مصرف کنندگان، مصرف کننده

An abundance of arrows flowing in a sea of change.

مصرف کنندگان هروئین همیشه آن را درون سیاهرگ های دست خود تزریق نمی کنند زیرا به دلیل وجود کبودی تزریق های قبلی روی دست خود به راحتی قابل شناسایی هستند و آنان سعی می کنند با تزریق در نقاط دیگر بدن این نشانه هارا از خانواده ، دوستان ، و به خصوص مامورین قانون پنهان کنند . ( congress 60, 2013)
امروز استنشاق هروئین از راه بینی و کشیدن آن در بین مصرف کنندگان هروئین رایج است . با این که این روش ها اوج کمتری نسبت به اوج حاصل از تزریق دارند ، اما به مصرف کننده امکان پنهان نمودن اعتیادش را می دهد . ( congress 60, 2013)
در حال حاضر مواد مخدر جدید شامل کراک ، شیشه ، آیس یا کریستال گوی سبقت را در تخریب از هرویین ربوده‌اند و بلایی بر سر مصرف کننده می‌آورند که هرویین با آن قدرت وحشتناک نمی‌تواند بیاورد و بسیاری از مصرف کنندگان هرویین به مصرف کراک روی آورده‌اند. ( congress 60, 2013)
گفتار چهارم :
حشیش :
یکی از مواد مخدری که از زمان‌های بسیار قدیم تا به امروز به منظور خروج از حالت تعادل طبیعی مورد استفاده بشر بوده و هست، حشیش می‌باشد. این ماده، از درختچه‌ای به نام شاهدانه و یا کانابیس به‌دست می‌اید.
موادی‌که از قسمت‌های مختلف این گیاه به‌دست می‌آید، نام‌های مختلفی دارند؛ مثل بنگ ، حشیش، گرس ، علف یا ماری‌جوانا که بسته به مقدارTHC موجود در آنها از قدرت کمتر و یا بیشتری برخوردار هستند. THCیا تترا هیدرو کانابینول TETRA HYDRO CANABIOL ماده اصلی این خانواده است که مقدار آن در قسمت‌های مختلف گیاه متفاوت است. بیشترین مقدار THC در صمغ یا شیره‌ای است که از سطح برگ‌های این گیاه تراوش می‌شود.که از جمع‌آوری آنها، حشیش که قوی‌ترین فراورده آن است، بدست می‌آید. ( congress 60, 2013)
(حشیش)
ماده دیگری که از این گیاه بدست می‌آید، بنگ است که از جوشانده ترکیب ساقه و برگ‌های این گیاه بدست می‌آید که به آن روغن حشیش نیز می‌گویند. ماده دیگر، علف یا گرس یا ماری‌جوانا است که از خشک‌ کردن و پودر کردن برگ‌های گیاه شاهدانه بدست می‌آید. تمامی این مواد، حاوی ماده THC می‌باشد.THC در گذشته‌های دور به عنوان داروی ضد درد مورد استفاده بوده‌است اما با مشخص شدن عوارض و خواص این ماده که بر روی افراد مختلف متفاوت بود به تدریج استفاده دارویی آن کنار گذاشته شد ( congress 60, 2013)
گفتار پنجم :
کوکایین:
کوکائین چیست؟
کوکائین از برگهای بوته کاکائو که عمدتا” در آمریکای جنوبی کشت میشود استخراج میگردد. کوکائین برای قرن ها مورد استفاده سرخپوستان جهت مبارزه با گرسنگی و کار سخت بوده و حتی تاثیر آن در اواسط قرن هجدهم مورد تحسین و تمجید افرادی از جمله فروید قرار گرفت. تا سال 1906 میلادی این ماده محتوای اصلی کوکاکولا بوده و همچنین به عنوان داروی بیهوشی هم استفاده می شد. ( congress 60, 2013)
استفاده گسترده و اعتیاد به این ماده باعث شد تا اوایل قرن 19 میلادی دولت ها بر علیه استفاده از این مواد به اقداماتی دست بزنند. در دهه 70 و اوایل دهه 80 میلادی کوکائین به عقیده عده کثیری امن و بی خطر اعلام شد. اما با انباشته شدن شواهد پزشکی در رابطه با تاثیر زیان آور کوکائین و معرفی و استفاده گسترده آن دولت ها و مردم بار دیگر در رابطه با استفاده روزافزون این ماده اعلام خطر کردند. ( congress 60, 2013)
در حال حاضر اعتیاد به کوکائین یکی از جدی ترین مشکلات مربوط به مواد مخدر در دنیا و بخصوص در آمریکاست. ( congress 60, 2013)
(استشمام کوکائین)
کوکایین، آلکالوئید اصلی برگ کوکا است که از برگهای بوته ای به نام (Ergthroxglom Coca) بدست می آید، که مرکز اصلی رویش آن آمریکای جنوبی است. کوکایین به عنوان ماده موثر در سالهای ۶۰- ۱۸۵۹ م. از برگ کوکا مجزا و استحصال شد. ( congress 60, 2013)
کوکایین پودر سفید نرم شفاف کریستالی با طعمی تلخ است که اغلب با پودر تالک، یا ملین ها یا شکر مخلوط می شود و معمولا به صورت استنشاق، تزریقی، خوراکی یا دود کردن و گاهی هم به طریق پاشیدن روی دستگاه تناسلی مصرف می کنند. ( congress 60, 2013)
دود معمولی آن برای انفیه و استنشاق ۳۰ تا ۱۰۰ میلی گرم است و ۱۰ تا ۲۵ میلی گرم آن برای تزریق استفاده می گردد. کوکایین بی حس کننده موضعی است و به ندرت برای برخی از اعمال جراحی استفاده می شود.