پاییز فصلیه که هوا سرد شده و باتوجه به اینکه اثرات تابستون هنوز دیده میشه، کمی خشک هستش. پوست آدم در اینجور شرایطی دچار تغییرات شده و ممکنه بی آب یا خشک شه. واسه اینکه بتونین پوست رو از حالت خشک خود خارج کنین باید راهکارهای به درد بخور رو بلد باشین.

**در اولین قدم نباید اجازه بدید بدن شما رطوبت خود رو از دست بده چون در اینجور شرایطی بدن هم توانایی مرطوب کردن پوست رو نداشته و مشکلات جور واجور شروع می شه. از این رو نوشیدن ۵ لیوان آب در روز همیشه بوسیله متخصصین پیشنهاد می شه.

**به کار گیری صابون درست هنگام استحمام یکی دیگه از نکاتیه که باید همیشه تو ذهن شما باشه. همیشه صابونای روغنی که میدونید با پوست شما سازگاره رو استفاده کنین. البته حواستون باشه که شستن بدن باید خیلی نرم و آروم باشه.

**موقع استحمام باید نکته دیگری رو هم بدونین. به کار گیری آب گرم یا سرد به طور مطلق واسه پوست سم هستش. متخصصین پیشنهاد میکنن همیشه در زمان استحمام از آب ولرم استفاده کنین.

**به کار گیری روغنای چرب کننده بدن یکی دیگه از راه های درمان خشکی پوسته. در شرایطی که پوست شما نیاز به روغن داره باید اون رو چرب کنین. به کار گیری این روغنا درد عضلات رو هم درمان میکنه.

**رژیم غذایی رو همیشه جدی بگیرین. از گذشته گفته شده که آدما تاثیر زیادی از خوراکیا می گیرن هم اینکه تامین بودن ویتامینا نکته بسیار مهمیه که باید بدونین. در این فصل بهتره از ویتامین E بیشتر از قبل استفاده کنین. این ویتامین سلولای پوستی رو تقویت میکنه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

خواص ماسک عسل واسه پوست + روش درست کردن و استفاده

بازنشر باشگاه خبرنگاران زیبایی پوست سلامت پوست