با استراتژی هایی بسیار موثر برای بستن مذاکرات آشنا شوید

Innovative idea in businessman hand concept design.

کار و کاسبی هر کارآفرینی به چگونگی گفتگو اون در بستن معاملات ربط داره. اگه بتونین خوب گفتگو کنین، معامله های خوبی می کنین و کارتون زیاد شده و موفق میشین. از این رو از ۱۰ کارآفرین موفق روشای هدف دار لازم واسه یه گفتگو خوب پرسیده شده که از این قراره:

  • پیشنهاد وسوسه برانگیزی پیدا کنین

Aaron Schwartz، موسس شرکت Modify Watches تولیدکننده ساعت به دلخواه مشتری:

«چیکار و کاسبی کوچیکی باشه چه بزرگ، اهرم قدرت مشخص کننده برنده مذاکراته. شرکت دیگری هست که بتونه همون چیزی که از شرکت X می خواین رو واسه شما جفت و جور کنه؟ اگه می خواین معامله ای رو شدیدا وسوسه کننده نشون بدین این جمله رو بگید:

«به درستی به همکاری با شما علاقمندیم اما شرکت X با شور و شوق خیلی زیاد منتظر پیشنهاد ماه.»

  • بخشای مشترک سود رسون رو پیدا کنین

Doug Bend موسس شرکت مشاوره ای Bend Law Groupه:

«اهداف طرف دیگه قرارداد رو خوب بررسی کنین تا اگه زیر بار تامین بودجه معامله نرفت پیشنهاد سود رسون دیگری واسه اون داشته باشین که سود هر دو طرف رو زیاد کنه.»

  • انگیزه اصلی طرف مقابل رو به دقت در نظر بگیرین

Nicolas Gremion موسس سایت free-ebooks.net که ارائه دهنده کتابای الکترونیکی به طور مجانیه:

«فهم چیزی که باعث انگیزه بخشی به طرف مقابل می شه از اهمیت بالایی برخورداره. تلاش کنین معامله رو به حاشیه نبرین و بر انگیزه اصلی طرف دیگه تاکید کنین. حتما چگونگی رسیدن طرف مقابل به خواسته اش رو به طور کامل توضیح بدین و جای ابهامی واسه اون باقی نذارین .»

  • ببینین چه میخوان، اونو جفت و جور کنین

Kim Kaupe موسس آژانس سرگرمی Zinepak:

«واسه معامله کردن باید به روشنی و مستقیم سخن بگید. خیلی از معاملات دارای یه یا دو جمله ای هستن که مانع از امضای اون به وسیله طرف مقابل می شه. با این کار هر دو طرف از این قرارداد سود می برید.»

  • درخواست رو خوب بشناسین

Nicole Munoz موسس شرکت مشاوره ای Start Ranking Now:

«باید تقاضایی که پر سوده رو بشناسین و دیگه درخواست یا سفارشاتی که جز دردسر واسه تون فایده ای ندارن رو ندیده بگیرین. باید زمان و حجم کاری که هر فرصت می خواد رو خوب بشناسین تا در صورت زیاد شدن سفارشات خوب حساب کتاب کنین.»

  • بیشتر از نیازتون بخواین (بعد سازگاری کنین)

Jesse Lear موسس شرکت بازیافت زباله VIP:

«در جریان گفتگو همیشه به دنبال سازش باشین. واسه اینکه به چیزی که می خواین برسین باید سه چیز رو ذکر کنین درحالیکه فقط به یکی از اونا شدیدا نیاز دارین و اون چیزی که نیازتون هست باید آسون ترین اون سه باشه. زمانیکه طرف مقابل معامله رو پس می زنه بگید:

«بسیارخوب من از دو تا از تقاضاهایم می گذرم و سومی رو روی میز می ذارم. قبوله؟»

  • معامله رو از چشم طرف مقابل ببینین

Alisha Navarro تولیدکننده دونه حیوانات ۲ Hounds Design:

«به این فکر کنین که معامله چه سودی واسه طرف مقابل داره؟ چه سودی واسه شما داره؟ مسائل رو از همه حولوحوش ببینین و اگه به نظرتون منطقی نبود از کنارشون بگذرید. یه  معامله مطمئن، سود مناسب و با فرد درست بسیار بهتر از معامله عالی با فرد غلطه.»

  • گوش بدین و موافق باشین

Vik Patel موسس شرکت ارائه دهنده خدمات وب Future Hosting:

«ما همیشه با انتظارات زیادی بر سر میز گفتگو میریم. بخاطر این کمتر پیش میاد که به حرفایی که طرف مقابل می زنه گوش نمی دیم. همیشه آماده تغییر سبک تون باشین چون نه شما میدونید طرف مقابل چه می خواد نه اون خواسته شما رو می دونه.»

  • خونسرد باشین

Robby Berthume موسس شرکت Bull and Beards که راهنما و رابط کارآفرینانه:

«با اعتماد به نفس تموم به سمت میز گفتگو برید. از موضع قدرت با کمال خونسردی و خوش رویی صحبت کنین. خودنمایی کنین نتیجه مذاکرات واسه تون مهم نیس. حتی اگه موفق نشدید با خونسردی جلسه رو ترک کنین و هیچوقت عصبانی نشید.»

  • بگید شما تصمیم گیرنده پایانی نیستین

Andre Chandra موسس شرکت بازاریابی I Print N Mail:

«من همیشه به طرف مقابل می گم واسه اتخاذ تصمیم پایانی باید با افراد کلیدی شرکت صحبت کنم. به نظر من بدترین کار اینه که تصمیم بی فکرانه ای بین گفتگو بگیرین. اگه اونا واقعا بخوان با شما کار کنن حتما می تونن ۲۴ دیگه تحمل کنن.»

چیجوری حافظه خود رو تقویت کنیم؟

این پونزده نکته رو رعایت کنین تا طول عمر بیشتری داشته باشین