کافه‌ بازار گزارش وضعیت صنعت اپلیکیشن های موبایل در سال ۹۵ را منتشر کرد

Futuristic technology background. Internet data connection. Cloud networks.

کافه بازار امروز گزارشی مفصل از وضعیت اپلیکیشنای منتشر شده خود نشون داد. براساس این گزارش، تعداد فعالان ایرونی صنعت برنامه های موبایل که در سالای گذشته با سرعت در حال افزایشی رشد کرده است، در سال ۹۵ به بالاترین حد خود رسید؛ رشدی که نشون می دهد صنعت برنامه های موبایل بازم ظرفیت زیادی واسه گسترش در کشور داره.

پس گزارش، تعداد برنامه های منتشر شده در سال ۹۵ بیشتر از هر سال دیگری بوده و همه با هم ۴۷ درصد از کل اپلیکیشنای ارائه شده به وسیله اون، از اول تا امروز، رو تشکیل میدن.

بازار اعلام کرده که در روز ۳۰ اسفند ۹۵، این مارکت رکورد بازدید ۵.۷ میلیون کاربر منحصر بفرد رو تو یه روز شکسته س و تعداد کاربرانی که در هفته اول ۹۶ دست کم یه بار بازار رو باز کردن به رقم رکورد شکن ۱۵.۵ میلیون رسیده. به بیان دیگه تقریبا نصف کاربران در هفته اول سال جدید به بازار مراجعه کردن.

در ادامه به ارائه جزئیات بیشتری از این گزارش می پردازیم.

کافه بازار اعلام کرده که در سال قبل ۳۳ میلیون دستگاه اندرویدی اونو نصب کردن و این یعنی در هر خونواده ایرونی، از هر چهار نفر به طور میانگین یه نفر از اپلیکیشن کافه بازار استفاده کرده.

اما در مورد کل کاربران این مارکت باید بگیم که تا آخر سال قبل تعداد اونا به رقم ۱۹.۶ میلیون نفر رسیده که از این تعداد ۲۹ درصدشون دست کم یه بار از بازار خرید کردن.

درآمدزایی

بازار اعلام کرده که ۱۰۴۵۱ تیم پیشرفت دهنده در سال ۹۵ از اون کسب درآمد کردن. نکته قابل توجه اینکه در این سال بیشترین تعداد برنامه در کافه بازار منتشر شده که همه با هم ۴۷ درصد از کل اپلیکیشنا رو تشکیل میدن.

در سال گذشته ۴۰ هزار برنامه و ۱۰ هزار بازی ایرونی منتشر شد که نسبت به سال قبل روندی صعودی رو نشون میدن. الان هر کاربر فعال بازار به طور میانگین ۱۲ برنامه و بازی ایرونی روی موبایل خود داره.

بیشترین درآمد اما از محل فروش اجناس درون برنامه ای بوده که رقمی برابر با ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام شده.

در این سال ۱۲ میلیون خرید برنامه یا درون برنامه ای به وسیله کاربران بازار انجام شد که همه با هم ۵ درصد از کل تراکنشای مالی اینترنتی کشور در سال ۹۵ رو میسازن.

جالبه بدونین اوایل دی ماه این سال امکان خرید از راه اعتبار اپراتور هم واسه کاربران جفت و جور شد که اثر اون بر تراکنشای مالی سال جدید طبق انتظارات بالا میشه.

شمار حسابای کاربری تایید شده کافه بازار هم در سال قبل بیشترین اندازه رشد خود رو تجربه کرد و ۲.۵ برابر نسبت به سال قبل اعلام شد.

در این سال بیشتر از سه میلیون کاربر دست کم یه مرتبه از بازار خرید کردن که این اندازه ۴۵ درصد افزایش رو نسبت به سال قبل نشون میده. متوسط خرید کاربران در اسفند ماه ۹۵ هم بیشتر از ۱۸۰ هزار ریال بوده که ۸۰ هزار ریال افزایش رو نسبت به سال قبلش نشون میده.

افزایش درآمد تولیدات با کیفیت

همزمان با منتشر کردن نسخه ۷ کافه بازار در سال ۹۴ کلی تمرکز این مارکت بر پشتیبانی از تولیدات با کیفیت قرار گرفت و بخش برترینا هم به این نسخه اضافه گردید. آمارهای ارائه شده نشون میدن که از سال ۹۱ تا ۹۵ کلی درآمد صنعت اپلیکیشن داخل، نصیب برنامه هایی شده که امتیاز بیشتری داشتن و در سال ۹۵ بیشتر از ۹۰ درصد این درآمد به برنامه های دارای امتیاز بالای ۴ تعلق گرفته.

در سال ۹۵ بیشتر از ۹۰ درصد این درآمد به برنامه های دارای امتیاز بالای ۴ تعلق گرفته.

افزایش درآمد تولیدات داخلی

در سال گذشته درآمد برنامه های ایرونی ۶۵ و درآمد بازیای داخلی ۱۳۵ درصد نسبت به سال قبلش زیاد شد، ضمن اینکه درآمد برنامه های ایرونی سه برابر بازیای داخلی گزارش شد.

درآمد برنامه های ایرونی سه برابر بازیای داخلی گزارش شد

شبکه اینترنت کاربران

طبق دیتای منتشر شده به وسیله بازار، در نیمه دوم سال ۹۵ بیشتر از ۶۰ درصد از کاربران دست کم یه بار از اینترنت وای فای واسه دانلود از بازار استفاده کردن.

در این نمودار حجم دانلود از هر شبکه رو مشاهده می کنین.

همونطور که در ادامه می بینین کاربرانی که از شبکه ۲G واسه دانلود از کافه بازار استفاده کردن در ۷۶ درصد از مواقع با خطا روبرو شدن و کاربران شبکه های ۴G کمترین اندازه خطا رو تجربه کردن. جالبه بدونین متوسط سرعت دانلود شبکه ۴G تقریبا ۳.۴ برابر سرعت متوسط شبکه ۳G و ۱.۲ برابر شبکه وای فای بوده.

همونطور که مشاهده می کنین، ۹۵ سال خوبی واسه پیشرفت دهندگان داخلی و اجناس ایرونی بوده و آمار کلی استفاده کاربران از برنامه های موبایلی هم نوید آینده ای مثبت واسه این بازار [دست کم نزدیک] رو میده.

کافه بازار یه فروشگاه نرم افزار اندروید است که در بهمن ماه ۸۹ به وسیله رضا محمدی قایق چی، حسام میرآرمندهی و تعدادی از دانشجویان دانشگاه شریف طراحی شد. الان بیشتر از ۱۷ هزار نرم افزار کاربردی اندرویدی ایرونی تولید شده به وسیله دو هزار پیشرفت دهنده در کافه بازار ارائه می شه.