موقعیتی ایجاد شده تا دانشجویان بتونن در ۱۰رشته عجیب در دانشگاههای مطرح دنیا مشغول به تحصیل شن. این رشته ها به اندازه ای عجیبه که مثلا شما می تونید پس از فارغ التحصیلی بگید لیسانس دیوید بکهام دارین!

به گزارش خبرگزاری مهر، دانشگاههای بالتیمور، ناتینگهام، گلاسکو و چند دانشگاه دیگه امکانی جفت و جور کردن تا دانشجویان علاقه مند بتونن در رشته های تحصیلی با موضوعات جنگ ستارگان، افسانه ها و اشعار باستانی ادامه تحصیل بدن.

۱.”آرنولد بلومبرگ” نویسنده کتاب فیلمهای زامبی (مرده متحرک) و مدرس خبره تحقیقات زامبی فرصتی رو واسه دانشجویان دانشگاه بالتیمور ایجاد کرده تا بتونن در همین رشته تحصیل کنن. تعدادی از واحدهای درسی این رشته مربوط به دیدن فیلمهای سنتی زامبی و خوندن کتابای کمدی زامبیه.

۲. در سال ۲۰۰۰ “پروفسور الیس کشمور”طرحی ارائه داد که طی اون دانشجویان علاقه مند می تونستن در رشته دیوید بکهام در دانشگاه استنفورد مشغول به تحصیل شن که با واکنشهای شدید رسانه ای مواجه شد. اما الان با پیگیری و مقاومت ایشون دانشجویان می تونن در این رشته تحصیل کرده و مباحث مربوط به ورزش، رسانه و فرهنگ ورزشی رو مطالعه کنن. ایشون در دفاع از ایجاد این رشته جدید گفت: رشته تحقیقات فیلم هم در اول از نظر بسیاری خنده دار بوده در حالیکه امروزه مورد استقبال تعداد زیادی از دانشجویان قرار گرفته.

۳. دانشگاه دارهام به عنوان یکی ازقدیمی ترین دانشگاههای انگلیس واحدی با نام”هری پاتر و عصر افسونگری” رو در بخشی از رشته “تحقیقات آموزشی” خود جای داده تا دانشجویان بتونن نگاهی متفاوت روی موضوعاتی مانند وردهای جادویی، حیله های شعبده ‎ بازی و جادوگری داشته باشن.

۴. دانشگاه بلفاست کوئین با الهام از شخصیت جدای در فیلم جنگ ستارگان رشته ای با نام “چیجوری یه جدای واقعی شیم؟” ارائه کرده تا از این روش دانشجویان بتونن با به کار گیری تکنیکهای روانشناختی روی مباحثی مانند تعادل، تقدیر، اختلاف، منشاء زندگی و … کار کنن.

۵. رشته “فلسفه و جنگهای ستاره ای” دانشگاه جورج تون که دانشجویان این رشته تلاش می کنن تا با تحقیق و جستجو جواب سئوالات خود مانند” سفر در زمان و برگشت به گذشته امکانپذیره؟” و سئوالاتی مشابه رو در پیدا کنن.

۶. واحد “گذرگاه تحقیقات رابین هود” یکی از واحدهای کارشناشی ارشد رشته تاریخ در دانشگاه ناتینگهامه که در این رشته دانشجویان فرصت پیدا می کنن تا در مورد افسانه ها و آوازهای مربوط به قدیمی ترین قهرمانان قرون وسطی در انگلستان تحقیق کنن.

۷. تونی لارنس مدرس دانشگاه کاونتری در مصاحبه ای در سال ۲۰۰۶ گفت در کودکی بسیار علاقه مند به دیدن شبه حیرت انگیز (Ghostbusters: نام یه بازی کامپیوتری) بوده و همیشه در این فکر بوده که احضار ارواح شغل بسیار جالبیه. الان دوره های ارشد “روانشناسی تجارب استثنایی انسانی” در این دانشگاه به دانشجویان کمک می کنه تا با به کار گیری تجارب واقعی خود، تحقیق و بررسی و کمک استادان دانشگاه به واقعیت موضوعات اینطوری پی ببرن.

۸. دانشگاه آلفرد نیویورک رشته ای به نام “شیره درخت افرا” ارائه کرده که در اون دانشجویان بطور حرفه ای روش درست کردن این شیره گرون و چگونگی ایجاد تغییرات در روند تولید اون رو مورد بررسی قرار میدن. این شیره مزه ای مثل عسل داره. گرفتن این شیره از سنتهای بومیان آمریکایی و کانادایی بوده.

۹. دانشگاه گلاسکو فرصت استثنایی در اختیار دانشجویان قرار می دهد تا دکتری خود رو در رشته “گذشته قلاب بافی” گذرونده و پس از فارغ التحصیلی از این رشته بتونن از برنامه های آموزشی وسعت موجود در دانشگاه هم استفاده کنن.

۱۰. آخرین مورد این لیست رشته پیشرفت بامبو در دانشگاه تریپورای هنده. از ۱۲۵۰ گونه بامبوی موجود در جهان ۱۴۵ نمونه اون واسه جنگلهای هنده. مباحث این رشته شامل موضوعاتی در مورد استفاده درست از منابع بامبو و چگونگی استفاده اون در آلات موسیقی، کشاورزی، مبلمان و مصالح ساختمانیه. دانشجویان فارغ التحصیل این رشته میتونن با به کار گیری تکنولوژی مدرن تاثیر زیادی در رشد اقتصادی کشور خود داشته باشن.

جمع آوری : آلامتو

به نقل از : خبرگزاری مهر

دانشگاه استنفورد

بامبو تونی لارنس دانشگاه آلفرد دیوید بکهام شیره درخت افرا هری پاتر