رهنمودهایی واسه یه رابطه بادوام و عاشقانه بین همسران!

مراقبت از روابط بین زن و شوهر به طور موثر، کمی غیر ممکنه. عاشق شدن کار ساده ایه، اما موندگاری بخشیدن به اون مشکله.

تعهد چیزی که به تلاش زیادی نیاز داره. در دنیای امروز، چیجوری میتونیم کار خود رو اداره و یا بچه ای رو بزرگ منیم؟ معجزه س که رابطه ای واسه سالیان دووم پیدا کنه.

کسی رو در زندگی شریک قرار دادن بهترین و عجیب ترین کاره. تنهایی در هر وقتی تجربه ای ناگواره. از این رو چیجوری از عشق خود نگهداری کنیم؟

چیجوری از احساس عجیب خود که در اول عاشقی داشتیم نگهداری کنیم؟ حقیقت، ساده و مشکله. چه خوب می شد اگه آسون بوده، اما هیچی با ارزشی، آسون به دست نمیاد.

از رهنمودهای زیر بهره بگیرین تا روابط خود رو موندگاری ببخشین:

۱- همدیگه رو ببوسید.

اولین باری رو که همدیگه رو بوسیدید به خاطر بیارین. این کار ساده زن و شوهر رو به هم نزدیک می سازه و عشق بازی رو زنده نگه می داره.

۲- دست کم روزی ۲۰ دقیقه همدیگه رو در آغوش بگیرین.

محققان کارولینای شمالی در تحقیقی به این نتیجه رسیدن که بغل گیری و در آغوش گرفتن هورمون اکسی توسین رو افزایش و خطر مریضی قلبی رو کم می کنه. واقعا، وقتی که زن و شوهر همدیگه رو در بغل گرفتن، سطح هورمون اکسی توسین اونا- که در زمان کودکی و شیرخوارگی آزاد می شه- زیاد شد. اونایی که روابط عاشقانه ای داشتن بیشترین اندازه رو پیدا کردن.

۳- به همدیگه گوش بدین.

از گفت و شنود همیشه در ساخت رابطه صحبت می شه. اما چیزی که رو که ما فراموش می کنیم، شنیدنه. مطمئن شین که به حرفای شریک خود گوش می دید.

۴- نسبت به دیگری مهربون باشین.

در شروع رابطه، طبیعیه که نسبت به فرد مقابل مهربون باشین. اما بعضی وقتا انگار با گذشت زمان، با همسر خود به شکلی رفتار می کنین که انگار نه انگار ایشون هم انسانه. احترام خود رو به همسرتون نشون بدین.

۵- با همسر خود بیرون برید.

بعضی وقتا با همسرتون به تفریح و بیرون از منزل برید. وقتی می تونین با همدیگه واسه فرار از همه چیز برنامه ریزی کنین. وقتی هم نمی تونین واسه در خونه موندن برنامه ریزی کنین. با برنامه ریزی به فکر زندگی خود باشین. نگران سیمای خود باشین.

۶- از همسر خود تعریف و تعریف کنین.

به احتیاجات طرف مقابل خود توجه کافی داشته باشین. کارا، ظاهر و موقعیتش رو تعریف کنین. عادت تون شه که از ایشون تشکر کنین.

۷- چیزای جدید رو با همدیگه کشف کنین.

با همسر خود رشد کنین. چیزای جدید رو به همراه هم یاد بگیرین. فعالیت و سرگرمی جدید رو با همسر خود امتحان کنین و پروژه جدیدی رو به همراه ایشون شروع کنین.

۸- پیاده روی دراز مدت برید.

هر روز ساعتی رو به این کار اختصاص بدین و در بین قدم زدن، بدون حواس پرتیای روزمره، صحبت کنین و گوش بدین.

۹- به همسرتون هدیه بدین.

در مناسبتای خاص هدیه دادن رو یادتون نره. با این کار عشق و علاقه خود رو نشون می دید. جمله یا پیامی محبت آمیز هم بنویسین.

۱۰- بزمی و شامی دوستانه ترتیب بدین.

داشتن دوستان مشترک، زن و شوهر رو به همدیگه نزدیک می سازه و استرس موجود در روابط رو نابود می کنه.

این رهنمودها رابطه رو رهایی نمی بخشه. فقط تعهد و تلاش چند ساله زن و شوهر رو در کنار هم نگه می دارن. تلاش یه ریز به روابط موندگاری می بخشه. فوت وفن موجود در این مقاله فقط ایده هایی واسه به کار بستن تلاش تا موندگاری روابط هستن.

جمع آوری: آلامتو

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

بازنشر رابطه عاشقانه روابط موفق روانشناسی