خیس-شدن-لپ-تاپ

اگه موقع کار با لپ تاپ یکدفعه یه لیوان بزرگ آب یا چایی یا هر مایع دیگری روی اون بریزه باید چه کرد ؟

به گزارش آلامتو به نقل از سایت تعمیرات لپ تاپ ؛ کم پیش میاد یکی از ما، مدتای زیادی با سیستم کار کنه و کنارش فنجون چای یا لیوان آب و شربت و یا هر نوشیدنی نباشه! به هر حال بعضی وقتا هنگام کار سریع با سیستم ممکنه دستمون به گوشه لیوان بخوره و کاری که نباید بشه اتفاق بیفته! در این لحظه، می تونین ببینین چه فاجعه ای رخ داده! کافیه ببینین که کیبردتان خیس شده! شاید اولین کاری که کنیم این باشه که اون رو وارونه کنیم و در آفتاب بذاریم تا خشک شه! اما راه حلای دیگری هم هست که به ما کمک می کنه به بهترین روش کیبرد رو به حالت اولیه برگردانیم.

بهترین راه در درجه اول اینه که عادت نوشیدن در کنار سیستم رو ترک کنین تا دوباره این مشکل براتون اتفاق نیفته.

سریع باید کابل کیبورد رو از اون جدا کنین و کیبرد رو طوری بذارین که آب به بقیه منافذ وارد نشه. بهترین راه وارونه کردنه که در بالا گفته شد!

اگه مایعات چسبنده نباشن ( مثل شربت ) می تونین خیلی راحت به همین صورت منتظر خشک شدن باشین!

می تونین از پنکه و سشوار هم استفاده کنین و روال خشک کردن رو تسریع بخشید!

البته نباید موقع به کار گیری سشوار، از حالت گرم اون استفاده کنین.

اگه تکمه ها قابل جدا سازی هستن می تونین خیلی راحت تکمه ها رو جدا کنین البته بعضی از تکمه ها مثل شیفت و کنترل وو اسپیس بار کمی سخت تر باز می شن و نیاز به دقت زیادی دارن.

اگه بعد از خشک شدن فهمیدین بعضی کلیدا کار نمی کنن حتما به سراغ یه متخصص برید و ادامه کار رو به ایشون بسپارین و بعد هم دوباره یادتون باشه که دیگه در کنار سیستم لیوان آب نذارین !