ارزش قائلیم، چون دوست نداریم روی موارد موقتی سرمایه گذاری کنیم. این جور سرمایه گذاریا خیلی واسه ما جذاب نیستن و هیچ ارزشی واسه ما ندارن. تا حالا ماشین اجاره ای خود رو شسته اید؟ درسته که نه. اما وقتی که بدونین چیزی واسه خودتونه چه ماشین باشه یا خونه یا هر چیز دیگری، در قبال اون احساس مسئولیت می کنین. چون که روی اون سرمایه گذاری کرده و چیزایی رو در راه اون فدا کردین..اما وقتی که شما چیزی رو اجاره می کنین، در قبال اون چیز خاصی رو از دست نداده اید. اگه واقعا معتقد هستین که به اهداف خود برسین، چیزایی رو دنبال کنین که بتونین اونا رو از اون خود کنین.

  1. آماده باشین تا زمین زیادی رو واسه کسب طلا حفر کنین

پیدا کردن راه حل مناسب، درست مثل استخراج طلا هستش. تا حالا زندگی معدنچیان مدرن رو که با زمان، همدیگه و طبیعت واسه رسیدن به ثروت رقابت می کنن دنبال کردین؟ اول معدنچیان باید لایه های ۶ تا ۱۲ پایی خاک و سنگ رو قبل اینکه حفر معدن اصلی شروع شه جا به جا کنن. در زیر این توده خاک ۶ تا ۱۲ پایی بی ارزش، معادن طلایی قرار داره که هر چقدر اونا خاکای بیشتری رو کنار بزنن و هر چقدر بیشتر ایستادگی داشته و امید خود رو از دست ندن به طلای بیشتری دست پیدا میکنن. در آخر، اونا باید چندین تن از خاک رو واسه پیدا کردن فقط یه اونس طلا جا به جا کنن. درسته که این کار، کار سختیه، اما جایزه زیادی رو از اون این مردان سخت کوش می کنه.

  1. این کار رو انجام بدین!

چیجوری این کار رو انجام می دید؟ و چیجوری پاسخگویی به خودتون دلیل پیشرفت شما می شه؟ فقط کافیه شروع کنین. انتخاب کنین که چه راهی رو می خواین ادامه بدید و برنامه هایی رو جفت و جور کنین که در ادامه راه می تونن به شما کمک کنن.

شما باید انتخاب کنین که می خواین آرزوهای تون رو برآورده کنین و یا همیشه خود رو قربونی شرایط دونسته و زمین و زمان رو سرزنش کنین.

موفقیت واقعی از درون شما به وجود میاد نه از بیرون. هیچ جادوگری وجود نداره که کلید موفقیتاتون در دست هاش باشه. به جای جست و جوی جادوگر، به آینه نگاه کنین چون که تنها کسی که می تونه زندگی تون رو عوض کنه خود شمائید.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی موفقیت چیجوری