چیجوری خستگی کاری رو رفع کنیم

رفع خستگی بعد از یه روز کاری یا حتی در طول یه روز کاری سنگین میتونه یه امتیاز مثبت واسه تمرکز بیشتر و ادامه کارا با سرحالی باشه.

به گزارش آلامتو به نقل از زومیت؛ یکی از مشکلات اساسی کارآفرینان، حفظ دقیق شدن و فوکوس کردن وشناخت وظایف و اهداف اصلی شرکته. این نوع از مدیران که در دوران الان عموما جوون هم هستن، واسه رسیدن به این توانایی نیاز به مطالعه، آموزش و کمک گرفتن از مربی دارن. کتاب Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less نوشته ی گرگ مک کوان می تونه منبع مناسبی واسه شناخت اولویت های کاری و اهداف و ظایف اصلی شرکت باشه. دیوید اولک، کارآفرین و مشاور کار و کاسبی در وبسیات Inc تجربیات و درس های خود از این کتاب رو این جوری بیان کرده:

این کتاب در مورد آزمایش دوباره اولویت ها هستش. این کار یکی از سخت ترین درس های کارآفرینیه. به عنوان یه کارآفرین شما عموما این حس رو دارین که همه چیز مهمه. اما مطالعه ی این کتاب و راهکارهایی که در ادامه به اونا اشاره می کنم، به من یاد داد که می توان اولویت بندی کاملی واسه وظایف در شرکت داشت.

در هر روز، فقط تعداد کمی وظیفه رو انجام بدین

فرهنگ الان کار و کاسبی ما رو به این تصور فرو برده که باید در هر روز تا اونجا که می توانیم کار کنیم. این نوع از تفکر شما رو در پایان روز خسته کرده و هیچ انرژی واسه کارای دیگه باقی نمی ذاره. اثر داغون کننده دیگه، مشخص کردن وظایف زیادتر از اندازه واسه یه روز کاری و تموم نشده موندن نیمی یا بیشتر اونا هستش. اگه واسه هر روز کاری فقط تعداد کمی وظیفه که می تونید به انجام برسونین، مشخص کنین، بهتر از اون هستش که وظایف و اهداف زیادی مشخص کرده و اونا رو تموم نشده بذارین.

قبل از مشخص کردن هر کار یا وظیفه واسه خود، یه سوال «به چه دلیل» سوال کنین. دلیل انجام اون کار یا وظیفه رو به طور کامل واسه خود توضیح بدید. در آخر فقط در صورتی وظیفه ی مورد نظر رو در لیست کارا وارد کنین که اولویت بالای اون واسه شما مشخص شده و زمان کافی هم واسه انجام داشته باشین. بقیه ی وظایف با اولویت بالا رو هم باید به افراد زیردست محول کنین. البته قبل از اون باید با برنامه ریزی و آموزش مناسب، افراد قابل اعتماد واسه محول کردن وظایف رو تربیت کرده باشین.

رفع خستگی کاری

مراقب حواس پرتی ها باشین

جواب دادن به ایمیل ها و پیام های شبکه های اجتماعی از اعتیادهای ما شده. یادتون نره که این کارا نباید اولویت های شما رو دچار تغییر کنن. جواب دادن به ایمیل اولویت کاری شما نیس. خیلی از مدیران این حقیقت رو بسیار دیر و پس از تحمل خسارت های زیاد متوجه می شند.

«نه» گفتن رو تمرین کنین

یکی از سخت ترین کارای مدیران، نه گفتن به پیشنهادات جلسه، دورهمی و رویدادهای شبکه سازیه. با تعیین اولویت کاری و شرکت، می تونید به خیلی از دعوت ها نه گفته و زمان زیادی واسه خودتون ذخیره کنین. قبل از جواب به هر دعوتی، فقط این سوال رو از خود سوال کنین که حضور در این اتفاق شرکت و شما رو قدمی به جلو میبره یا خیر؟

نکته ی مهم کتاب معرفی شده اینه که چیزی به نام «اولویت ها» در کار وجود نداره و «اولویت» موردی منفرده که باید قبل از هر کاری به اون پرداخته شه.

به چه دلیل همیشه احساس خستگی و خواب میکنم؟

دلیل خستگی و مریضی چیه؟+ روش برطرف کردن اون

خستگی زومیت