طبیعت گردی، توانایی

abstract 3d arrows

پیشنهاد اقامتگاه

ویلا

پیشنهاد می‌کنیم شب را در یکی از ویلاهای اطراف جنگل‌های دوهزار یا سه هزار سپری کنید تا شبی رویایی را تجربه کنید؛ اکثر این ویلاها از امکانات رفاهی کاملا خوبی برخوردار بوده و چشم‌انداز بسیار زیبایی دارند (مخصوصا ویلاهایی که در ارتفاعات واقع شده‌اند)؛ اما طبیعتا اجاره نسبتا بالایی هم دارند؛ در صورتی که توانایی پرداخت اجاره این ویلاها را ندارید؛ می‌توانید شب را در چادر و در پارک جنگلی سه هزار بگذرانید یا می‌‌توانید ویلا یا سوییتی در تنکابن اجاره کنید که قیمت آن‌ها به مراتب کمتر از ویلاهای جنگل‌های دو هزار و سه هزار است. جنگل سه هزار تقریبا ۳۷ کیلومتر با تنکابن فاصله دارد و طی کردن این مسیر تقریبا ۳۳ دقیقه طول می‌کشد.

روز دوم

روز دوم سفر خود را با بازدید از  دشت دریاسر، بهشت اردیبهشت ایران، آغاز می‌کنیم. اگر در سفر به تنکابن از دشت دریاسر بازدید نکردید، قطعا پشیمان خواهید شد. پیشنهاد می‌کنیم ساعت ۷ صبح محل اقامت خود را به سمت این دشت ترک کنید.

دشت دریاسر

دشت دریاسر

  • دشت دریاسر تنکابن؛ آشنایی با مقاصد تورهای طبیعت گردی ایران

بی جهت نیست که اینجا را بهشت اردیبهشت ایران زمین می‌دانند؛ زیرا در اردیبهشت ماه با گسترانیده شدن فرشی مخملین از گل‌های بابونه به ارتفاع ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر بر پهنه سبز دشت، منظره‌ای رویایی خلق می‌شود و صدها چشمه نیز از دل زمین پربار این دشت می‌جوشند که حیات را به ارمغان می‌آورند؛ به طوری که در این ماه، دشت هیچ نقطه خشکی ندارند. همچنین رودخانه‌ای خروشان نیز از میان این دشت بهشتی می‌گذرد و زیبایی آن را دو چندان می‌کند.

دشت دریاسر

دشت دریاسر جزو معدود مکان‌هایی است که در آن می‌توانید جنگل‌های انبوه، قله‌های رفیع پوشیده از برف و دشت غرق در گل را یک جا در کنار هم ببینید؛ بنابراین سوژه‌های بی بدیلی در اطراف خود خواهید یافت. در ضمن این دشت برای کوه‌نوردی نیز واقعا ایده‌آل است.

زیبایی‌های دریاسر تنها به خود دشت منتهی نمی‌شود و مسیر منتهی به آن نیز مملو از زیبایی و مناظر بکر است. برای بازدید از این دشت زیبا ابتدا باید خود را به روستایی به نام عسل محله برسانید و سپس با یک ساعت و نیم پیاده‌روی سبک به دریاسر می‌رسید؛ البته این مسیر آنچنان زیبا است که خستگی را برای شما بی معنا می‌کند.

دشت دریاسر

برای رفتن به دشت دریاسر ابتدا باید مسیر جاده دوهزار را در پیش بگیرید تا به یک دوراهی به نام امامزاده قاسم برسید. در سمت چپ، مسیری وجود دارد که به سمت دره می رود و به روستای عسل محله منتهی می‌شود