فناوری اطلاعات، میراث فرهنگی

Color Chart On The Table

ترنسلیتر (translatr): یک عبارت را همزمان به زبان‌های مختلف ترجمه کنید

اگر شما قصد عزیمت به سفری طولانی و گذر از فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف را دارید، ممکن است اصطلاحات خاصی وجود داشته باشد که بخواهید معادل آن‌ها را در زبان‌های مختلف بدانید. ترنسلیتر به شما اجازه می‌دهد یک عبارت را به زبان‌های مختلف ترجمه کنید و نتایج را در یک فهرست به شما ارائه می‌دهد، مانند شکل زیر:

مطمئنا شما می‌توانید به سادگی از گوگل ترنسلیت یا یکی از ابزارهای ترجمه‌ دقیق‌تر از آن استفاده کنید، اما تنها در ترنسلیتر است که برای ترجمه‌ یک عبارت به زبان‌های مختلف، نیاز به تکرار چند بار عملیات نیست. ترنسلیتر ابزار فوق‌العاده‌ای برای ترجمه‌ انبوه است، چیزی که مطمئنا افراد زیادی به آن نیاز دارند. این وبسایت را بوکمارک کنید، در آینده از ما تشکر خواهید کرد.

این د کرود (In The Crowd): از چراغ قوه‌ گوشی برای پیدا کردن دوستانتان استفاده کنید

گاهی اوقات در مسافرت، شلوغی اجتناب‌ناپذیر است. اگر می‌خواهید در شلوغی از دوستانتان جدا شوید، این سایت به شما کمک می‌کند تا دوستانتان را پیدا کنید.

In The Crowd

این وبسایت ساده به شما اجازه می‌دهد نور چراغ قوه گوشی‌تان را به رنگ دلخواه دربیاورید. از قبل با دوستتان سر یک رنگ به توافق برسید، سپس هنگامی که می‌خواهید همدیگر را پیدا کنید، فلش را روشن کنید. صفحه‌ گوشی شما مانند چراغ قوه روشن می‌شود و دوستتان شما را پیدا خواهند کرد. کار ساده‌ای به نظر می‌رسد، اما جواب می‌دهد.

شما کدام وبسایت‌ها را برای سفر مفید می‌دانید و بدون چک کردن آن‌ها خانه را ترک نمی‌کنید؟

اینترنت رایگان در موزه ها و اماکن تاریخی کشور

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نشستی با وزیر ارتباطات اینترنت رایگان در موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی را مقرر کردند.

علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به نشست مشترکی که با وزیر ارتباطات و فناوری داشت، گفت:

طی این نشست مشترک با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مقرر شد در تمام موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی کشور اینترنت رایگان عرضه شود.

مونسان از وزیر ارتباطات به دلیل همکاری ایشان در زمینه اولویت دادن در حوزه گردشگری تشکر کرد.

این در حالی است که وزیر ارتباطات نیز شب گذشته در قالب توییتی عنوان کرد:

حرکت به سمت دستیابی به شاخص‌های توسعه دیجیتال از سوی دستگاه‌های ذیربط باعث ایجاد بازار و نهایتا توسعه کسب‌ و کارها نوپا و در نتیجه آن توسعه اشتغال خواهد بود.