یادگیری زبون جدیدlearn a new language

واسه هر کسی ممکنه فرق داشته باشه پس تلاش کنین ضمن امتحان کردن روشای جور واجور تلاش کنین بهترین روش متناسب با خودتون رو پیدا کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از دونفره؛ درست مثل رسیدن به وزن و اندام مناسب که نیازمند روشای خلاقه؛ مثل داشتن عادتای غذایی سالم، به کار گیری برنامه های تناسب اندام و یا داشتن مربی، ما می تونیم از امتیازات خیلی از روشای خلاق واسه یادگیری یه زبون جدید هم بهره ببریم. امروز می خوام ۷ روش برتر یادگیری زبون رو همراه با حولوحوش مثبت و منفی اونا با شما در میون بذارم.

رد و بدل کردن صحبت واسه یادگیری زبون

رد و بدل کردن صحبت می تونه واسه آدمایی که می خواند صحبت زبون مورد نظرشون رو تمرین کنن بسیار عالی باشه. آدمایی که مثل شما می خواند صحبت زبون شون رو تقویت کنن رو می تونین در سراسر دنیا پیدا کنین و به شکل آنلاین باهاشون گفتگو کنین. مثلا اگه شما می خواید زبون اسپانیایی یاد بگیرین و بلدین که انگلیسی حرف بزنین، به کسی نیاز دارین که می خواد انگلیسی یاد بگیره و بلده اسپانیایی حرف بزنه. این کار نشدنی نیس، ولی لازمه نظم و انضباط، صبر و مهم تر از همه زمونه.

 • امتیازات: در هر نقطه ایی از دنیا که باشین به شکل آنلاین می تونین یاد بگیرین.
 • مشکلات: پیدا کردن یه شریک زبون مناسب زمانبره.

غوطه وری در یادگیری زبون

اگه شما از برنامه های غوطه وری در یادگیری پیروی کنین، می تونین به بهترین راه یه زبون جدید رو یاد بگیرین. براساس این برنامه شما می تونین میزبان آدمایی بشین که فقط با زبون هدف شما صحبت می کنن، به کلاسای آموزش زبون برید و یا تو یه کشور خارجی که به زبون هدف شما حرف میزنن، زندگی کنین.

 • امتیازات: مجبورتون می کنه که در کشور خارجی زندگی کنین و تموم مدت به زبون محلی اونجا حرف بزنین.
 • مشکلات: نیازمند بخش بزرگی از زمان، پول و تعهد شماه.

نگهداشتن ۱۰۰۰ واژه عادی

تحقیقات نشون داده که یادگیری اولین هزار واژه رایج تو یه زبون این امکان رو به شما می ده که ۹۰% از زبون شفاهی (مکالمها، گفتگوها) رو متوجه بشین. این شاید آخرین روش یادگیری زبون باشه که هرکی می تونه با مطالعه خودش اونو عملی کنه. از چالشای رایگان یادگیری زبون بهره ببرین که می تونین در عرض پنج دقیقه، ده کلمه از زبون هدفتون رو یاد بگیرین.

 • امتیازات: آسونترین و آسون ترین روش واسه شروع یادگیری زبون که می تونه اثر داشته باشه.
 • مشکلات: فقط واسه یادگیری واژگان هست بدون تمرین صحبت.

برگزاریای دورهمی زبون

اگه شما ملاقات کردن با مردم و یادگیری زبون رو دوست دارین، این کار می تونه یه جور معامله پایاپای باشه. دورهمیای زبون در سراسر دنیا هر هفته برگزار می شه و شمام می تونین تو یه اتاق دور هم جمع بشین و زبون مورد نظرتون رو تمرین کنین.

اخطار: بیشتر دورهمیای زبون بیشتر از اون که فرصتی واسه تمرین یه زبون باشن، بیشتر جنبه تفریحی دارن، در هر صورت می تونه روشی عالی واسه گذروندن عصر همراه با افراد همفکر باشه.

 • مزیا: فرصتی خوب واسه ملاقات دوستان جدید با وجوه اشتراک
 • مشکلات: امکان داره زمان رو با حرف زدن به زبون مادری به جای زبون هدف بگذرونید، اگه که جلسه رو درست مدیریت نکنین.

تدریس خصوصی آنلاین

اگه زمان براتون بسیار با ارزشه، تدریس خصوصی آنلاین می تونه بهترین سرمایه گذاری در پول و وقت شما باشه. شما می تونین دسترسی روبرو با یه معلم زبون حرفه ایی بومی رو به صورت آنلاین بدست بیارین. شما می تونین با آسودگی خاطر تو خونه آموزش ببینین و با یه طرح درس شخصی سریع تر یاد بگیرین. معلم زبون مناسبی انتخاب کنین که منطبق با شخصیت و منافع کلیدی شما باشه.

 • امتیازات: در هر نقطه از خونه که آرامش دارین آموزش می بینین و می تونین زمان زیادی ذخیره بکنین.
 • مشکلات: نیازمند سرمایه گذاریه.

یادگیری زبون در خونه (غوطه وری خونه)

روشای خلاق بسیاری هست که می تونین خونه تون رو به محلی واسه یادگیری زبون تبدیل کنین. یادتون باشه که این روش مطلوب ترین راه واسه یادگیری یه زبون نیس، باید اونو به عنوان یه فعالیت مکمل واسه دیگه روشای یادگیری در نظر بگیرین. یکی از این روشای خلاق می تونه برچسپ اسامی وسایل خونه به زبون مورد نظرتون باشه. شما فقط نیازه یه بار این کار رو انجام بدین و می تونین به طور ناخودآگاه واژه های جدید رو بدون تلاش زیاد در بین انجام کارای خونه حفظ کنین.

 • امتیازات: به شما این امکان رو می ده که بدون تلاش زیاد یه زبون رو یاد بگیرین.
 • مشکلات: نبود تمرین صحبت

تماشای فیلم

چی بهتر از اینه که در بین استراحت و تماشای فیلم مورد علاقتون زبون جدیدی رو هم یاد بگیرین؟ واسه همینه که دیدن فیلم و برنامه های زنده تلویزیونی به زبون مورد هدف تون می تونه روشی عالی واسه یادگیری باشه. ترفندی که می شه تو این روش به کاربرد پیدا کردن فیلمیه که زیرنویس یا صوت زبون مورد نظرتون رو داشته باشه.

 • امتیازات: در کنار یادگیری زبون سرگرمی هم دارین.
 • مشکلات: ممکنه هر فیلمی زیر نویس اون زبون رو نداشته باشه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

دونفره چیجوری