چه کنیم تا استرس نداشته باشیم؟ درمان استرس شاید یکی از مهمترین مسائلی باشه که شما باید همین الان براش وقت بذارین؛ در ادامه مقاله ای واسه کاهش و رفع استرس رو واسه شما آماده کرده ایم.

stress

، و فشارهای روحی از جمله مشکلات و انگار احساسات روزمره ما هستن که در هر زمان با اونا رو به رو میشیم. باید گفت که این مشکل درد امروز جوامع صنعتی و در حال توسعه س و فشاریه که به همه آدما وارد می شه. اما چه کنیم که با این ترس و اضطراب و یا فشارای روحی پیروز شیم.

باید به داروهای شیمیایی پناه ببریم؟ تصور شما از این مسئله چیه و در برابر فشارها چه می کنین؟ در این مطلب شما رو با راه هایی ساده و کاربردی واسه مقابله با اضطراب و استرس آشنا می کنیم.

دل آروم گیرد با یاد خدا

شاید خیلی از ما در طول زندگی روزانه خود خیلی به حضور و تاثیر خدا متعال دقت نداشته باشیم اما خدای متعال در همه حال و تموم شرایط به کمک بندگان خود میاد و یادمون نره که این وعده حقیه که خدا متعال در کتاب مقدس خود ، قرآن کریم درباره اون صحبت کرده.

اکسیژن و آب

اکسیژنی که به صورت دائم در رابطه با اون هستیم از جمله دیگه موادیه که می تونه به ما کمک کنه تا در برابر فشارهای روحی مقاوم باشیم. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که به صورت معمولی موقع فشار روحی و استرس تنفس آدم دچار مشکل شده و اندازه اکسیژن دریافتی بدن آدم کاهش میابد.

این کمبود اکسیژن می تونه احساس فشار و انگار خفگی رو در شما بسازه. تلاش کنین تا با نفسای عمیق اندازه دریافت اکسیژن خود رو افزایش بدین و این کار رو واسه چندین دقیقه ادامه بدین. این حرکت باعث می شه تا مغز و سیستم عصبی شما احساس خوشی و سبکی کنه.

نکته بعدی به کار گیری آب و خصوصا آب خنکه. مسئله بعدی در مورد زمان فشار عصبی افزایش گرما بدنه. این افزایش گرما در کنار کمبود اکسیژن می تونه بسیار مشکل ساز باشه. در صورت در دسترس بودن تلاش کنین تا با نوشیدن آب و یا خیس کردن سر و گردن خود درجه گرما بدن رو پایین بیارین.

نسخه مادربزرگا واسه استرس

بعضی وقتا برگشت به سنتهای قدیمی و به کار گیری تجربه موسفیدان هم می تونه موثر و راه گشا باشه. بدیش اینه امروزه تماشاگر هستیم که خیلی از افراد واسه مقابله با مشکلات روحی به داروهای شیمیایی روی میارن که بسیار واسه سلامت افراد مضره. اما میشه با به کار گیری گیاهان دارویی این مشکل رو حل کرد.

واسه نمونه قدیمی ترا به فکر بودن که به کار گیری دو فنجون چای پرتقال خونی در طول روز واسه کاهش اضطراب و استرس افراد مناسبه.

یکی دیگه از این روش ها بو کردن و استشمام رایحه خوشی مثل گل سرخه. هم اینکه میشه این وسط به ترکیبی از چای ریشه گیاهان: سنبل الطیب ، ملیسیا و برگ نعنا اشاره کرد.

درمان استرس با دکتر اوز

تاثیر استرس بر تیروئید چیه؟

باشگاه خبرنگاران کاهش استرس