سرمایه گذاری بخش خصوصی، شورای همکاری خلیج فارس

۳d render of dna structure, abstract background

افتتاح نمایشگاه ارجان و جوبجی در موزه بانک ملی

نمایشگاه ارجان و جوبجی در موزه بانک ملی به مدت سه هفته در معرض بازدید علاقه‌مندان خواهد بود.

 با حضور مدیران امور، روسای ادارات امور شعب تهران و تنی چند از دیگر مسئولان بانک ملی ایران، جمعی از سفرای کشورهای استرالیا، هلند، اکوادور، یونان، ارمنستان، گرجستان، بلغارستان و پاکستان در تهران، مدیران سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، روسای موزه‌ها و مسئولان فرهنگسراها و نگارخانه‌های کشور و علاقه‌مندان به هنر و آثار تاریخی نمایشگاه ارجان و جوبجی، جلوه‌هایی از هنر زرگری عیلام افتتاح شد.

این نمایشگاه از امروز به مدت ۳ هفته با ۵۹ قطعه و اثر زرین و طلایی کشف شده از آثار محوطه باستانی ارجان و جوبجی متعلق به جنوب شرقی استان خوزستان میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

این نمایشگاه یافته‌های زرین گورآوندهای دوران عیلام را در معرض بازدید علاقه‌مندان و عموم به نمایش گذاشته که این نمایشگاه دومین همکاری مشترک بین موزه بانک ملی ایران و موزه ملی ایران است.

حلقه، بازوبند،گوشواره، دکمه و دستبند زرین همچنین صفحه تزیینی و مهره طلایی و انگاره‌های سرویس چای‌خوری ملیله از جنس طلا آثاری هستند که در این نمایشگاه بر پا شده است.

در این نمایشگاه، برای اولین بار پرده زربفت منحصربفرد اهدایی از شعبه هامبورگ آلمان و مجموعه‌ای از ۲۵ تابلوی نگارگری استاد محمد باقر آقامیری نیز به نمایش در آمده است.

علاقه‌مندان برای آشنایی از تاریخ پیش از میلاد جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند از شنبه تا چهارشنبه و از ساعت ۱۳ تا ۱۷ به نشانی خیابان فردوسی، بعد از خیابان سرهنگ سخایی، موزه بانک ملی ایران مراجعه نمایند .

افتتاح نمایشگاه بوم گردی در برج میلاد

نخستین نمایشگاه بوم‌گردی و صنایع‌دستی در برج میلاد افتتاح شد.

نخستین نمایشگاه بوم‌گردی و صنایع‌دستی برج میلاد با همراهی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مدیرعامل برج میلاد افتتاح شد.

علی درویش پور مدیرعامل برج میلاد تهران گفت:

صنایع‌دستی ایران از زیبایی بالایی برخوردار است که باید به مردمان جهان معرفی شود و خوشحالیم که در این نمایشگاه گوشه‌ای از هنرهای سنتی و صنایع‌دستی کشورمان به نمایش درآمده است.

او اضافه کرد:

این هنر صنعت علاوه بر این که نشان‌دهنده اصالت فرهنگی و سنت‌های زیبای ما است، در اشتغال‌زایی کارآفرینی و درآمدزایی نیز تأثیرگذار است و می‌تواند نقش مهمی را ایفا کند.

درویش‌پور با اشاره به نمایشگاه بوم‌گردی بیان کرد:

درواقع ایران یک قاره کوچک است و آب و هوای مطلوب و طبیعت زیبا باعث شده تا طبیعت‌گردی و بوم‌گردی در کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار باشد و خوشبختانه در این نمایشگاه این فرصت فراهم شده است تا این ظرفیت‌ها به نمایش گذاشته شود.

وی ادامه داد:

امیدوارم با برگزاری این نوع نمایشگاه‌ها بتوانیم در جهت اشتغال‌زایی و توسعه کسب و کار و استفاده هرچه بیشتر و بهتر از ظرفیت‌های گردشگری کشورمان گام برداریم.

محمد محب‌خدایی معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز گفت:

معرفی جاذبه‌های گردشگری، داشته‌های فرهنگی‌تاریخی و ظرفیت‌های صنایع‌دستی، دستور کار سازمان میراث‌فرهنگی برای نوروز ۹۷ قرار گرفته است.

محب‌خدایی بیان کرد:

یکی از مهم‌ترین داشته‌هایی که در کشور داریم و باید از این داشته‌ها به‌خوبی استفاده کرد، صنایع‌دستی و نیز بوم‌گردی است که البته یکی از ضعف‌های ما در این حوزه‌ها علی‌رغم برخورداری از داشته‌های مهم و ارزشمند، اطلاع‌رسانی و معرفی این داشته‌ها است.

او افزود:

خوشبختانه با همکاری برج میلاد، امسال شاهد برگزاری دو نمایشگاه بوم‌گردی و صنایع‌دستی هستیم که این نمایشگاه‌ها می‌تواند به معرفی داشته‌ها و ظرفیت‌های مهم کشور کمک کند.

او به اهمیت بوم‌گردی و نقش آن در توسعه صنعت گردشگری اشاره کرده و گفت:

یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های ما در حوزه گردشگری، بوم‌گردی است که این مهم در نشان دادن فرهنگ مهمان‌نوازی و توسعه صنعت گردشگری تأثیرگذار است و باید با توجه به این ظرفیت بتوانیم کدهای جدید جهانی در حوزه گردشگری و میزبانی و مهمان‌نوازی صادر کنیم.

۶۱ غرفه از ۳۱ استان کشور در این نمایشگاه برپا شده و ظرفیت‌های بوم‌گردی در این نمایشگاه برای علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران توضیح داده می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۱ تا ۲۵ اسفند و از ساعت ۱۰ تا ۲۱ در محوطه نمایشگاهی برج میلاد از نمایشگاه دیدن کنند.

عکس کاور از عرفان کوچری

افتتاح نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری پنج‌شنبه گذشته،دوم مهرماه نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری با رویکرد همدلی و همزبانی افتتاح شد.

نمایشگاه مشارکت ملی گردشگری، شامگاه پنج شنبه دوم مهر با حضور مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی و مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در بوستان نوروز آغاز به کار کرد. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی گفت:

این نمایشگاه با همکاری و مشارکت سازمان‌ها و نهادهای دولتی و تشکل‌های مردمی و به مناسبت روز جهانی گردشگری با رویکرد فرهنگسازی و ایجاد تعامل میان احاد فعال در صنعت گردشگری برگزار شده است.

رحمانی موحد تصریح کرد:

این نمایشگاه به مدت چهار روز در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد تهران در بوستان نوروز یا مشاهیر با هدف معرفی ابعاد و فعالیت های مختلف حوزه گردشگری، آموزش های پایه، کانون ها و نهادهای مردمی، توصیف فعالیت فعالان گردشگری و همچنین معرفی شاخصه ها، آیین و رسوم اقوام و عشایر ایرانی ادامه دارد.

این نمایشگاه از دوم تا پنجم مهرماه در بوستان نوروز (مشاهیر) برگزار می شود که عموم علاقه مندان می توانند از ساعت ۱۴ تا ۲۳ روزهای یادشده از غرفه‌های متنوع گردشگری بازدید کنند. بوستان نوروز در غرب منطقه فرهنگی – گردشگری عباس آباد واقع شده است. منبع: ایرنا
افتتاح نمایشگاه خودروهای تاریخی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی

افتتاح نمایشگاه خوروهای تاریخی در روز ۲ فروردین ماه و نمایش ۳۰ خودرو از مجموعه آثار موزه‌ای سعد آباد در تهران.

به‌نقل از روابط عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، این نمایشگاه امروز ۲ فروردین با حضور رامین افشاری مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی و کیا پارسا مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گشایش یافت.

رامین افشاری هدف از برپایی این نمایشگاه را معرفی خودروهای تاریخی به عنوان بخشی از میراث‌فرهنگی و جاذبه‌های گردشگری کشورمان، ترویج فرهنگ حفاظت از میراث تاریخی و حمایت از مالکان خصوصی خودروهای تاریخی عنوان کرد.

او با بیان اینکه دبیرخانه کارگروه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی از بدو تشکیل در کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی مستقر است خاطرنشان کرد:

کانون تلاش می‌کند تا با برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست به تحقق اهداف این دبیرخانه که شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی و کمک به حفظ و نگهداری اصولی این گنجینه‌های ملی است، کمک کند.

مدیرعامل کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌ر‌انی افزود:

علاوه بر این، با توجه به وجود چندین خودروی تاریخی فرسوده در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد، در نظر داریم درآمد حاصل از فروش بلیت‌های نمایشگاه حاضر را به مرمت و بازسازی این خودروها اختصاص دهیم.

او با اشاره به اینکه در این نمایشگاه ۳۰ خودروی تاریخی ویژه و ۱۰ موتورسیکلت کلاسیک در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده شده است گفت:

«خودروهای به‌نمایش گذاشته‌شده متعلق به مالکان خصوصی است و هر ۱۵ روز، خودروهای تاریخی دیگری جایگزین آن‌ها خواهد شد.»

افشاری در ادامه اظهار کرد:

نمایشگاه خودروهای تاریخی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی با همکاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد برپا شده و جانبازان، ایثارگران، دانش آموزان و دانشجویان می‌توانند با بهره‌مندی از تخفیف ۵۰ درصدی از خودروها دیدن کنند.

این نمایشگاه تا ۲۸ اردیبهشت از ساعت ۹:۳۰ تا ۲۰:۳۰ در میدان تجریش، خیابان ولیعصر (عج)، خیابان شهید فلاحی، خیابان شهید طاهری پذیرای علاقه‌مندان به خودروهای تاریخی و میراث‌فرهنگی خواهد بود.

افتتاح نمایشگاه سفره هفت سین در خانه کرد سنندج

نمایشگاه عرضه و فروش سفره‌های هفت‌سین و ملزومات جشن نوروزی در خانه کرد افتتاح شد.

نمایشگاه سفره هفت‌سین که شامل سفال، سرامیک و سفره‌های هفت‌سین آماده و دیگر تزئینات تولیدی هنرمندان سنندجی است، با حضور حسین فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، سیدمحسن علوی مدیرکل میراث‌فرهنگی استان، برهان صلواتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کوروش قادری رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان سنندج و تعدادی دیگر از مسئولان استانی صبح روز پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه سال ۹۶ در محل خانه کُرد افتتاح شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی شهرستان سنندج در حاشیه افتتاح این نمایشگاه خاطرنشان کرد:

نمایشگاه عرضه و فروش سفره‌های هفت‌سین و ملزومات نوروزی هنرمندان سنندجی تا ۲۵ اسفند ۹۶ در محل موزه مردم‌شناسی خانه کُرد سنندج آماده بازدید علاقه‌مندان است.

وی از همشهریان به منظور بازدید از این نمایشگاه دعوت کرده و افزود:

نمایشگاه سفره هفت‌سین کاری از سفالگران شهرستان سنندج است که صبح‌ها از ساعت ۹ تا ۱۲ و بعدازظهرها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ دایر است.

افتتاح نمایشگاه سفره‌ هفت سین در بانه

نمایشگاه سفره‌ هفت‌سین در بانه برپا شد.

سعدالله رحیمی‌خواه مسئول اداره میراث‌فرهنگی، شهرستان بانه گفت:

با توجه به نزدیک شدن به نوروز ۹۷ با هدف معرفی آثار این هنرمندان و آشنایی هرچه بیشتر مردم با آداب و رسوم‌های نوروزی این نمایشگاه با حضور مسئولان شهرستان، جمعی از بانوان هنرمند و اعضای هیات مدیره انجمن‌ها و تشکل‌های مردمی شهرستان بانه فعالیت خود را آغاز کرد.

او افزود:

این نمایشگاه شامل ۲۵۰۰ عدد اثر دست‌ساز است که توسط ۹ نفر از بانوان هنرمند و خوش‌ذوق خلق شده‌اند که شامل سفال، طراحی و نقاشی روی سفال و شیشه، مصنوعات خمیر چینی، انواع سبزه سفالی و عروسکی و ترمه‌دوزی است که در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرند.

به گفته وی، این نمایشگاه همه‌روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ و ۱۶ تا ۲۳ آماده بازدید عموم همشهریان و علاقه‌مندان است.

افتتاح نمایشگاه مهرهای حکومتی عهد قاجار در کاخ گلستان

نمایشگاهی متشکل از مهرها و فرامین دوره‌ قاجار امروز، سه‌شنبه ۲۱ شهریورماه در کاخ گلستان افتتاح شد.

«محمدحسن طالبیان» معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، «سیداحمد محیط طباطبایی» رئیس ایکوم ایران و «مسعود نصرتی» مدیر کاخ گلستان در مراسم افتتاح نمایشگاه «گزیده‌ای از مهرهای حکومتی عهد قاجار» در کحل کاخ گلستان حضور داشتند.

مهرهای حکومتی قاجار

طالبیان در حاشیه این مراسم گفت:

کل گنجینه، معماری و آثار این کاخ به‌ویژه دوره قاجار آن در دنیا کم‌نظیر است. گنجینه‌های مختلفی در این کاخ وجود دارد که نیازمند معرفی و حفاظت هستند.

وی افزود که چنین جریان زندگی فرهنگی در کاخ‌ها مهم است و باید از طریق چاپ کتاب، بروشرو، برگزاری نمایشگاه و… که جزو رسالت کاخ‌هاست به مردم نمایش داده شود.

مهرهای حکومتی قاجارطالبیان همچنین دوره قاجار را دوره‌ای دانست که طبقه متوسط و صاحب اسناد توسعه پیدا کردند و ادامه داد:

در این دوره شاهد تحول در شکل مهرها می‌شویم و جریان هنر نیز وارد این حوزه می‌شود.

او این مهرها را سمبل قدرت حاکمان آن دوره خواند و بیان کرد که از دید زیبایی‌شناسی، هنری، تاریخی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و… این مهرها اسناد مهمی برای شناختن دوره قاجار هستند.

مدیر کاخ گلستان نیز در این مراسم گفت:

در این نمایشگاه با عنوان «گزیده‌ای از مهرهای حکومتی عهد قاجار» حدود ۷۶ قطعه مهر و دسته مهر به شکل‌های مختلف مانند انگشتر، آویز گردنبند و سه نسخه از فرامین ولیعهدی ناصرالدین‌شاه، مظفرالدین‌شاه و احمدشاه به نمایش گذاشته می‌شود.

او افزود که این مُهرها متعلق به پادشاهان، وزرا و برخی زنان خاص دربار بوده است. هر کدام از این مُهرها برای فرامین و اسناد خاصی مورد استفاده قرار می‌گرفت. برخی از این مُهرها به صورت نوشتاری و تصویری بوده و نام پادشاهان در یک بیت شعر روی آن حک شده است. همچنین نگین بیشتر این مُهرهای حکومتی از جنس سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی مانند زمرد و عقیق است.

نصرتی ادامه داد که از همه‌ پادشاهان دوره قاجار از آغامحمد خان تا احمدشاه مُهرهای نفیس و قابل‌توجهی وجود دارد که از نظر فنی، هنری و تاریخی جزو شاهکارهای موزه‌ای محسوب می‌شوند.

نمایشگاه گزیده‌ای از مهرهای حکومتی عهد قاجار از امروز تا پایان شهریورماه در محوطه‌ جهانی کاخ گلستان در میدان ارگ تهران به نمایش در آمده است.

افتتاح نمایشگاه کوسه در آکواریوم نیویورک

عملیات بازسازی آکواریوم معروف نیویورک بعد از گذشت ۶ سال در حال اتمام است و به زودی، با اضافه شدن نمایشگاه جدیدی با موضوع کوسه‌ها به روی عموم باز خواهد شد. 

۶ سال قبل، آکواریوم معروف نیویورک در اثر آب گرفتن ناشی از وقوع طوفان ویرانگر سندی در ساحل شرقی ایالات متحده دچار خسارت‌های زیادی شد. اکنون، آخرین مرحله از عملیات بازسازی آن قرار است با افتتاح یک نمایشگاه جدید و عظیم از کوسه‌ها در انتهای همین ماه به اتمام برسد. نمایشگاه جدید «شگفتی‌های اقیانوس: کوسه‌ها» روز ۳۰ ژوئن به روی عموم گشوده خواهد شد و تورهایی برای بازدید از گالری‌های جدید اندیشیده شده است که بازدید کنندگان را با مجموعه‌ای وسیع از حیات وحش اقیانوس روبرو می‌کند.

هر منطقه دارای موضوع منحصربفردی است که برخی از آن‌ها عبارت هستند از «تونل مرجانی ریف»، «نیویورک بایت» و «مرز مرموز کانیون هادسون». شرایطی فراهم شده است که طبیعت دوستان بتوانند کوسه‌های ببری، ببر کوسه‌های ماسه‌ای، کوسه‌های پرستار و صدها گونه‌ی دیگر از این جانور آب‌زی که در آب‌های ساحلی نیویورک زندگی می‌کنند، را تماشا کنند.

آکواریوم نیویورک

علاوه بر این، نمایشگاه «شگفتی‌های اقیانوس: کوسه‌ها» بیش از ۱۱۵ گونه‌ی دریایی، شامل ۱۸ نوع مختلف از کوسه‌ها و پرتوماهی‌ها را به نمایش می‌گذارد و داستان‌ این شکارچیان درنده خو را تعریف می‌کند که چگونه طی ۲۵۰ میلیون سال به تکامل رسیده‌اند و اکنون، در معرض چه تهدیدهای مهمی مانند کاهش تعداد ماهی‌ها، قرار گرفته‌اند.

این نمایشگاه در یک ساختمان سه طبقه به وسعت ۱۷٫۵ کیلومترمربع قرار دارد که تاکید خاصی بر آموزش بازدیدکنندگان در زمینه‌ی مسائل حفاظت از محیط زیست دارد. بیشتر تاکید آن روی کارهایی است که باید برای محافظت از کوسه‌ها در اقیانوس آتلانتیک شمالی و نیز حفاظت از حیات وحش در سرتاسر جهان انجام داد.

آکواریوم نیویورک

جان فارست دولین، مدیر آکواریوم نیویورک، گفت:

نمایشگاه هیجان‌انگیز و جدید کوسه‌ها، به بازدیدکنندگان می‌آموزد که به حفظ این حیوانات شگفت‌انگیز کمک کنند و آن‌ها را با این واقعیت آشنا می‌کند که شهری که هیچ وقت نمی‌خوابد، در محاصره‌ی دریایی است که هرگز نمی‌خوابد. با این نمایشگاه، نیویورکی‌ها را با معجزه‌ی حیات وحش اقیانوسی آشنا می‌کنیم که در احاطه‌ی ۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ انسان (۲۰ میلیون) قرار گرفته است.

ویژگی خاص این بنای جدید، دیوار درخشان آن به ارتفاع ۳۳۵ متر است که دورتادور ساختمان نمایشگاه را فرا گرفته است. این دیوار از ۳۳۰۰۰ سیستم فلاپر آلومینیومی تشکیل شده است که در اثر وزش باد حرکت می‌کنند و الگوهای متغیری درست می‌کنند.

افتتاح نیمه شمالی خط ۳ مترو تهران با حضور رییس جمهوری نیمه شمالی خط ۳ مترو پایتخت روز سه شنبه در آیینی با حضور رییس جمهوری، شهردار تهران و جمعی از مسئولان شهری به بهره برداری رسید.

این مسیر از خط ۳ مترو شامل ایستگاه های قائم (عج)، نوبنیاد، شهید زین الدین و شهید بهشتی به طول ۱۸ کیلومتر است. پروژه ۱۸کیلومتری بخش شمالی خط ۳ متروی تهران از نظر حجم عملیات فنی، اجرایی و مالی بزرگ ترین پروژه سال مدیریت مترو شهری است. با اتصال نیمه شمالی این خط به بخش جنوبی درحال بهره برداری آن، طولانی ترین خط مترو خاورمیانه به طول ۳۷کیلومتر، ظرفیت جابه جایی مسافر در ناوگان متروی تهران را یک میلیون نفر افزایش خواهد داد. خط ۳ مترو تهران ۲۶ ایستگاه دارد که تاکنون ۱۶ ایستگاه آن به بهره برداری رسیده است. تست گرم این مسیر نیز شنبه هفته جاری با حضور مدیرعامل شرکت مترو تهران و خبرنگاران انجام شد. بنا به اظهار مدیرعامل شرکت مترو تهران پرونده مترو پایتخت تا پایان سال ۹۵ بسته خواهد شد و با کامل شدن پروژه مترو روزانه ۹ میلیون مسافر بوسیله مترو جا به جا خواهند شد. درآیین بهره برداری از این بخش از خط سه مترو پورمحمدی وزیردادگستری ،نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری، هاشمی استاندار تهران،فرماندار و جمعی از مسوولان مترو و نیز اعضای شورای اسلامی شهر تهران حضور داشتند. منبع: ایرنا
افتتاح هتل Aloft Palm Jumeirah در دبی

هتل Aloft Palm Jumeirah در دبی افتتاح می‌شود.

ماریوت اعلام کرده است:

اولین افتتاح از نام تجاری هتل‌های Aloft Palm Jumeirah در دبی انجام می‌شود.

این هتل در شرق پالم جمیرا واقع شده و ارائه‌دهنده شیوه‌های جدید زندگی در هتلداری است و با رویکردهای فناوری و تجربیات اجتماعی پرجنب و جوش سبک مدرنی با طراحی متفاوتی ایجاد کرده است.

Aloft Palm Jumeirah

Alex Kyriakidis مدیر هتل‌های بین‌المللی ماریوت در خاورمیانه و آفریقا گفت:

ما بسیار خوشحال هستیم که افتتاح اولین Aloft در دبی، یکی از پربازدیدترین مقصدهای گردشگری جهان را جشن می‌گیریم. ما شاهد تقاضای زیادی در این منطقه برای هتل‌های Aloft هستیم، زیرا این برند تعریفی جدید از تجربیات هتلداری سنتی با نوآوری‌های جدید به‌وجود آورده است. در دبی به تنهایی، این نام تجاری سود خود را در سه سال آینده با ۵ بازگشایی جدید دو برابر می‌کند.

Aloft Palm Jumeirah، برای ارتباطات بیشتر و راحتی مسافران جهانی طراحی شده است. این هتل دارای ۲۰۶ اتاق الهام‌بخش با طراحی زیبا و نمایی دیدنی از خلیج فارس است.

ماکس ویگرینک، مدیر کل شرکت Aloft Palm Jumeirah، گفت:

هتل‌های آلوفت مدرن هستند و در آن‌ها از تکنولوژی بهره گرفته‌ایم و روی طراحی آن‌ها بسیار تمرکز کرده‌ایم. فضایی طراحی کرده‌ایم که مسافران با هوش به راحتی ارتباط برقرار کنند و شبکه بازبماند و آرامش برقرار شود.

علاوه بر اینکه این هتل باعث می‌شود جنب و جوش اجتماعی در دبی بیشتر شود، این هتل دارای ۶ اتاق غذاخوری و فضایی اجتماعی است که شامل رستوران East & Seaboard است و قسمت غذاخوری در تمام طول روز باز است. این هتل دارای قسمتی است برای سرو کردن نوشیدنی‌های مختلف به تمام مردمی که از سراسر جهان می‌آیند.

رستوران قرار است یک مدل جدید از غذا خوری مکزیکی را راه‌اندازی کند، در آن رستوران با صحنه‌های اجتماعی و جادویی، غذاهای عالی، نوشیدنی‌ها و سرگرمی‌ها ترکیب می‌شود.

Aloft Palm Jumeirah تنها ۴۵ دقیقه از فرودگاه بین‌المللی دبی و ۹۰ دقیقه از فرودگاه بین‌المللی ابوظبی فاصله دارد. این هتل همچنین در نزدیک برخی از جاذبه‌های دبی مانند پارک آبی Aquaventure و Skydive دبی قرار دارد.

افتتاح هتل آپارتمان وستا در تنکابن

هتل‌آپارتمان وستا در تنکابن با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی افتتاح شد.

هتل‌آپارتمان وستا در دهکده توریستی نعمت‌آباد واقع در شهرستان تنکابن توسط علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در سفر به استان مازندران افتتاح شد.

همچنین از قسمت‌های مختلف این هتل توسط رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و محمد اسلامی استاندار مازندران بازدید شده و فعالیت‌های این واحد از تاسیسات گردشگری استان مازندران توسط طهمورث مظاهری، سرمایه‌گذار و مدیر این هتل گزارش داده شد.

مظاهری گفت:

این هتل در زمینی به مساحت حدود ۷ هزار مترمربع احداث شده و احداث آن شش سال زمان برده است.

او‌ اضافه کرد:

این مجموعه دارای اتاق‌های پذیرایی، سوئیت، استخر، رستوران، کافی‌شاپ، روف‌گاردن، کتابخانه، اتاق خلاقیت کودک و… است.‎

وی بیان کرد:

این واحد اقامتی اولین مجموعه ویلاهتل در کشور است که با عنوان هتل‌آپارتمان افتتاح شده، اما خدماتی که ارائه می‌کند خدمات یک هتل ۵ ستاره است.

سرمایه‌گذار و مدیر این هتل افزود:

هر ویلا دارای حیاط، بالکن و استخر است و در بخش دیگری از هتل نیز استخر چهارفصل احداث شده است.

افتتاح هتل جدید رادیسون بلو در روستوف دون

گروه هتل‌های بین‌المللی رادیسون که در بیش از ۹۹۰ شهر در ۷۳ کشور جهان دارای هتل است، هتل جدیدی در روسیه افتتاح می‌کند. 

هتل رادیسون بلو، در قلب پایتخت ناحیه‌ی فدرالی جنوب روسیه، «روستوف دون» واقع شده است و تنها ۹ کیلومتر با فرودگاه قدیم و ۲۹ کیلومتر با فرودگاه بین‌المللی جدید روستوف به نام پلاتوف (Platov) فاصله دارد. این هتل در حریم رودخانه ساخته شده و شامل ۸۱ اتاق بزرگ، شامل سوئیت ریاست جمهوری و چهار سوئیت اجرایی است که هر کدام دارای بالکن و پنجره‌ای به سمت رودخانه هستند.

این هتل بخشی از یک منطقه‌ی تفریحی در امتداد رودخانه است که دارای جاذبه‌های بسیار و چندین رستوران است و با پای پیاده می‌توان تا مرکز شلوغ شهر و بخش‌های مهم آن رفت.

میشل استالپورت، معاون ارشد منطقه ای شرق اروپا و روسیه‌ی هتل رادیسون گفت:

خوشحالیم که یک هتل رادیسون بلوی جدید در روستوف دون افتتاح می‌کنیم و حضور این هتل سرشناس را در روسیه تقویت می‌کنیم.

این مکان، بهترین جای این شهر است و دقیقا در کنار مهم‌ترین جاذبه‌های معماری در کنار رودخانه‌ی زیبای «دون» قرار گرفته است. محیط این هتل، همراه با اتاق‌های شکیل و آراسته، شیک و بزرگ، روزی به یادماندنی را برای مهمانان رقم خواهند زد.

رادیسون بلو

استالپورت: برند ما، تضمینی است که مهمانان ما بتوانند طعم واقعی غذاها را در فضایی عالی بچشند

استالپورت افزود:

بازدیدکنندگان می‌توانند در فضایی استراحت کنند که از طراحی معاصر و از ترکیبی از عطرهای محلی خوشمزه و خیال‌انگیز برخوردار است.

هتل رادیسون بلو، روستوف دون، دارای یک مرکز تناسب اندام راحت مجهز به دستگاه‌های مدرن کاردووسکیولار و تجهیزات کاهش وزن هستند. مهمان‌ها می‌توانند از یک اسپای خاص با سونا و حمام لذت ببرند.

امکانات مربوط به برگزاری کنفرانس هتل شامل چهار اتاق جلسه برای برگزاری جلسات خصوصی و کنفرانس‌هایی با حداکثر ظرفیت ۷۰ نفر هستند.

مارتین هربان، مدیر کل هتل، گفت:

رادیسون بلو، روستوف دون، مفتخر است که درهای خود را به روی مهمانان گشوده است و ما تلاش می‌کنیم که لحظاتی عالی را برای مهمانان‌مان بیافرینیم. از همه‌ دعوت می‌کنیم تا به پایتخت جنوبی روسیه بیایند تا فضایی فراتر از همه‌ی انتظارات‌شان تجربه کنند.

افتتاح هتل جمیرا رویال سارای در بحرین

«جمیرا رویال سارای»، موج جدیدی از تجمل‌گرایی در یک ساحل خصوصی را با خود به همراه آورده است.

فردا اولین هتل از گروه جمیرا در کشور پادشاهی بحرین افتتاح خواهد شد. این هتل که معماری آن الهام گرفته از خانه‌های تابستانی سنتی بحرین است، تاریخ و فرهنگ مدرن را با یک ناهارخوری شیک، اسپا و استخر ترکیب می‌کند.

این هتل ۱۷۴ اتاقه، دارای اتاق‌هایی بسیار زیبا، خانه‌های تابستانی منحصربه‌فرد و اقامتگاه‌های سلطنتی، کابین‌های کنار استخر و رستوران مجلل و امکانات دیگر است.

هتل، دارای یک سالن استراحت به اسم «The Palm Lounge»، با چشم‌اندازی از آب‌های آبی فیروزه‌ای خلیج فارس است که در آن، باریستاهای کلمبیایی با قهوه‌های عالی و شیرینی‌های پاتیسری‌ فرانسوی از مهمانان پذیرایی می‌کنند.

در کابین‌های کنار استخر الحدیقه، نوشیدنی‌های تازه در محیطی کاملا مدیترانه‌ای با درختان زیتون باستانی که محیط استخر را آراسته‌اند، برای مهمانان سرو می‌شود.

فضاهای خارجی و داخلی برای برگزاری جلسات گنجایشی بیش از ۴۰۰ نفر دارند و «Talise» که نام تجاری جمیرا است، انواع متنوعی از خدمات مربوط به یک اسپا را ارائه می‌دهد.

نوردین ال یافی، به عنوان مدیر کل هتل، مسئولیت معرفی رویکرد منحصربه‌فرد جمیرا برای مهمان‌نوازی بسیار لوکس به همراه تجملات فراوان در بحرین را به عهده دارد.

او درباره‌ی افتتاحیه‌ی «جمیرا رویال سارای» می‌گوید:

هتل جمیرا رویال سارای می‌تواند راهگشای خوبی برای ما باشد. چرا که این هتل اولین نمونه در نوع خود در بحرین و اولین نمونه در سال ۲۰۱۸ است.

این هتل می‌تواند یکی از مهم‌ترین دلایل بازدیدکنندگان بین‌المللی برای کشف بحرین به عنوان مقصدی ایده‌آل برای گذران تعطیلات آخر هفته‌ی مسافران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و یک کانون گردشگری گرمسیری در شهر باشد.

ما اطمینان داریم که این هتل لوکس و زیبا می‌تواند جذابیت‌های زیادی برای گردشگران فراوانی داشته باشد که هر سال از بحرین بازدید می‌کنند و همچنان به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

آن همچنین می‌تواند مقصد گردشگری ویژه‌ای برای ساکنان بحرین باشد.

طراحی اتاق مهمانان در سارای رویال جمیرا با توجه به صنعت غواصی مروارید بحرین و با استفاده از رنگ‌های صدف‌های مروارید و رنگ آبی و درخشان اقیانوس انجام شده است.

این هتل در فاصله ۱۵ دقیقه‌ای فرودگاه و در موقعیتی عالی در منطقه‌ی بسیار معتبر «Seef» قرار گرفته است که دارای یک خط ساحلی چشمگیر، خانه‌های لوکس و مراکز خرید مدرن است.

افتتاح هتل ساحلی ۵ ستاره اسپانیایی در متل قو

بنا به اعلام هتل‌های زنجیره‌ای اسپانیایی ملیا، این کشور قصد دارد تا سال آینده در سواحل دریای خزر ایران، هتل ساحلی ۵ ستاره به ارتفاع ۱۳۰ متر افتتاح کند.

 اولین هتل ساحلی خارجی در ایران در حال ساخته شدن است. هتل‌های زنجیره‌ای اسپانیایی ملیا در بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم دارد که در برجی به ارتفاع ۱۳۰ متر در نزدیکی دریای خزر در سواحل ایران تا سال آینده هتلی ۵ ستاره افتتاح کند. این بیانیه پس از لغو برخی از تحریم‌های تجاری ایران در ژانویه ۲۰۱۶ اعلام شد.

مدیر اجرایی این هتل‌های زنجیره ای دراین بیانیه گفت:

ما با قطعیت به صنعت گردشگری ایران باور داریم و همیشه در سرمایه‌گذاری در بازارهای جدید پیشگام بوده‌ایم.

با ورود هتل‌های زنجیره ای آکور برای بهره‌برداری از هتل‌‌های خود در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، اولین گروه از هتل‌های خارجی پس از چند دهه در پاییز امسال وارد ایران شد.

هتل پنج ستاره «گران ملیا قو» در منطقه‌ای جدید در ساحل سلمان شهر (متل قو) ساخته خواهد شد. این هتل با هتل دیگری در ایران از هتل‌های زنجیره ای روتانا رقابت خواهد کرد تا به یکی از هتل‌های لوکس ایران پس از انقلاب تبدیل شود.

ظاهرا این هتل که در برج‌های سه قولوی متل قو افتتاح می‌شود، برجی ۱۳۰ متری با ۳۱۹ اتاق مجلل خواهد بود که در حال ساخت است و از سال آینده آماده بهره‌برداری است. در کنار این هتل دو برج مسکونی-تجاری نیز درحال ساخته شدن است و شامل باشگاه ورزشی، استخر و رستوران، مرکز خرید است و  اواخر سال گذشته آغاز به کار کرد. این نخستین هتل خارجی کنار دریا خواهد بود که در چهار دهه گذشته در ایران افتتاح می‌شود.

براساس پیش‌بینی سازمان بین‌المللی یورو مانیتور تا ۵ سال دیگر تعداد هتل‌های ایران از ۷۶۸ به ۹۰۰ می‌رسد. رئیس تحقیقات قسمت خاورمیانه یورو مونیتور در این رابطه گفت:

این یک فرصت بزرگ است. کیفیت اقامت در ایران براساس استاندارد‌های غرب نیست و ما انتظار تغییر زیادی در آن قسمت داریم که بیشتر توسط هتل‌های زنجیره‌ای بین المللی صورت بگیرد.

با این وجود هنوز هتل‌های زنجیره‌ای معروفی هم مثل کران پلازا، هیلتون و … هستند که برای حضور در ایران هم اکنون هیچ نقشه‌ای ندارند.

در حالی که تحریم‌های مرتبط با برنامه هسته‌ای مرتبط با ایران در ژانویه لغو شد، برخی تحریم‌های دیگر هنوز باقی مانده است و این برای برخی از شرکت‌های آمریکایی مشکلاتی ایجاد کرده است.

برای ملیا که اسپانیایی است، لغو تحریم‌ها به این معنی است که زودتر از رقیب‌های آمریکایی می‌توانند وارد ایران شوند.

منبع: خبرآنلاین

افتتاح هتل سنگی هورامان تخت با سرمایه گذاری بخش خصوصی

هتل سنگی هورامان تخت توسط بخش خصوصی و با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد.

هتل سنگی هورامان تخت با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی واقع در شهر هورامان تخت که از مهمترین جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی استان و غرب کشور است، توسط معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افتتاح شد.

این هتل دارای ۲۲ اتاق و ۶۰ تخت است که دارای امکانات بسیار مناسب هتلی بوده و آماده اسکان و پذیرایی گردشگران و مهمانان ورودی به استان است.

بنابه گفته سرمایه‌گذاران این پروژه فاز دوم آن در صورت تامین اعتبار و همکاری ارگان‌های ذیربط در مدت زمان کوتاهی شروع خواهد شد.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی در مراسم افتتاح این پروژه با ابراز خرسندی از حضور خود در این منطقه بکر و بسیار دیدنی هورامان از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر سرمایه‌گذاران طرح تشکر کرد.

شیرکوند بیان کرد که هورامان را باید تمام مردم ایران بشناسند و برای بازدید آن به این خطه فرهنگی، تاریخی و طبیعی از میهن اسلامی سفر کنند.

وی وجود این سرمایه‌گذاران را برای کردستان غنیمت دانست و گفت که تجهیز و توسعه هتل هورامان نیازمند پیشرفته‌ترین تجهیزات است و امیدوارم در راستای کارآفرینی و ایجاد اشتغال این دو سرمایه‌گذاری کردستانی موفق و پیروز باشند.

معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی از روستای سلین، بلبر و ژیوار و هتل در دست ساخت سلین نیز بازدید کرد.

افتتاح هتل کوهستانی در زواره اصفهان

هتل کوهستانی روستای ماریکوی زواره اردستان در استان اصفهان شامگاه دوشنبه در آیینی با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افتتاح شد.

 هتل کوهستانی روستای ماریکوی زواره با هزینه ای بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال و با زیربنای یکهزار و ۲۰۰ متر و شش هزار مترمربع مساحت ساخته شده است. این هتل به عنوان نخستین هتل کوهستانی در استان اصفهان است که توسط بخش خصوصی ساخته شده است. شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در سفر به شهرستان اردستان از آثار تاریخی این شهر از جمله کارگاه صنایع دستی، موزه مردم شناسی زواره، مسجد جامع و کارگاههای سفالگری دیدن کرد و بر ضرورت توجه به صنعت گردشگری به منظور رونق اقتصاد کشور تاکید کرد. وی افزود:

به رغم آنکه قدم های خوبی برای توسعه گردشگری برداشته شده است، اما بسیاری از مناطق کشور در توسعه صنعت گردشگری مغفول مانده است.

مولاوردی، یکی از راه های نجات اقتصاد کشور را توسعه صنعت گردشگری دانست. هتل اریکه در روستای ماریکو واقع در دهستان سفلی در ۳۵ کیلومتری شرق زواره شهرستان اردستان در دامنه کوه قرار دارد. منبع: ایرنا

افتتاح هتلی بزرگ در بالی

هتل جدید بالی در آوریل ۲۰۱۸ افتتاح می‌شود که دارای تعداد زیادی اتاق و فضای منحصربه‌فردی است.

مقاله مرتبط:

  • سوغات بالی، جزیره‌ زیبای اندونزی

مدیریت هتل Okura Nikko به طور رسمی اعلام کرد هتلی با برند Nikko Bali از آوریل ۲۰۱۸ در بالی در کشور اندونزی راه‌اندازی می‌شود. این هتل در خط ساحلی شبه‌جزیره بدوج در جنوب شرقی بالی واقع شده است و تا فرودگاه Denpasar (فرودگاه بین‌المللی Ngurah Rai) یک ساعت فاصله دارد. این هتل نزدیک به فرودگاه اصلی بالی است و بازدیدکنندگان دسترسی راحت به خطوط ساحلی محبوب برای انجام ورزش‌های آبی دارند.

هتل بالی

Marcel، مدیر عامل شرکت Okura Nikko Hotel، گفت:

این یک دستاورد بزرگ برای ما است که یک هتل عالی که توسط یک شرکت ژاپنی در منطقه ساحلی Bali تحت نام تجاری Nikko ساخته شده است، معرفی کنیم. هتل نیککو بالی، با نام تجاری Nikko، با راحتی و اطمینان کامل مهمان‌نوازی منحصربه‌فرد به سبک ژاپنی به بازدیدکنندگان ارائه می‌دهد.

هتل نیککو بالی ۱۸۸ اتاق با مساحت ۴۵ متر مربعی دارد که هر کدام از آن‌ها دارای بالکن یا حیاط خصوصی است.

۲۰ اتاق لوکس آن تقریبا دو برابر فضای اتاق‌های معمولی هستند و به شما این امکان را می‌دهد که از فضای تفریحی و دل‌نشین آنجا لذت ببرید.

فرهنگ‌های میراثی از بالی در جنبه‌های مختلف این هتل مشهور دیده می‌شود، از جمله لابی هتل که دارای مجسمه‌های سنتی بالی و همچنین یک رستوران با غذاهای محلی است.

این هتل متناسب با نیازهای بازدیدکنندگان مختلف ساخته شده است. ارائه امکانات خانوادگی از جمله اتاق پرستاری و استخر بیرونی برای کودکان، شش رستوران، آبگرم، مرکز تناسب اندام و موارد دیگر از جمله ویژگی‌های این هتل است.

هتل Nikko Bali بخشی از برنامه بلند پروازانه هتل Okura Co. Ltd. برای گسترش نمونه کارهایش به ۱۰۰ ساختمان است که عمدتا در منطقه آسیا سریع رشد می‌کند. اندونزی در طول سال گذشته بیش از ۱۲ میلیون بازدیدکننده خارجی را پذیرفته است که نشان‌دهنده رشد مداوم بازار گردشگری اندونزی است.

بیش از چهار میلیون گردشگر در طول هشت ماه اول سال ۲۰۱۷ به بالی سفر کرده‌اند که تقریبا ۱۲۰ درصد افزایش نسبت به سال قبل است. پیش‌بینی می‌شود این کشور تا ابتدای سال ۲۰۲۰ بر روی بیش از ۲۰ میلیون گردشگر خارجی سرمایه‌گذاری کند تا بتوانند به رشد پایدار بازار ادامه دهد.

نام هتل Nikko Bali ممکن است تا قبل از باز شدن آن در آوریل ۲۰۱۸ تغییر کند.

 

افتتاح پارک بزرگ اسکیت در دوسلدورف

پارک بزرگ اسکیت پس از ۱۳ سال تلاش در دوسلدورف آلمان افتتاح شد و رویای عاشقان اسکیت‌بازی را به واقعیت تبدیل کرد.

مقاله‌های مرتبط

  • ۹ کاری که باید در سفر به دوسلدورف انجام داد
  • راهنمای سفر به آلمان

با افتتاح بزرگ‌ترین پارک اسکیت آلمان در شهر دوسلدورف، فرصتی استثنایی برای افراد عاشق هیجان فراهم شده است. این مجموعه طی ۱۳ سال در مساحت ۳۸۰۰ متر مربع و با هزینه‌ای بالغ بر ۲٫۱ میلیون دلار ساخته شد و اسکیت سوارها، دوچرخه‌سوارهای بی‌ام‌ایکس، رولر بلید سوارهای کل کشور روانه این پارک بزرگ اسکیت در منطقه ایلر (Eller) دوسلدورف شده‌اند.

پارک اسکیت دوسلدورف

از زمان افتتاح این مجموعه در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸، این پارک ورزش‌های مخاطره‌آمیز در Heidelberger Straße، بازخوردهای زیادی از بازدیدکنندگان دریافت کرده است، به‌طوری که یکی از آن‌ها گفته بود:

الان یک پارک بزرگ اسکیت داریم اما تا به حال مجموعه‌ای به این بزرگی که حق مطلب را ادا کند نداشتیم.

نظرات مثبت نسبت به ساخت این پارک ادامه دارد و عاشقان اسکیت در فیسبوک اعلام می‌کنند که آرزوی آن‌ها برآورده شده است. در یکی از نظرات آمده بود که مبارزات ۱۰ ساله برای ساخته شدن این پارک، به ثمر نشست و رویاها به واقعیت تبدیل شد.

پارک اسکیت ایلر (Skate Park Eller)، یک منطقه خیابانی اسکیت‌سواری به مساحت ۱۶۰۰ متر مربع، گودال‌های بزرگ، استخرهای شنا، محل‌هایی مختص بازی کودکان و مجسمه‌هایی از هنرمندان مشهور دارد. در طول فرایند برنامه‌ریزی این پارک از مشاوره‌های رون گلیفبرگ (Rune Glifberg)، اسکیت بوردر معروف دانمارکی برای طراحی کاسه‌ها استفاده شد تا مطمئن شوند که این کاسه‌ها به اندازه کافی برای اسکیت‌سوارهای کهنه‌کار چالش‌برانگیز باشد و در عین حال آماتورها هم بتوانند از آن استفاده کنند.

پارک اسکیت دوسلدورف

این پارک میزبانی برگزاری مسابقات قهرمانی اسکیت بورد ۲۰۱۸ آلمان را برعهده دارد و اسکیت‌بازهای حرفه‌ای این شانس را دارند تا رمپ‌ها، ریل‌ها و کاسه‌های مختلف آن را امتحان کنند. اسکیت‌ بوردهای مشهور از ۱۲ تا ۱۶ سپتامبر در این جایزه بزرگ ۲۳,۵۰۰ دلاری با هم رقابت خواهند کرد. این پارک در کنار Eller Schlosspark قرار دارد و از ساعت ۹ صبح تا ۹ شب به روی بازدیدکنندگان باز است.

افتتاح پارک سرپوشیده در ابوظبی با موضوع فیلم‌های برادران وارنر

ابوظبی با همکاری میرال، جان تازه‌ای به کارتون‌ها و کاراکترهای فیلم‌های برادران وارنر می‌بخشد. جوکر، سوپرمن، تام و جری و خیلی از شخصیت‌های معروف این کمپانی را می‌توانید در ابوظبی ملاقات کنید. 

میرال، خالق جاذبه‌های گردشگری شهر ابوظبی، اعلام کرد که درهای پارک موضوعی سرپوشیده‌ی «دنیای برادران وارنر ابوظبی» (Warner Bros World™ Abu Dhabi) روز ۲۵ ژوئیه‌ی ۲۰۱۸ به روی عموم گشوده خواهد شد. این پارک که انتظار می‌رود به شدت مورد استقبال بازدیدکنندگان قرار بگیرد، شامل ۶ منطقه‌ی تفریحی از جمله «متروپولیس دی. سی»، «گاتهام سیتی»، «کارتون جانکشن»، «بدراک»، «دینامیت گولچ» و «وارنر بروس پلازا» است.

محمد خلیفه آل مبارک، رئیس شرکت میرال، در این مورد گفت:

آغاز به کار پارک «دنیای برادران وارنر» در ابوظبی، یکی دیگر از نقاط عطف در صنعت سفر و گردشگری کشور امارات متحده‌ی عربی است که به غنی‌تر شدن خدمات گردشگری منطقه و تثبیت جایگاه آن به عنوان یکی از مهم‌ترین مقصدهای گردشگری جهان کمک می‌کند. این پارک، ویژگی جذاب دیگری است که به جزیره‌ی یاس (Yas Island) و جاذبه‌های گردشگری آن که برنده‌ی جوایزی هم در این زمینه شده‌اند، اضافه می‌شود. افتخار می‌کنیم که با همکاری «شرکت محصولات مصرفی برادران وارنر» اقدام به راه‌اندازی بزرگ‌ترین شهربازی سرپوشیده تحت برند «برادران وارنر» در ابوظبی می‌کنیم.

به عنوان بخشی از تعهدی که نسبت به رویای ابوظبی مبنی بر افزایش بازدید کنندگان و افزایش جذابیت‌های امارات متحده‌ی عربی به عنوان یک مقصد گردشگری بین المللی داریم، با هیجان اعلام می‌کنیم که طرفداران این کمپانی فیلمسازی می‌توانند طی چند ماه آینده از نتایج این همکاری و خدمات این پارک وسیع و سرگرم کننده بهرمند شوند.

برادران وارنر ابوظبی

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، پارک سرپوشیده‌ی «دنیای برادران وارنر» با ۱٫۶۵ میلیون فوت مربع در ماه ژوئیه با سرگرمی‌‌های فریبنده‌ی خود پذیرای مهمانان خواهند بود و برای همین منظور، برخی از شخصیت‌های نمادین و داستان‌های برجسته‌ی جهان را برای اولین بار در این منطقه زیر یک سقف گرد هم آورده است. این مجموعه شامل ۲۹ محوطه‌ی بازی مدرن، بازی‌های خانوادگی و سرگرمی‌های منحصر به فرد و نیز، انواع مختلفی از غذاخوری‌ها و فروشگاه‌های خرید، محیط‌های باورنکردنی برای غواصی، اسباب‌بازی‌های هیجان‌انگیز و شخصیت‌های محبوب است که همگی با هم، تجربه‌ای بی‌نظیر را برای بازدیدکنندگان این پارک رقم می‌زند.

پام لیفورد، رئیس شرکت «محصولات مصرفی برادران وارنر» گفت:

ما و همکاران‌مان در شرکت میرال، به شدت تلاش کردیم تا در محیطی کاملا واقع‌بینانه و معتبر، به فرانشیزهای نمادینی مانند «دی. سی اینترتینمنت» (DC Entertainment)، «لونلی تونز» (Looney Tunes) و «هانا باربارا» (Hanna Barbera) جان ببخشیم. انتقال تجارب و ارائه‌ی محصولاتی که روند داستان‌گویی برند ما را ادامه می‌دهند و طرفداران‌مان را سر ذوق می‌آورند، از جمه اهداف اصلی ما هستند و تلاش می‌کنیم تا این جاذبه‌ی مشهور و جهانی را در همین تابستان برای بازدید طرفدارانش آماده کنیم.

زمانی که مهمانان به این مکان گام می‌نهند، وارد دنیایی می‌شوند که قهرمانانی مانند بتمن، سوپرمن و زن شگفت‌انگیز در آن برای برقراری عدالت می‌جنگند؛ و ستارگان انیمیشنی مانند بانی خرگوشه، کایوت و اسکوبی-دو به بهترین و هیجان‌انگیزترین روش ممکن پا به این دنیا می‌گذارند.

برادران وارنر ابوظبی

هیجان از «وارنر بروس پلازا» شروع می‌شود که فضایی با دکوراسیون هنری برگرفته از عصر طلایی هالیوود است و همه چیز را درباره‌ی کمپانی برادران وارنر به نمایش می‌گذارد. شهرت این سرزمین که مدخلی برای سایر نقاط پارک محسوب می‌شود به خاطر نمایش ستارگان آن است؛ نمایشی سحرانگیز که به گنجینه‌ی فیلم‌های این شرکت فیلمسازی حیات بخشیده است. مهمانانی که به متروپولیس قدم می‌گذارند چشم انداز شهری درخشانی را خواهند دید که قهرمانانی مانند سوپرمن و اعضای دیگر «لیگ عدالت» شامل زن شگفت‌انگیز، فلش، سپاه فانوس سبز، سایببورگ و آکوامن، از آن در برابر شرارت محافظت می‌کنند. مهمانان می‌توانند در خیابان‌های تاریک گاتهام سیتی در کنار اشرار بزرگ شهر مانند جوکر، هارلی کوئین و ریدلر گام بردارند و از ترس بتمن پنهان شدن‌شان در سایه‌ها را تماشا کنند.

در شهر شگفت‌آور «کارتون جانکشن» (Cartoon Junction)، خاطرات دوران کودکی به همراه شخصیت‌های محبوبی مانند بانی خرگوشه، تام و جری، کایوت و رودرانر (همان میگ میگ معروف) و اسکوبی-دو برای افراد زنده می‌شود.

دنیای برادران وارنر ابوظبی یکی از چندین مقصد گردشگری جزیره‌ی یاس خواهد بود که شرایطی برای سرگرم شدن و گذران اوقات فراغت فراهم می‌کند؛ درست مانند دنیای فراری ابوظبی، دنیای آبی یاس ابوظبی، مدار ساحلی یاس، مرکز خرید یاس و انواع مختلفی از سرگرمی‌ها، رستوران‌ها و هتل‌هایی که همگی در زمره‌ی مقصد معروف گردشگری در سطح جهانی هستند.