به گزارش آلامتو به نقل از مجله سلامت ؛ اگه می خواید عضلات شکم تون شش تیکه شه ، ورزش خالی کافی نیس باید در کنار تمرین سنگین رژیم غذایی مناسبی هم داشته باشین در این مقاله ما ۸ ماده غذایی فوق العاده رو تقدیم حضورتون می کنیم که می تونه به شما در هدفتون کمک کنه.

  1. آووکادو

این غذای سبزِ کوچیک مانند یه معدن طلای مغذی می ­باشه. شامل مقادیر زیادی چربی به درد بخور مثل چربی های اشباع نشده، که شما رو سیر می کنه؛ اما در بدن شما ذخیره نمی شه. و دارای این خاصیته که به مدت طولانی تری شما رو سیر نگه داره و باعث می شه که وزن شما اضافه نشه. به علاوه در مطالعاتی که در سال ۲۰۱۴ در مجلات تغذیه منتشر شد، نصف مردم که واسه ناهار آووکادو مصرف می کردن تا شام سیر بودن و چیز دیگری میل نداشتن. نون تست آواکادو یا هرچیز دیگری؟!

ما ممکنه هنوز قادر به فهم اثرات قطعی اون بر وضع بدن نباشیم، اما یه قدم به جلو ورداشته ایم.

  1. بادام

این آجیل خوشمزه می تونه واسه محکم کردن عضلات شکم اثر داشته باشه، البته تا وقتی که شما اون رو در حد میونه روی بخورین. از اون جا که بادام پر از فیبر و چربی های خوبه، این ترکیب عالی می تونه واسه کنترل میان وعده و هله هوله در طول روز به درد بخور باشه. در هر وعده یه لیوان نوشیدنی هم اینکه یه تیکه از میوه ای که شما با اون بیشتر احساس سیری می کنین بخورین و فقط در این صورت زیاده روی نمی کنین.

  1. بلوبری، تمشک و توت فرنگی

شکل های جور واجور توت ها نه تنها پر از آنتی اکسیدان هستن، بلکه شامل فیبر هم هستن که به مدت طولانی تری شما رو سیر نگه می دارن. به علاوه دارای کربوهیدراتی سالم هستن. اینجوری که بدن شما کربوهیدرات رو به قند و چربی تبدیل می کنه و از اون واسه تأمین انرژی بدن استفاده می شه. یافته ها به خاص درباره بلوبری نشون می دهد که این میوه در شکستن چربی های شکمی موثره.

  1. ماهی سفید مانند تیلاپیا و ماهی کاد

این ماهی سفید مجموعه ای از پروتئین هاست، که در مقایسه با بقیه بزرگ مغذی ها در بدن شما کارایی بیشتری داره و دیرتر شکسته می شه. در واقع چربی ها و کربوهیدرات ها مانع از گرسنگی سریع هستن. در نتیجه پروتئین کمک می کنه که شما هوس های خوراکی خود رو کنترل و محدود کنین و در نتیجه کالری های غیر لازم کمتری به بدن شما برسه.

  1. سبزیجات سبز مانند کلم بروکلی و مارچوبه

شک نداشته باشینْ می دونین که اون ها واسه شما و بدن شما خوب هستن، اما به چه دلیل؟ زمان بیشتری طول می کشد که اسید معده شما بتونه همه فیبر ها رو حل کنه، به علاوه اون ها واسه جلوگیری از ورود سریع قند به خون مانند یه مانع عمل می کنن، که می تونه موجب مقاومت به انسولین شه و هم اینکه از تجمع چربی شکمی جلوگیری می کنه.

  1. پنیر رشته ای

براساس تحقیقات مجلات پژوهشی تغذیه در سال ۲۰۱۱ اگر مصرف مواد لبنی و پروتئینی خود رو زیاد کنین به شما کمک می کنه پایین تنه باریکی داشته باشین، وزن خود رو کم کنین و عضلات بدون چربی خود رو تقویت ­کنین. به دلیل دوعنصر کلیدی تشکیل دهنده مواد لبنی که به هم در رابطه هستن: پروتئین­ محلول در شیر و . این پروتئین­ شامل مقادیر زیادی لوسین و اسید آمینه ایست که ساخ پروتئین های عضلانی جدید رو تحریک می کنه. و هم اینجور باعث می شه و همه این ها درباره کلسیم هم صدق می کنه؛ که کمک می کنه روده به جای جذب چربی ها اون ها رو دفع کنه و همه این ها بدین معناست که بدن شما چربی کمتری جذب می کنه.

  1. میوه درخت کاج

مطمئن باشین این دانه های کوچیک­ به صورت سس یا پاشیده در سالاد بسیار خوشمزه هستن و در عین حال کنترل کننده مهمی واسه گرسنگی. تحقیق ارائه شده در کنوانسیون زیست شناسی تجربی در سال ۲۰۰۶ نشون می دهد که خوردن نیم قاشق چای خوری روغن دانه کاج و یا تعداد کمی دانه کاج می تونه تا ۴ ساعت احساس گرسنگی رو نابود کنه، چون اون ها می تونن تا ۶۰ درصد اشتها رو سرکوب و کم کنن.

  1. ماهی سالمون

این ماهی خوشمزه شامل مقادیر زیادی چربی های اشباع نشده که می تونه به شما کمک کنه. به چه دلیل؟ چربی های سالم مدت طولانی تری شما رو سیر نگه می داره. براساس مطالعاتی که در نشریه Cell Metabolism منتشر شده، مشخص شد ترکیبات چربی های اشباع نشده در بدن شما گرسنگی رو کنترل می کنن. فقط مطمئن شید که از نوع دریایی (طبیعی) استفاده می کنین، نه نوع پرورشی، چون ماهی پرورشی پر از آنتی بیوتیک و دیگر مواد شیمیاییه که در دراز مدت واسه سلامتی شما ضرر دارن.

شکم شش تیکه با کیسه بوکس!

بهترین تمرینات واسه تقویت عضلات شکم

رژیم غذایی شکم شش تیکه مجله سلامت