couple

هیچ کسی دوست نداره با این حقیقت که مورد خیانت قرار گرفته مواجه بشه اما اگه تو یه رابطه عاطفی مشکوک به سر میبرین حق شماس که حقیقت رو بدونین.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ خیانت، یکی از مشمئزکننده ترین احساساتیه که هر فردی می تونه در زندگی خود تجربه کنه. تصور اینکه عشق شما با فردی دیگه رابطه عاطفی برقرار کنه، نه فقط باعث دلشکستگی و ایجاد احساسات بد و منفی می شه، بلکه می تونه ناراحتیای پایداری رو به دنبال داشته باشه.

در همین زمینه بد نیس بدونین که بیشتر خیانتای زن و شوهر، فیزیکی نیستن و جنبه عاطفی و احساسی دارن.

از این رو، افراد می تونن در صورت شک کردن به شریک عاطفی خود، براساس بعضی نشونه ها از صحت یا سقم این موضوع خبردار شن. به طور مثال، اگه همسر/نامزدتون تا چند هفته گذشته اهمیتی چندانی به تیپ ظاهری خود نمی داد اما تازگیا در باشگاه ثبت نام کرده، رژیم گرفته، آرایشگاه میره و عطر و لباس هاش رو تغییر داده، باید شک کنین که شاید پای نفر سومی در میان باشه!

یا اگه در بیشتر مواقع از بودن در کنار شما طفره میره و واسه بیرون رفتن و با هم بودن بهونه می آورد، می تونه به این معنا باشه که دلش جای دیگری گیره.

واسه اینکه با نشونه های روشن خیانت کردن شرکای عاطفی بیشتر آشنا شید، پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب رو بخونین.

شریک عاطفی شما وقت زیادی رو پای کامپیوتر یا گوشی موبایل می گذرونه

وابستگی یهویی و شدید به گوشی موبایل یا کامپیوتر می تونه نشونه بدی باشه.

وقتی شما وارد اتاق میشین، اون خیلی خشک و جدی می شه. یا خیلی سریع و با عجله، موبایلش رو کنار میذاره. اینا می تونن نشونه های عبور از خط قرمزها تو یه رابطه عاطفی باشن.

اون دوست داره که وقت بیشتری رو به خود و خواسته هاش اختصاص بده

اگه شریک عاطفی / همسر شما رابطه عاشقانه مخفیانه ای رو شروع کرده باشه، تلاش می کنه تا از شما دور شده و بیشتر وقتش رو تنها باشه. در این حالت، در انجام کارایی که قبلا دو نفری انجام می دادین، مشارکت نمی کنه و بهتر می دونه جداگونه رفتار کنه. حتی واسه مسافرتا، مهمانیا یا بازدیدهای خانوادگی بهونه آورده و از حضور در این جمعا سر باز می زنه.

در مشاجرها از جدایی و پایان بخشیدن به رابطه سخن میگه

در دعواهایی که با هم دارین، اگه طرف مقابل به جای پیدا کردن راه حلی واسه رفع مشکلات و سوتفاهامات به بیان عبارتایی مثل «اگه ما رو بطه مون رو تموم کنیم، تو چیکار می کنی؟» یا «اگه به هر دلیلی رابطه ما تموم شد، مطمئن باش که همیشه مثل یه دوست معمولی دوستت دارم!» پرداخت، باید گوش به زنگ باشین و به این فکر کنین که شاید در پشت پرده، اتفاقایی در حال روی دادن هستن.

کسائی که در رابطه های خود خیانت می کنن، همیشه به یادآوری کردن نکات منفی و مشکلات رابطه می پردازن.

اگه از اونا در مورد دوستی با کس دیگه ای سوال کنین، یا از جواب دادن طفره می رن یا حالت دفاعی به خود می گیرن

وقتی که می خواید از نوعِ دوستی شریک عاطفی خود با فردی دیگری سوال کنین، بهتره توجه کنین و ببینین که جواب ایشون کوتاه و رکه یا طولانی و خسته کننده.

هر دو این حالتا نشون دهنده این هستن که ایشون رابطه پنهونی داره و به این روش می خواد شما رو گمراه کرده یا با جواب کوتاه، از ادامه بحث پیشگیری کنه.

طرز لباس پوشیدن اونا هنگام خروج از خونه تغییر کرده

اگه طرف مقابلتون یهویی به فکر ایجاد تغییر در ظاهر خود افتاده و به انجام کارایی مثل ثبت نام در باشگاه، رژیم گرفتن، تغییر مدل موها، خرید لباسای نو، آرایش زیاد و … می پردازه، بهتره بیشتر در مورد روابط اون با دور و بریا تحقیق و جستجو کنین.

شریک عاطفی تون همیشه از ظاهر و رفتار شما ایراد میگیره

وقتی فردی رابطه پنهونی داره و اصطلاحا خیانت می کنه، ظاهر و رفتار همسر/ شریک عاطفی خود رو دیگه نخواد پسندید و بیشتر به دنبال پیدا کردن ایراد و اعتراض کردن هستش. حتی ممکنه مسائلی که در گذشته براش جذاب بوده، الان آزاردهنده و بیریخت به نظر برسن.

اشتیاقات و تمایلات همسرتون تغییر کرده

اگه فهمیدین که تمایلات همسرتون در زندگی زناشویی تغییر کرده و به دنبال تجربه های جدیده، یا دیگه کششی به سمت شما نداره، باید مراقب باشین چون احتمال اینکه پای نفر سومی به میان باشه، زیاد هستش.

زیادتر از اندازه در مورد شخص سوم صحبت می کنه

فردی که خیانت می کنه ممکنه در مواردی از همسر یا شریک عاطفی خود سوالاتی سوال کنه که به وجود شخص سوم اشاره دارن. به طور مثال، میشه به سوالی مثل: « فکر می کنی می شه در آن واحد عاشق دو نفر به طور همزمان بود؟» اشاره کرد.

به احساستون در مورد رابطه مشکوک همسرتون با دوست یا همکارش بی خیال نسبت به موضوع نباشین

اگه به رابطه همسر خود با یکی از دوستان یا همکارانش شک دارین، رفتار اونو در حضور فرد مربوطه زیر ذره بین ببرین. اگه تلاش داشت که از اون فرد زیادتر از اندازه بدگویی کنه و طوری نشون بده که شما تصور کنین، اون از اون خانوم/آقا بدش میاد، باید حواستون رو بیشتر جمع کنین.

یا اگه شکتان درست باشه و رابطه پنهونی بین اون دو نفر برقرار باشه، اونا در حضور هم رفتارای نامعمولی دارن.

نشونه های خیانت

دلیل خیانت زن به شوهرش چیه؟

خیانت ما