راههای ساده برای شاد بودن

Mental world of human concept.

راه های خوشحال بودن در زندگی

خوشحال بودن در زندگی واسه شما چقدر مهمه؟ ً یکی از مهمترین خواسته های هممون خوشحال بودن در تک تک لحظات زندگیه اما چیجوری به این خواسته برسیم؟

  1. انتظار واسه خوشحال شدن رو کنار بذارین

خبر خوب اینه که همیشه فرصتای تازه ای واسه خوشحالی هست. زندگی رو مانند یه ایستگاه مرکزی بزرگ تصور کنین که ساعات خوشحالی دور و حوش ساعت خاصی در اون فرا می رسه. شانسا فرصتایی واسه خوشحالی هستن که از راه می رسن بعضی وقتا این فرصتا جلوی روی شمان ولی به هر دلیلی شما نمی تونین تمرکز خودتون رو به سمت اونا تغییر بدین و از اونا استفاده کنین.

صرفنظر از چیزی که در دور و بر شما اتفاق میفته شما می تونین احساس خوشبختی داشته باشین ، سازنده باشین ، موفقیت رو جذب کنین و در طول این روند از خودتون لذت ببرین. وقتی که شما تمرکز وشیوه فکری خودتون رو تغییر می دید، دیدگاه شما تغییر می کنه. وقتی که به خوشحال بودن تغییر می کنین زندگی شما تغییر می کنه. پس تغییرات خودتون رو گردهم بیارین

  1. همین الان شادی رو به زندگی خودتون اضافه کنین

میتونی اونو ببینی؟ شما تو یه جزیره گرمسیری زندگی می کنین. هر وقت که دوست دارین بیدار میشین و هرکاری که دوست دارین انجام می دید. بعضی از آقایانی که جیویس نامیده می شن واسه شما صبحونه میارن. از یه موقعیت لمیده در تراس خودتون چیزایی که می بینین اقیانوس و پاهایتانه. زندگی جوانانه و بازنشستگی.

هممون آرزو می کنیم که یه روزی خوشحال شیم. تا اون زمان ما کارای اضافی ، استرس زیادتر از اندازه و نارضایتی داریم. بنظر نمی رسه که این رویا بدون برنده شدن در قرعه کشی یا یه تماس از طرف عموی ثروتمندی که شدیدا بیماره، ممکن نیس.

خبر خوب اینه که شما می تونین شادی رو به زندگی الان خودتون اضافه کنین. فقط چند فعالیت تولید کننده سروتونین می تونه استرس رو کم کنه و انتظار مدینه فاضله رو جهت تحمل ساده تر کنه.

  1. مراقبت از خودتون رو بخشی از روال زندگی خود کنین

توانایی دادن یه لحظه به خودتون به خاطر زدن دکمه بازنشانی رو داشته باشین این همون چیزیه که هممون نیاز داریم هر از چندگاهی اونو انجام بدیم. اما اینجا چیزایی هست: مهلتی بگیرین تا به خودتون یه لحظه واسه تنفس یا آرامش یا خوشحالی و راضی بودن فرصت بدین که بخشی از جنگه.

ما وقتی رو واسه شادی آماده می کنیم اما معمولا بدون شادی پایان پیدا میکنه چون شما در مورد آخرین ایمیلایی که نمی تونین اونو دریافت کنین چون اونجا نیستین فکر می کنین.

چیجوری کسی می تونه خوش گذرانی کنه و بدون استرس داشتن یه توده لباس کثیف در رختشور خونه Netflix رو از تلویزیون نگاه کنه ؟ شما واقعا می تونین با جعبه های کاراملای شور به شهر برید با دونستن اینکه ۱۸ ماهه به دندونپزشکی مراجعه نکردین ؟ یا وقتی که هنور هدیه عروسی واسه هم اتاقی تون که دو سال پیش ازدواج کرده نگرفته اید؟

یکی از مطمئن ترین راه ها واسه برجسته کردن ساعت مراقبت از خودتون اینه مطمئن شین در مورد مسائل متفرقه یا کارای کوچیکی که تلاش می کنین اونا رو چک کنین دچار استرس نمی شین.

  1. یه حالت لذت بخش رو تو ذهن داشته باشین

زندگی لذت بخش بهترین زندگیه که هممون می تونیم به داشتن اون امیدوار باشیم. یه جور زندگیه که انرژی مثبت تولید می کنه ، انرژی خوبی احساس می کنین که ما رو تشویق می کنه با امیدواری زیاد به آینده نگاه کنیم.

شادی خالص ممکنه مانند یه احساس عجیب و غریب بنظر برسه اما حتی اگه شما اونو واسه یه لحظه احساس کنین می تونین خودتون رو در اون نگه دارین و می تونین از اون لذت ببرین.

  1. نگران نباشین

شادی به شکل اسراسر آمیزی مثل عشق عمل می کنه. با اینحال علم و روانشناسی به ما می گن که شیمی مغز احساسات رو تغییر میده. اما واسه فعال کردن این مواد شیمیایی ما باید اول در مورد عادتا صحبت کنیم.

یه فرمول واسه شادی هست و اون ریشه در تغییرات الگوی فکری داره. الگوهای شما – کاری که هر روز انجام می دید و فکر می کنین و می گید – تعیین می کنن که شما چقدر خوشحال هستین. این هیچ ارتباطی با چیزایی که در دور و بر شما هستش نداره بلکه همه چیز به کارکرد مغز شما بستگی داره – صدای درون. شادی نتیجهاتون نیس بلکه به طور کامل در درون شماس.

  1. از چیزای کوچیک تشکر کنین

هممون اونا رو داریم ، اون لحظات کوتاه یا چیزای کوچیک که بیشتر مورد توجه قرار نمی گیرن یا مشخص نیستن چون ما فکر می کنیم اونا کم اهمیت هستن یا ما اونا رو مفروض در نظر می گیریم به دلیل اینکه در فرهنگی زندگی می کنیم که موفقیتای بزرگ رو جشن می گیریم.

اما اگه عادت کنیم که از چیزای کوچیک استقبال کنیم و واسه اونا جشن بگیریم چه اتفاقی میفته؟ زندگی واقعی در دور و بر ما اتفاق میفته درحالیکه ما منتظر یه چیز بزرگ هستیم تا به ما امیدواری و آرامش داخلی ، خوشحالی و راضی بودن یا شادی بده. حقیقت اینه بیشتر چیزایی مهم شکلای جور واجور کوچیک اونا هستن.

  1. دور و بر خودتون رو پر از افراد مثبت کنین

یکی از اشتباهات بزرگی که مردم مرتکب می شن اینه که نمی دونن شادی یه انتخاب شخصیه. اما هر انتخابی با آدمایی که در زندگی ما هستن تحت تاثیر قرار میگیره. اگه شما زندگیتون رو واسه تاثیرگذاران بهتر تغییر بدین شما می تونین بطور زیادی شانس خودتون رو واسه شادی و موفقیت زیاد کنین.

در بین تحقیقات من فهمیدم که ارتباطات اجتماعی مثبت بزرگترین پیشگوی شادی بلند مدته. به موثر جدید و مثبت دنیای خودتون خوشامد بگید که می تونه یکی از بزرگترین انتخاباتون واسه شادبودن باشه.

  1. بیشتر بخندین

خبر فوری: خندیدن باعث می شه احساس خوبی داشته باشین. ممکنه این خیلی تعجب آور نباشه. اما به اخرین باری فکر کنین که واقعا خندیدید – شانسا ، شاید این ماجرا مربوط به چند وقت پیش باشه. هممون با مسئولیتای بزرگ مشغول کار هستیم ، ما بزرگسالان به اندازه وقتی که بچه بودیم نمی خندیم.

هر چند ما باید مثل کودکی باشیم ! نشون داده شده که خندیدن استرس رو کم می کنه ، ایمنی رو بالا می بره ، باعث بهتر شدن جریان خون می شه و روابط رو تقویت می کنه.

راه های افزایش هورمون شادی

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز خوشبختی خوشحال بودن موفقیت چیجوری