غذاهای شامل و پیاز بی انتها خوشمزه هستن اما موجب بوی بد دهن می شن و این مشکل خیلی از افراده که راهی واسه بر طرف کردن اون نمی دونن. در این جور مواقع چیکار باید کرد؟

 وقتی که با خوردن غذاهایی شامل سیر، پیاز یا ادویه کاری دهن بدبو می شه، باید از خوشبوکنندهای دهن استفاده کرد و البته این کار رو بارها انجام داد، یعنی تقریبا هر نیم تا یه ساعت یه بار تا وقتی که ماده غذایی مقصر از جریان خون پاک شه که معمولا این روند حدود ۲۴ ساعت زمان میبره.

این وسط مسواک زدن هم کمک می کنه اما نمیشه مسواک رو همیشه در دهن نگه داشت، یکی از بهترین راه های مقابله با بوی بد دهن، خوردن بعضی خوراکیا پس ازغذاهای بوداره. این فهرستی از موادغذاییه که می تونه به شما کمک کنه تا بر این مشکل خودتون پیروز شدین.

 ۱) لیمو: خوردن یه قاچ لیمو معجزه می کنه. می تونین از لیمو به عنوان چاشنی غذا استفاده کنین یا حتی به لیوان آب خود مقداری آب لیموی تازه اضافه کنین، آب نباتای لیمویی هم همون خاصیت رو دارن با این مزیت که همیشه می تونین با خود همراه داشته باشین.

۲) جعفری یا بقیه چاشنیای سبز: وقتی در رستوران پاستای سیر یا همبرگر پر پیاز سفارش می دید، کنار غذای اصلی چند برگ جعفری می ذارن که در عین تزیین ظرف غذا، بوی بد دهن به وجود اومده بوسیله سیر و پیاز هم رفع شه. جویدن برگای تازه جعفری موجب آزادسازی روغنای اون می شه که حس تازگی به دهن میده. ریحان و رزماری (اکلیل کوهی) اثری مشابه دارن.

۳) سیب: علاوه بر سیب میشه به گلابی و هویج هم اشاره کرد. این خوراکیا دارای فیبر زیادی هستن که جویدن اونا باعث ترشح بیشتر بزاق دهن شده مانند یه اسکراب دهن رو تمیز می کنه.

۴) ادویه های قابل جویدن: تخم انیسون (بادیان رومی)، هل، گشنیز یا رازیانه رو خیلی راحت می تونین از عطاری محل خود جفت و جور کنین. به اندازه مساوی از هر یک داخل یه کاسه دردار بریزین و روی میز غذاخوری کنار نمک و فلفل بذارین. جویدن فقط چند دانه باعث تازه و خوشبو شدن دهن خصوصا پس از صرف غذای شامل ادویه کاری یا نوشیدن قهوه می شه.

۵) برگ نعناع یا چوب دارچین: هر کدوم از این دو طعم بوی شبه گوگردی پیاز و سیر رو رفع می کنه. علاوه بر اون، وجود یه سری روغنای اساسی در دارچین با یه جور میکروب دهانی مقابله می کنه. آدامسای نعناعی یا دارچینی تأثیری مشابه دارن. اگه از طرفداران پروپاقرص آدامس هستین، از شکل های جور واجور شامل زایلیتول استفاده کنین که مانع پوسیدگی دهن هم می شن. رعایت دراز مدت بهداشت دهن شما رو شش سال جوون تر از سن واقعی تون نشون میده.

 ۶) شکل های جور واجور توت و ماست: بعضی وقتا به خاطر میل زیاد به خوردن غذاهای سیردار یا در نظر گرفتن سلامتی و بهداشت تغذیه نمیشه از اونا چشم پوشید اما میشه با رعایت یه جور رژیم غذایی پیشگیرانه، ضمن برخورداری از فواید سلامتی سیر و امثال اون، دهانی خوشبو هم داشت. خوردن نیم فنجون ماست ساده دو بار در روز، سطح سولفید هیدروژن (همون بوی تخم مرغ گندیده) دهن رو کم می کنه.

شکل های جور واجور توت و البته خربزه، هندوانه، پرتقال و بقیه میوه های پر از ویتامین C مانع از فعالیت میکروب تولید کننده بوی بد دهن می شن. صبحا پس از بیدار شدن از خواب و شبا قبل از خوابیدن، پیاله ای پر از میوه با سس ماست نوش جون کنین تا دیگه نگران بوی بد دهن خود نباشین.

خواص و روش درست کردن معجون سیر و عسل واسه لاغری

روش درست کردن معجون سیر و لیمو واسه کاهش کلسترول و سلامت قلب

سیر