رفع تیرگی زیر بغل

تیرگی زیر بغل یه مریضی نیس. تیرگی زیر بغل به پوست تیره زیر بغل در مقایسه با رنگ پوست بقیه نقاط بدن می گن. بعضی از دلایل اصلی اون عبارتند از: اصلاح همیشگی، به کار گیری کرمهای موبر، عرق زیاد، هواگیری ضعیف زیر بغل، تجمع سلولهای مرده، به کار گیری دئودورانتها و ضد عرقهای دارای الکل، سیگار کشیدن و بیماریهایی ماننند دیابت.

به گزارش آلامتو ؛ اگه زیر بغلتون سیاه س، جایی واسه نگرانی وجو نداره. اینجا روش های درمان خونگی رو به شما می گیم که با به کار گیری اونا از شر سیاهی زیر بغل خلاص میشین.

۱۰ روشی که با اون از شر سیاهی زیر بغل خود خلاص میشین.

سیب زمینی

اسید موجود در سیب زمینی یکی از بهترین سفید کننده های طبیعیه. مقداری از آب سیب زمینی رو به زیر بغل خود بمالید. دو روش واسه به کار گیری سیب زمینی هست:

  1. برش نازکی از سیب زمینی رو به ناحیه زیر بغل بمالید.
  2. سیب زمینی رو رنده کرده و آب اون رو به زیر بغل خود بمالید و بعد از ۱۰ دقیقه اون رو با آب سرد بشورید. واسه گرفتن نتیجه بهتر و سریعتر هر روز این کار رو انججام بدید.

خیار

خیار هم مانند سیب زمینی یکی از سفید کننده های طبیعیه. می تونین از مقداری آب خیار واسه سفید کردن زیر بغل خود استفاده کنین. می تونین آب خیار رو با مقداری زردچوبه و چند قطره آبلیمو قاطی کرده و ماسک درست کنین. حالا می تونین ماسک رو واسه زیر بغل خود استفاده کرده و بعد از نیم ساعت با آب سرد بشورید.

واسه گرفتن نتیجه بهتر می تونین هر روز و یا یه روز در میان از این ماسک استفاده کنین.

جوش شیرین

واسه روشن کردن پوست زیر بغل خود باید از یه لایه بردار استفاده کنین. جوش شیرین یه لایه بردار خانگیه.اون رو با آب مخلوط کنین و یه ماسک سفت جفت و جور کنین. از این لایه بردار واسه روشن کردن زیر بغل خود استفاده کنین.

تجمع سلولهای مرده یکی از مهمترین عوامل تیرگی زیر بغله و این لایه بردار به شما کمک می کنه تا سلولهای مرده رو از بین وردارین.

روغن نارگیل

روغن نارگیل شامل ویتامین E هستش که به روشن شدن تیرگی زیر بغل شما کمک می کنه. قبل از حموم زیر بغل خود رو با روغن نارگیل به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ بدید اگه روزانه از این روش استفاده کنین با گذشت زمان رنگ زیر بغل شما روشن تر می شه. روغن نارگیل یه دئودورانت طبیعی هم هست.

چوب صندل

خمیر چوب صندل هم یه ترکیب موثره که با اون می تونین از شر تیرگی زیر بغل خود خلاص شید. مقداری پودر صندل رو ورداشته و گلاب به اون اضافه کنین تا خمیر سفتی بدست بیاد. چوب صندل دارای خاصیت سفید کننده گیه و گلاب باعث خنک شدن پوست شده و اون رو صاف می کنه.

این خمیر رو به زیر بغل خود زده و بذارین ۱۵ دقیقه روی پوست بمونه و بعد با آب سرد بشورید.چوب صندل به خاطر معطر بودنش به شما در رفع بوی بد زیر بغل که به وجود اومده بوسیله عرق زیاده کمک می کنه. اگه به طور مرتب از این ترکیب استفاده کنین بعد از چند روز نتیجه اون رو می بینید.

لیمو واسه رفع تیرگی زیر بغل

لیمو

لیمو یکی از تمیز کننده های طبیعی بوده و هم اینکه خاصیت ضد باکتریایی و ضد عفونی داره. و واسه همینه که از لیمو واسه درمان خیلی از ناراحتیای پوستی استفاده می شه.

یه تیکه از لیمو رو ورداشته و اون رو به ناحیه زیر بغل بمالید و بعد از چند دقیقه اون رو با آب سرد بشورید. یه نکته در مورد به کار گیری لیمو اینه که باید بعد از اون از کرم مرطوب کننده استفاده شه چون که لیمو باعث خشکی پوست می شه. هم اینکه می تونین لیمو رو در ترکیب با زردچوبه، عسل و یا ماست استفاده کنین.

پرتقال orange

رفع تیرگی زیر بغل با پوست پرتقال

پوست پرتقال

دفعه بعد که پرتقال می خورید پوست اون رو دور نندازین چون که پوست اون می تونه تیرگی زیر بغل شما رو روشن کنه. پوست پرتقال رو بمدت چند روز زیر نور آفتاب خشک کنین. بعد پوست خشک شده رو به کمک آسیاب خرد کرده و از اون پودر جفت و جور کنین.این پودر رو با گلاب و شیر مخلوط کرده و از اون ماسک جفت و جور کنین. با کمک این ماسک زیر بغل خود رو بمدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساز بدید و بعد با آب سرد بشورید.

آرد نخود

ماده دیگری که می تونه در سفید کردن زیر بغلتون به شما کمک کنه آرد نخوده. می تونین با اون یه ماسک خونگی جفت و جور کنین. واسه جفت و جور ماسک مقداری از ارد رو ورداشته و با آب لیمو، زردچوبه، و ماست مخلوط می کنیم. بعد اون رو به ناحیه زیر بغل میزنیم و بعد از نیم ساعت با آب گرم بشورید. هفته اول هر روز از ماسک استفاده کنین اما هفته های بعد می تونین ۳ بار در هفته از این ماسک استفاده کنین.

شیر واسه رفع تیرگی کشاله ران

شیر

شیر ماده خوبی واسه زیر بغله. ویتامینها و اسیدهای چرب موجود در شیر واسه پوست بسیار به درد بخور بوده و رنگ اون رو روشن می کنه. ۲ قاشق سوپخوری شیر رو با ۱ قاشق کشک و ۱قاشق آرد مخلوط می کنیم. ۱۵ دقیقه اون رو به قسمت زیر بغل خود بزنین بعد اون رو با آب سرد بشورید. این ترکیب باعث از بین رفتن سلولهای مرده و صاف شدن پوست می شه. راه دیگه درست کردن یه معجون با به کار گیری شیر و عسل و زعفرانه.

سرکه

سرکه ماده دیگه ایه که واسه سفید کردن زیر بغلتون به کمک شما میاید. سرکه رو با آرد برنج مخلوط کرده و خمیری از اون جفت و جور کنین. بعد از گرفتن یه حموم آب داغ مقداری از اون رو واسه زیر بغل استفاده کرده و بذارین بمدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوستتون بمونه بعد با آب گرم بشورید.

این ترکیب نه فقط زیر بغل شما رو سفید می کنه بلکه باعث از بین رفتن تموم جرمها و باکتریهایی می شه که از سلولهای مرده زیر بغل شما تغذیه می کنن.

در آخر، اگه می خواین از شر تیرگی زیر بغل خود خلاص شید درمانهای گفته شده رو بطور منظم دنبال کنین.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

اختصاصی زیبایی پوست چیجوری